کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیست قیمت کفسابی ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷ + تابستان 1403

در این مقاله می‌خوانید

قیمت کفسابی

اگر قرار است از خدمات کفسابی در هر بخشی از خانه یا محل کار خود برای سنگ یا موزاییک‌ها استفاده کنیم با دانستن قیمت کفسابی دقیق یا حدودی آن می‌توانیم با یک هزینه مشخص کار با کیفیت‌ تری را برای کفپوش خود انجام دهیم.

قیمت کفسابی با توجه به پارامترهای مختلفی ارزیابی و محاسبه می‌شود که اگر علاقه مند به دانستن تمامی بخش‌های آن هستید تا انتها با ما همراه باشید.

اگر بخش مورد نظر شما در لیست قیمت‌های کفسابی پایین آورده نشده است، از طریق واتساپ با ارسال عکس از بخش مورد نظر قیمت دقیق آن را از ما استعلام کنید.

ارتباط با ما:

تماس باما: 09195547707

واتساپ: کلیک کنید

قیمت کف سابی

کفسابی جزو معدود مشاغلی است که صنف و اتحادیه مشخصی ندارد، در هر بخش و کاری که صنف و اتحادیه وجود نداشته باشد، قیمت آن کسب و کار بدون نرخ مشخص و با فراز و نشیب زیادی همراه می‌شود.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که همگی ما نیز شاهد این موضوع هستیم که، در مشاغل آزادی که صنف هم دارند، قیمت بالا و پایین از اتحادیه انجام می‌شود چه برسد به بخشی که اصلا از این نعمت محروم است.

اما ناگفته نماند که اتحادیه تاثیر زیادی در قیمت مشخص یک حرفه و شغل دارد که متاسفانه کفسابی از آن محروم است، قیمت کفسابی در سال 1403 و سال های که گذشت.

هزینه کفسابی

با چندین نرخ متفاوت ارائه می‌شود، دلیل این موضوع بسیار مشخص است، عدم آگاهی مردم و عدم تلاش برای آگاه کردن مردم، اگر در هر زمینه‌ای شفاف سازی وجود داشته باشد قیمت ها نیز با یک نرخ مشترک و البته مشخص نمایش داده می‌شوند.

قیمت کفسابی برای اینک شفاف باشد، باید در چند بخش توضیح داده شود، منظور از این توضیح یعنی بخش به بخش آن بصورت کامل توضیح داده شود و قیمت گذاری آن مشخص شود.

بصورت کلی ما در بخش خدمات کفسابی با چند بخش روبرو هستیم که کفسابی می‌شود، این قسمت ها شامل نوع کفپوش و محیط کفپوش است، یعنی کدام سنگ در کدام قسمت فرش شده است، تنها با دانستن آن قیمت کفسابی اعلام می‌شود، البته متراژ هم بخشی از آن است که در موارد بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

قیمت کفسابی

قیمت کفسابی چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت ساب زدن سنگ با توجه به چند موضوع مشخص می‌شود، که در پایین به تمامی این بخش ها اشاره کرده و راجب آن‌ها صحبت خواهیم کرد. در ابتدا باید بدانیم که کفسابی و قیمت آن با چه مسائلی محاسبه می‌شود.

 • نوع و جنس کفپوش
 • محیط مورد نظر
 • متراژ کفپوش
 • ساب مورد نیاز برای کفپوش
  چهار مورد در تایین قیمت کفسابی است.

جنس کفپوش چیست: در اولین نکته برای تایین قیمت کفسابی نوع کفپوش باید مشخص شود، کفپوش می‌تواند، سنگ باشد، گرانیت باشد، بتن باشد، سرامیک باشد، موزاییک باشد.

قیمت کفسابی کفپوش سنگ: در کفپوش سنگی قیمت با توجه به جنس آن تایین می‌شو، سنگ دو نوع است، یا آهکی است یا استخوانی.

قیمت کفسابی جگونه محاسبه می‌شود

قیمت کفسابی سنگ

قیمت کفسابی سنگ استخوانی: سنگ‌های استخوانی به چند بخش تقسیم می‌شود، مرمریت که خود به چندین بخش تقسیم می‌شود، سنگ‌های صلصالی، سنگ مرمر، سنگ‌های چینی و لایبید.

قیمت سنگسابی سنگ‌های مرمریت: مرمریت یک معدن سنگ است که خود به تنهایی چندین سنگ را فرآوری می‌کند، یکی گران قیمت‌ترین و باکیفیت ترین سنگ‌های که در ایران تولید و توزیع می‌شود مرمریت است، قیمت کفسابی آن نیز با توجه به ابعاد و رنگ و نوع مواد بند کشی آن تایین می‌شود.

قیمت کفسابی دهبید: سنگ دهبید چندین رنگ و نوع دارد و به چندین بخش مختلف در سنگ‌ شناسی تقسیم می‌شود، انواع سنگ دهبید عبارت است از:

 • دهبید زارع
 • دهبید شایان
 • دهبید آرین
 • دهبید حسن آباد
 • دهبید انگورک
 • دهبید احرار
 • دهبید سومر

باکیفیت ترین و شناخته شده ترین، دهبید های هستند که در کفپوش ها استفاده می‌شود، بخاطر جنس استخوانی که دارند، از زبرترین مرحله در کفسابی که دوصفر است شروع شده و تا آخرین مرحله که ایتالیایی است انجام می‌شود، قیمت ساب آن از 60-80 تومان است.

قیمت کف سابی سنگ بالکن

قیمت کفسابی سنگ مرمریت مهکام: این سنگ بخاطر زمینه قهوه‌ای که دارد علاوه بر سخت بودن تراش اولیه آن، کمی خط و خش های ساب را نیز نشان می‌دهد و باید زمان زیادی برای از بین بردن خط و خش های آن گذاشت، قیمت کفسابی آن از 15-50تومان است.

قیمت کفسابی سنگ پرشین یا امپرادو: از سنگ‌های زمینه طوسی مرمریت است که جنس استخوانی دارد و در 12 مرحله کفسابی می‌شود، قیمت ساب آن از 15-65تومان است.

قیمت کفسابی سنگ گلدن بلک: سنگ مشکی بخاطر رنگ خاطی که دارد کفسابی آن جزو سخت ترین کارها در خدمات سابزنی است، به همین دلیل قیمت آن نیز کمی بالاتر است، قیمت کفسابی آن از 10-45تومان است.

قیمت کفسابی سنگ تری دی بلک: از دیگر مرمریت های محبوب است که در ابعاد بزرگ اسلب فرآوری می‌شود، قیمت ساب آن از 10-40تومان است.

قیمت کفسابی سنگ صلصالی: این سنگ جزو سنگ‌های رگه دار در مصالح ساختمانی است، سنگی که حرف و حدیث های زیادی بخاطر رگه‌ای که دارد به جا گذاشته است، این سنگ در کفسابی هرچند مرحله که ساب بخورد بازهم بخش رگه آن براقیت با انعکاس نمی‌دهد، قسمت کفسابی آن از 15-60تومان است.

قیمت کفسابی سنگ مرمر: از جمله سنگ‌های معروف و قدیمی است که در حرم ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، براقیت و درخشندگی بالای دارد و طیف رنگی گسترده‌ای دارد در تمامی بخش‌های کفپوش و بیرونی ساختمان استفاده شده است، قیمت ساب زدن آن از 20-70 تومان است.

قیمت کفسابی سنگ چینی یا لایبید: این سنگ از معروف ترین و پرمخاطب ترین های چند سال گذشته است، اسم چینی آن بخاطر وارد کردن آن از کشور چین نیست و تولید معدن های داخل است، بخاطر جنسی که دارد این نام گذاری انجام شده است، قیمت ساب آن از 15-60تومان است.

کفسابی سنگ‌های آهکی: سنگ آهک از جمله سنگ‌های ساختمان است که در قدیم و الایام از معروف ترین آن یعنی گوهره استفاده زیادی در ساختمان سازی شده است، از دیگر سنگ‌های آهکی می‌شود به تراورتن و سنگ لوح اشاره کرد.

قیمت کفسابی گوهره: از سنگ‌های است که مقاومت پایینی در مقابل آب و هوای شرجی دارد و در رفت و آمد زیادی سریع کثیف می‌شود، با کفسابی عمرو دوام آن تا 60درصد افزایش می‌یابد، قیمت کفسابی آن از 12-60تومان متغییر است.

قیمت کفسابی سنگ لوح: این نوع سنگ در محوطه سازی و بخش حیاط بیرونی در ساختمان بسیار مفید است و جزو سنگ‌های آهکی و دگرگونی است، قیمت کفسابی آن 10-30تومان است.

قیمت کفسابی تراورتن: تراورتن نیز همانند دهبید چندین نوع است و سنگ‌های گوناگون در رنگ و ابعاد مختلف دارد.

 • تراورتن صیقلی
 • تراورتن تامبل
 • تراورتن براش
 • تراورتن تکاب
 • تراورتن حاجی آباد
 • تراورتن آب گرم محلات
 • تراورتن سفید

از جمله سنگ‌های مهم در ساختمان سازی است که قابلیت کفسابی دارد، تمامی آن ها بایک قیمت مشخص کفسابی می‌شود که عددی بین 14-60 تومان است.

قیمت کفسابی اسلب یا سنگ اسلب: در کفسابی سنگ ها در ابعاد گوناگون وجود دارند، زمانی که مقدار این ابعاد از 80*80 بیشتر می‌شود آن را اسلب می‌گویند، برای کف سابی اسلب مقدار زیادی از ساب‌ها اضافه می‌شود، تا آن را باکیفیت تر از قبل نشان دهد که در قیمت آن تاثیر گذار است، قیمت اسلب بسته به جنس آن از 12-120تومان متغییر است.

قیمت کفسابی کفپوش گرانیتی: گرانیت ها بخاطر جنس آهنی که دارند، جزو گران قیمت ترین ساب‌ها دربین کفپوش ها هستند، دلیل آن نیز سختی کار بالا و زمان بر بودن نوع ساب آن است، برای کفسابی گرانیت بیشترین تعداد ساب اجرا می‌شود که از 18-22 مرحله است، فرقی نمی‌کند رنگ یا جنس گرانیت چی باشد، قیمت کفسابی آن به یک شکل محاسبه می‌شود، قیمت کفسابی برای گرانیت از 14-120 هزارتومان است.

ساب زنی سنگ مرمر

لیست قیمت کفسابی تقریبی (به تومان)

نوع سنگقیمت کفسابی به ازای هر متر مربع (تومان)
سنگ های نرم (مانند تراورتن، مرمر)15,000 تا 30,000
سنگ های نیمه سخت (مانند مرمریت، چینی)20,000 تا 40,000
سنگ های سخت (مانند گرانیت)30,000 تا 50,000
نوع کفسابیقیمت کفسابی به ازای هر متر مربع (تومان)
کفسابی معمولی15,000 تا 30,000
کفسابی ایتالیایی30,000 تا 50,000
کفسابی رزین ساب40,000 تا 60,000

قیمت کفسابی در کیفیت آن چقدر تاثیر دارد؟

در این مقاله سعی کردیم بخش به بخش به صورت شفاف تمام قیمت‌های کفسابی را توضیح دهیم اما با وجود تمام این نوشته ها و توضیحات بازهم افرادی هستند که به این نوع شفاف سازی ها اعتقادی ندارند و دنبال ارزان‌ترین یا گران‌ترین هستند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که چند سال پیش یک تماس از طریق یکی از دوستان که معرفی شده بودم با من انجام شد و من برای ارائه فاکتور و قیمت به آنجا رفتم.
زمانی که قیمت اجرایی کار با بهترین کیفیت را طبق فاکتور نوشته و تحویل دادم با خواندن آن کارفرما جا خورد.

مگر می‌شود؟ امکان ندارد! شما حتما یک گیری در کارتان است، کمی متعجب شدم و با خودم فکر کردم حتما قیمتی که اعلام کردم خیلی بالاتر از فاکتورهای دیگر بوده که باعث ناراحتی کارفرما شده.
سریع شروع به توضیح راجب اینکه قرار است با این مبلغ چه خدماتی ارائه شود و چه اتفاقی بیفتد کردم.

بعد از گذشت چند دقیقه جوابشان این بود، مگر دیوانه شده‌ایم که با این قیمت کم کارمان را به شما بسپاریم امکان ندارد.

برای اینکه شما هم بتونید بهتر متوجه ماجرا بشید، قیمتی که اعلام کردم برای هر متر مربع ساب اپوکسی ۱۴۰ هزارتومان بود و از نظر ایشان قیمت اعلامی ما پایین بود چرا که نزدیک به پنج سال بود با یک شخصی با قیمت‌های بالای ۳۰۰-۴۰۰ هزارتومان کار می‌کردند.

البته که هیچ فردی از پول زیاد بدش نمی‌آید اما واقعیت این مقدار هزینه هاهم دیگر کمی زیادی است.

البته خلاف این قضیه هم کاملا بارها اتفاق افتاده که قیمت منصفانه مارا بسیار بالا دانسته و کار را با مبالغ پایین تر به افراد دیگر سپرده‌اند که بعد از مدتی دوباره باما تماس گرفته‌اند تا برای جبران خسارت به آنجا برویم.

ما در اینجا حرفمان این نیست که منبع کفسابی نیل است خیر! اما اینکه بخواهید از چند نفر استعلام قیمت بگیرید زیاد وقتتان را نخواهد گرفت.

هزینه‌ای که برای کفسابی پرداخت می‌کنید رابطه مستقیم با کیفیت کاری که برایتان اجرا می‌شود دارد.

 

قیمت سنگسابی چقدر است و چگونه ارزیابی می‌شود؟

سنگسابی یک خدمت ویژه در کف سابی است که برای سنگ‌ها کاربرد دارد و برای دیگر قسمت ها باید از کفسابی استفاده شود، در سنگسابی قیمت انجام چون برای سنگ‌ها است به ازای هر متر مربع محاسبه می‌شود.
البته نوع سنگ سابی درخواستی نیز مهم است سه نوع سنگسابی برای سنگ درخواست می‌شود.
سنگ تازه فرش شده و ناخنک داشته باشد
سنگ‌ها با مواد شوینده سیاه یا کدر شده باشد
سنگ نیاز به پرداخت و براق کاری داشته باشد.

قیمت سنگسابی برای لایه برداری: در این نوع سنگسابی مراحل کار بصورت کامل روی سنگ اجرا شده و بسته به نوع سنگ تعداد مراحل آن تایین می‌شود این کار سنگ سابی کامل است و قیمت سنگ سابی در این مدل ساب از 15-90 تومان است.

قیمت سنگسابی برای سنگ‌های که با مواد اسیدی سیاه شده است: همین سنگ می‌تواند دو نوع باشد سنگی که سنگسابی شده است یا سنگی که سنگ سابی نشده است، در قیمت سنگ سابی آن تاثیر دارد، قیمت ساب زنی برای سنگ کفسابی شده 15-70 تومان است، برای سنگی که سنگسابی نشده و نیاز به ساب کامل+ از بین بردن جای اسید دارد از 50-90 تومان است.

قیمت سنگسابی برای پرداخت و براق کردن سنگ: این مدل ساب برای سنگ‌های است که از قبل ساب خورده است و سابزنی انجام شده است طی گذشت چند سال سنگ کدر مات یا لک شده و نیاز به سنگسابی پرداخت و شیشه‌ای دارد، قیمت این سنگسابی برای هر متر 10تومان است البته برای متراژ های بالای 100متر برای کم تر از 100 متر بصورت چکی محاسبه می‌شود که عددی بین 1500-2500است.

قیمت کفسابی مناسب

قیمت کفسابی بتن

قیمت کفسابی بتن: بتن بر چند نوع است، بتن ماله پروانه، بتن قالبی، بتن دست ریز، بتن موزاییکی، بتن سیمانی، که هرکدام از آن‌ها قیمت متفاوتی در کفسابی دارد.

قیمت کفسابی بتن ماله پروانه: بتن ماله پروانه بخاطر ماسه ریزی که در عمق یک میلی متری دارد باید در چهار مرحله کفسابی و پرداخت شود و جزو سخت ترین ساب‌ها در سنگ‌زنی است، قیمت آن از 12-70هزارتومان متغییر است.

قیمت کفسابی بتن قالبی: فاصله بین قالب‌های آن رابطه مستقیم با قیمت کفسابی دارد، در بعضی از مواقع فاصله آن بسیار زیاد است معمولا پنج تا ده سانت، درچنین شرایطی باید قالب‌ها یک به یک هر کدام در چند مرحله کفسابی شود، در بعضی موارد دیگر فاصله آن جزئی است از یک تا دو سانت درچنین شرایطی کفسابی آن ارزان تر است.

قیمت کفسابی بتن قالبی با فاصله 5-10سانت: در این قالب‌ها جنس بتن هرچه که باشد، باید بصورت یک به یک انجام شود، یعنی برای هر قالب ها تعداد سابی که صحبت شده است باید اجرا شود، قیمت آن برای هر متر یا هر قالب محاسبه می‌شود که متراژ آن نیز موثر است، اما در ساب متری هر متر 12-80 تومان است.

قیمت ساب زدن انواع سطوح

قیمت کفسابی بتن قالبی با فاصله 1-2سانت: در این نوع کفپوش قالبی بخاطر این که فاصله برای زیبایی اجرا شده است، دستگاه ساب قابلیت رفتن روی دیگر قالب ها را بدون در آوردن صفحه دستگاه و جابجایی آن ممکن است، قیمت کفسابی آن برای هر متر مربع از 15-70 تومان است.

قیمت کفسابی بتن دست ریز: این بتن جزو کفپوش های است که بیشترین پستی بلندی و ناهمواری را دارد، و جزو سخت ترین لایه‌برداری ها در کفسابی است، دلیل آن نیز عدم شمشه و تراز کردن آن است، یعنی چنین قابلیتی نیز ندارد، همچنین در شرایطی که ماسه آن درشت کار شده باشد سختی کار را چند برابر می‌کند، قیمت کفسابی آن برای هر متر مربع از 12-70تومان برای 6 مرحله ساب است.

قیمت کفسابی بتن موزاییکی: از آنجایی که موزاییک ها یک کفپوش دست ساز هستند، اجرای آن در قالب ها و اندازه‌های متفاوت ممکن است، بتن موزاییکی می‌تواند، ماسه ریز و سنگی باشد، که هرکدام از آن ها قیمت متفاوتی در کفسابی دارد.

قیمت کفسابی بتن موزاییک ماسه ریز: این نوع کفپوش بخاطر ساب شیش مرحله‌ای که نیاز دارد هر صد متر آن در 3 روز اجرا می‌شود قیمت آن نیز برای هر متر 12-45 تومان است.

قیمت کفسابی بتن موزاییک سنگی: از قشنگ ترین بتن های است که روی کفپوش اجرا می‌شود، به دلیل سنگ‌های ریزی که داخل آن اجرا می‌شود کفسابی را کمی سخت تر می‌کند، چرا که درصد بالای آن را سنگ پوشش می‌دهد و بخش کمی از آن سیمان است، قیمت ساب آن از 15-60 تومان متغییر است.

قیمت کفسابی بتن سیمانی: شاید کمی عجیب باشد چرا که بخش زیادی از بتن را سیمان تشکیل می‌دهد، اما در واقع بتن زمانی تشکیل می‌شود که مواد مخصوص آن اجرا می‌شود، بتن سیمانی شکل و ظاهر سیمان را دارد و با اسم نرمه نیز شناخته می‌شود، معمولا در کفپوش های اجرا می‌شود که بعد از آن کفپوش دیگری روی آن اجرا می‌شود، و مقاومت بالایی ندارد کفسابی آن با قیمت هر متر مربع از 15-30 تومان اجرا می‌شود.

قیمت کفسابی بتن

قیمت کفسابی سرامیک

قیمت کفسابی سرامیک: سرامیک بر چند نوع است، سرامیک طرح سنگ، سرامیک براق، سرامیک‌ مات، کفسابی برای هرکدام از آن‌ها به یک شکل متفاوت انجام می‌شود، البته که برای سرامیک دو مدل کفسابی و کفشویی قابل اجرا است که قیمت آن نیز بایک دیگر متفاوت است و نوع درخواست شما در کفسابی سرامیک باید مشخص شود، اینجا یک توضیح مختصر راجب کفسابی سرامیک و کفشویی آن خدمتتان می‌گوییم.

ممکن است که یک کفپوش سرامیکی داشته باشید که به فکر کف سابی آن باشید، سرامیک معمولا بخاطر جنس تک لایه‌ای که دارد با کفسابی عمیق رابطه خوبی ندارد، سرامیک در دو شکل کثیف می‌شود، معمولا سرامیک های که تازه فرش می‌شود.

بخاطر ملاتی که روی آن ها برای ترمیم بندکشی‌ داده می‌شود پس از پاک کردن مقداری از آن داخل سرامیک نفوظ کرده و رویه آن را کثیف می‌کند، و با نظافت معمولی و آب و طی تمیز نمی‌شود، یا سرامیک‌ها در اثر شستشو با مواد شوینده کمی رنگ و لعاب خود را از دست می‌دهند.

اگر سرامیک سنگی باشد و مواد اسیدی آن را خراب کرده است، با کفسابی ترمیم و بازسازی می‌شود و سرامیک‌های دیگر چنین قابلیتی ندارد، مابقی سرامیک‌ها بجز سرامیک طرح پارکت اگر سیمان داخل آن ها ریخته شده باشد بصورت کامل تمیز و پاک ‌می‌شود.

ساب موزاییک در حیاط

قیمت کفساب سرامیک طرح سنگ: این سرامیک شبیه اسمش واقعا جنس سنگی هم دارد و جزو مقاوم ترین کفپوش های قیمت مناسب در بین سرامیک ها است، قیمت لایه برداری آن از 12-40 هزارتومان، و قیمت پرداخت و کفشویی آن از 10-25 تومان است.

قیمت ساب سرامیک براق: این نوع سرامیک معمولا در رنگ بندی سفید و سفید کرم طیف گسترده‌ای دارد و طرفداران بسیاری نیز دارد، لایه برداری برای آن ممکن نیست و تنها کفشویی می‌شود، قیمت کفسابی آن برای هر متر از 9-20تومان است.

قیمت کف سابی سرامیک مات: طیف رنگی خاکستری و کرم روشن، مختص کسانی که طرفدار اشیائ مات اما زیبا هستند، معمولا جنس پنبه‌ای دارد و مناسب داخل واحد بخاطر جذب بالای گرما در زمستان است، قیمت کفسابی آن از 12-20 تومان است.

قیمت کفسابی سرامیک

قیمت کفسابی موزاییک

قیمت کفسابی موزاییک: موزاییک‌ها در سه نوع سنگی، شیار دار، سیمانی وجود دارند، قیمت ساب زدن آن ها به مراتب پایین تر از سنگ و گرانیت است و مراحل کار آن 4-6 مرحله است، به همین دلیل زمان کم‌تری نیاز است تا ساب آن اجرا شود.

قیمت کفسابی موزاییک سنگی: از معروف ترین موزاییک‌ها است که به عنوان یک کالای لوکس در پارکینگ و راه‌پله ها فرش می‌شود، کف سابی آن مشابه ساب دهبید است با مراحل کم‌تر قیمت آن از 15-60تومان است.

قیمت کفسابی موزاییک شیار دار: این نوع موزاییک لایه برداری نمی‌شود بخاطر شیاری که دارد لایه‌برداری از آن ممکن نیست و تنها می‌شود آن را فرچه شویی کرد قیمت کف سابی موزاییک شیار دار از 12-30تومان است.

قیمت کفسابی موزاییک سیمانی: موزاییک سیمانی از قدیمی ترین و نوستالژی ترین کفپوش ها است، معمولا در برابر روغن ماشین مقاومت پایینی دارد و مراحل ساب آن 4 مرحله است، قیمت کف سابی موزاییک سیمانی از 12-40 تومان است.

کفسابی لاشه سنگ یا سنگ لاشه: لاشه سنگ می‌تواند مخلوط هر سنگی باشد و بخاطر مقدار زیادی دوغابی که دارد لایه برداری اولیه آن بسیار زمان بر است، قیمت کف سابی لاشه سنگ از 12-80تومان است.

قیمت کفسابی موزاییک

محاسبه قیمت کفسابی بر اساس محیطی که نیاز به کف سابی دارد

در دومین بخش قیمت گذاری کف سابی یک اصل مهم دیگر، جای کفپوش است، یعنی سنگ، سرامیک، بتن، یا گرانیت شما در کدام قسمت فرش شده است، در محاسبه قیمت آن تاثیر دارد.

کف سابی برای چند قسمت قابل انجام است، در ساختمان برای واحد، راه پله، پشت بام، پارکینگ، حیاط، لابی، همچنین برای سوله، کارخانه‌ها، مدارس، شرکت‌ها، هر کدام از آن‌ها به تنهایی در تعیین بخشی از قیمت ساب زنی تاثیر گذار هستند، که به همه آن‌ها و دلیل تاثیر شان اشاره می‌کنیم.

قیمت کفسابی ساختمان و بخش های مختلف آن

قیمت کفسابی ساختمان

هر ساختمانی در ایران، تهران، و هر قسمتی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که شامل کفپوش های گوناگونی است، این کفپوش ها در ابعاد کوچک و بزرگ وجود دارد، متراژ یک مسئله مهم در قیمت گذاری است که در ادامه راجب آن صحبت خواهیم کرد، بخش های مختلف ساختمان با هرکفپوشی که باشد قابلیت کفسابی را دارد.

قیمت کفسابی واحد: مهم ترین قسمتی که در ساختمان نیاز به ساب زدن دارد و اهمیت ویژه‌ای به آن داده می‌شود، کف سابی واحد  است، فرقی نمی‌کند که کفپوش آن چه باشد، اگر هر کدام از سنگ‌های که بالا گفته شد باشد، قیمت ساب زدن در بخش واحد 5 تومان اضافه می‌شود، دلیل آن نیز کارکردن با دقت بالا بخاطر محیط داخلی است.

قیمت کفسابی پشت بام: این قسمت معمولا کم‌تر نیاز به کف سابی دارد اما در مواقع خاص که به عنوان حیاط طبقه آخر استفاده می‌شود، مهم است که ساب انجام شود، چرا که اندازه داخل واحد مهم است، کف سابی پشت بام بخاطر فضای بیرونی و سختی کار بالا در قیمت آن کمی تاثیر گذار است، و بیشتر جنس کفپوش قیمت آن را تایین می‌کند.

قیمت کفسابی لابی: لابی بخاطر ورودی ساختمان جزو قسمت‌های مهم است، علاوه بر ساکنین مهمان ها نیز از این بخش رفت و آمد می‌کنند، البته در اکثر ساختمان های که امروزه ساخته می‌شود، پارکینگ به عنوان لابی نیز استفاده می‌شود، کف سابی لابی باید با مواد اپوکسی انجام شود که در ادامه به آن می‌پردازیم قیمت آن نیز بصورت چکی محاسبه می‌شود.

قیمت کفسابی موزاییک شسته

قیمت کفسابی راه پله یا پله پایگرد: از معدود قسمت‌های است که قیمت آن کاملا بصورت جداگانه محاسبه می‌شود، دلیل قیمت متفاوت آن انجام کار آن متفاوت از دیگر بخش‌ها است، کف سابی راه پله بخاطر عددی انجام می‌شود، کفساب کردن هر پله از 15-75 تومان است، دلیل این نوع قیمت گذاری بخاطر دستگیر بودن آن و دستگاه کوچک انجام آن است که زمان کار را بالا می‌برد و سختی کار بیشتری دارد.

قیمت کفسابی پارکینگ: اکثر ما که به فکر کف سابی پارکینک هایمان می‌افتیم بخاطر سیاه شدن سنگ‌های آن، یا افتادن رد لاستیک روی سنگ است، بخاطر سیاهی که لاستیک وسیله نقلیه دارد اگر سنگ جنس ضعیفی داشته باشد سریع جای آن روی کفپوش می‌ماند و ظاهرش زشت می‌شود، قیمت ساب پارکینگ متری محاسبه می‌شود.

قیمت کفسابی حیاط: سنگ‌های حیاط معمولا شیار دار یا زبر هستند، دلیل آن نیز بخاطر مسائل امنیت جانی ساکنین است، بخاطر رفت و آمدی که در آن می‌شود اگر آب یخ بزند یا برفی بیار ممکن است روی سنگ صیقلی لیز بخوریم، به همین دلیل در این بخش از سنگ تیشه‌ای یا زبر استفاده می‌شود، کفسابی حیاط معمولا با فرچه های سیمی انجام می‌شود وقیمت آن بیشتر بصورت چکی و در متراژ بالا از 15-30 تومان است.

قیمت کفسابی سوله: برای ساب زدن سوله معمولا قیمت آن برا اساس متراژ محاسبه می‌شود، دلیل آن نیز متراژ بالای آن است، کف سابی سوله در شکل های متفاوت انجام می‌شود، و هر سنگی که باشد براساس قیمت‌ های بالا انجام می‌شود و افزایش قیمتی در آن اتفاق نمی‌افتد.

قیمت کفسابی کارخانه: اکثر کفپوش های که در کارخانه ها وجود دارد انواع بتن است، دلیل آن نیز وجود ماشین آلات سنگین است، این نوع ماشین الات بخاطر وزن زیادی که دارد باید تا چند متر زیر آن بتن کار شود، اکثر آن ها به ناخنک و پستی بلندی حساس است و باید در یک سطح صاف و یک اندازه قرار بگیرند، قیمت کف سابی کارخانه برای کفپوش های بتنی براساس قیمت‌های بالا است.

قیمت کفسابی مدارس: اکثر مدارس کشور عزیزمان ایران کفپوش های موزاییکی دارد دلیل آن نیز مشخص است، این کفپوش ها هرساله بخاطر ازدحام بالای افراد که دانش آموزان و معلمان زحمت کش هستند کثیف و چرک می‌شود و باید کفساب شود، قیمت کف سابی مدرسه برای موزاییک ها بصورت متری و چکی محاسبه می‌شود، البته کف سابی نیل برای مدارس با تخفیف 50 درصدی خدمات ساب را ارائه ‌می‌کند و هر سال نزدیک ماه مهر 70 مدرسه در تهران را کف سابی می‌کند.

قیمت کفسابی شرکت: اگر بخش خصوصی یا دولتی هستید و از کفپوش های خود رضایت کافی را ندارید می‌توانید از کف سابی شرکت کمک بگیرید، قیمت ساب زدن کفپوش بخش های شرکتی بصورت متری محاسبه می‌شود.

قیمت کفسابی میز کانتر

تاثیر متراژ در تایین قیمت کفسابی

یکی دیگر از موارد مهم در تایین قیمت ساب زدن متراژ کار است، اگر اغراق نباشد، مهم ترین بحث در قیمت گذاری کف سابی همین متراژ کار است، در رابطه با دلیل آن باید بگوییم که ابزار کفسابی وقتی تهیه می‌شود بصورت دوازده دست برای دوازده مرحله ساب است، این دوازده مرحله سابی که تهیه می‌شود برای 500متر‌کار استفاده می‌شود، دست کامل آن نیز در سال 1403 با قیمت 2200 دومیلیون دویست هزارتومان خریداری می‌شود، حال اگر شما یک کار پانصد متری داشته باشید این مقدار استفاده می‌شود، اگر کارتان 100متر هم باشد این مقدار استفاده ‌می‌شود، در کف ساب هرچقدر که متراژ کار بالا باشد قیمت آن پایین تر است.

قیمت متراژی زمانی استفاده می‌شود که متراژ کار بالای 60 متر باشد از آن ببعد وارد بخش هرمتر انقدر می‌شود، اگر کم تر از 60باشد بصورت چکی محاسبه می‌شود.

قیمت کفسابی چکی یا کنتاراتی چقدر است

کفسابی بصورت چکی یا کنتاراتی زمانی استفاده می‌شود که متراژ کار شما کم‌تر از 60 متر باشد، بسیاری بر این باورند که باید همان 60 متر هم بصورت متراژی محاسبه شود، اما کفسابی یک خدمت است و یک تغییر کلی روی یک بخش یا سطح ایجاد می‌کند، این کار زمانی اتفاق می‌افتد که کار مورد نظر نظافتی باشد، کف سابی جزو شغل های مهم در بخش خدمات ساختمانی است و پشت انجام دهنده آن سال ها سابقه کاری وجود دارد.
کفسابی چکی برای متراژهای پایین 60متر از 1500-2500 است، این قیمت با توجه به نوع ساب درخواستی و جنس کفپوش‌ متغییر است.

انواع ساب زنی و قیمت آن

پس از دانستن قیمت کف سابی برای هرسنگ، سرامیک، بتن، موزاییک باید بدانیم که برای هرکدام از آن‌ها چه نوع ساب های قابل انجام است و در قیمت آن چقدر تاثیر دارد بصورت کلی اصلی ترین ساب‌های ارائه شده در کفسابی برای کفپوش های سنگی است و بعد از آن موزاییک ها، انواع ساب‌های کفسابی عبارت است از:

 • نانو ساب یا کف سابی نانو
 • کف سابی ایتالیایی یا ایتالیا ساب
 • کف سابی با رزین یا رزین ساب
 • کف سابی با چسب بتن یا بتونه
 • کف سابی با اپوکسی یا اپوکسی ساب
 • کف سابی پرداخت و کفسابی شیشه‌ای

قیمت کفسابی نانو ساب یا کفسابی نانو: این ساب معمولا برای آب گریز کردن سنگ اجرا می شود، جزو لوکس ترین خدمات ساب است و قیمت آن از 20-100 تومان است.

قیمت کفسابی ایتالیایی یا ایتالیا ساب: از پرمخاطب ترین ساب‌های است که از دهه هفتاد وارد خدمات سنگسابی شده است، این نوع ساب با استفاده از یکسری لقمه مخصوص اجرا می‌شود و برای تمامی سنگ‌ها قابل انجام است قیمت ساب آن از 30-90تومان است.

قیمت کفسابی رزین ساب یا کف سابی رزین: رزین ساب یک مرحله از بندکشی برای سنگ و گرانیت است، این مواد در مرحله دوم کف سابی برای بندکشی و ترمیم شکستگی و ترک‌های سنگ و گرانیت به کار می‌رود، ویژگی آن بالابردن دوام و مقاومت بندکشی سنگ است، قیمت ساب آن برای سنگ 65تومان و برای گرانیت 75تومان است.

قیمت کفسابی با چسب بتن: چسب بتن یا بتونه نیز همانند رزین یک مرحله از بندکشی در کف سابی است که برای موزاییک، سنگ، گرانیت، و بتن قابل اجرا و انجام است، قیمت ساب با مواد چسب بتن برای انواع کفپوش همانی است که در بالا اشاره شد چرا که قیمت زیادی ندارد و در قیمت گذاری تاثیر چندانی ندارد.

قیمت کفسابی اپوکسی ساب یا کف سابی اپوکسی: از گران قیمت ‌ترین مواد های بندکشی تنها برای سنگ است، البته نه تمام سنگ‌ها و بهتر است که برای سنگ‌های اسلب مرمر و دهبید استفاده شود چرا که قیمت بالاتری دارد و برای سنگ‌های درجه پایین توصیه نمی‌شود البته این توصیه ماست و شما درصورت نیاز می‌توانید برای سنگ‌های دیگر نیز استفاده کنید، قیمت کف سابی اپوکسی ساب از 50-150 تومان است.

قیمت کفسابی شیشه‌ای یا ساب پرداخت: این مرحله یک ساب در بخش خدمات کفسابی است، باید مراحل کار بصورت کامل اجرا شود و درصورت نیاز کارفرما روی سنگ اجرا شود، و تنها برای سنگ قابل انجام است، قیمت آن برای هر متر پس از اتمام ساب 5هزارتومان است.

دلیل وجود شرکت‌های متعدد در کفسابی و قیمت‌های نامتعارف چیست؟

در مطالب قبلی کم و بیش راجب این مسئله که افراد زیادی در بخش کف سابی فعالیت می‌کنند و هیچ تخصصی در این زمینه ندارند صحبت کرده‌ایم، اما یک نکته مهم تر از آن وجود دارد علاوه بر این شرکت ها که تنها ذینفع هستند یک سری اپلیکیشن موبایلی و سایت‌هایی تشکیل شده است که متخصصان در آن‌ها ثبت نام می‌کنند و به استعلام قیمت افراد پاسخ می‌دهند، این اپلکیشن ها بعضا قیمت را بسیار بالا و پایین ارائه می‌کنند، البته این صحبت برای تخریب یا قضاوت شخص یا شرکت خاصی نیست و طی یکسری تحقیقات حاصل شده است.

بعضا قیمت‌ها دستکاری شده و یا کار مورد نظر بصورت کامل اجرا نمی‌شود، واقعیت این است اگر شما به یک واسطه کار خود را بسپارید یک بخشی از قرارداد را برای خود برمی‌دارد فرد کفساب نیز اندازه پولی که دریافت می‌کند کار انجام می‌دهد، این وسط همه سود کرده‌اند بجز شما که قیمت کامل کف سابی را پرداخت کرده‌اید و کارتان بصورت ناقص انجام شده است، متاسفانه کسی هم پاسخگو نیست.
برای اینک درگیر چنین مسائل چالشی نشوید بهتر است با یک متخصص بصورت مستقیم صحبت کرده و درخواست حضور در محل کارتان را داشته باشید، تا چنین اتفاقاتی نیافتد.

قیمت کفسابی سنگ راه پله

قیمت کفسابی سنگ راه پله

یکی از قسمت‌های مهم ساختمان که با وجود اختراع آسانسور هنوز هم بیشترین رفت و آمد را دارد، راه پله! فرقی نمی‌کند که ساختمان شما چند طبقه باشد، آسانسور داشته باشد یا نه، حتما در طول هفته چندین بار از راه پله ساختمان خود استفاده می‌کنید، از این رو راه پله ساختمان یکی از مهم‌ترین بخش‌های خانه‌های ماست که شاید آنقدرها که باید به آن توجه ویژه نداشته‌ایم و در حق آن اجهاف شده است.

در کفسابی نیل در رابطه با قیمت کفسابی سنگ راه پله و دلایل تاثیر گذار در نحوه قیمت گذاری آن صحبت خواهیم کرد.
اگر علاقه مند به داشتن یک راه پله زیبا، درخشان بدون هیچ آلودگی و کثیفی هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر راجب این موضوع بحث کنیم.

قیمت بازسازی کفسابی سنگ راه پله: قیمت بازسازی در کفسابی با توجه به جنس سنگ و نوع سیاهی که روی آن به وجود آمده است تایین می‌شود.

بازسازی یک پکیج کامل از خدمات مهم ساب زنی است که باید روی پله‌های که لعاب آن از بین رفته اجرا شود.

عوامل مهم در تایین قیمت کفسابی سنگ راه پله

شرایط می‌تواند در هر حالتی تغییر کند به عنوان مثال اگر یک راه پله دو طبقه سنگ سفید داشته باشید و روی آن اثری از شوینده ها نباشد و نیاز به یک کفسابی کامل داشته باشد قیمت کفسابی سنگ راه پله حدودا برای هر پله ۴۰هزا تومان خواهد بود اما اگر روی همین تعداد پله کوچک ترین شوینده‌ای وجود داشته باشد قیمت کفسابی سنگ راه پله ۶۵-۷۵ تومان خواهد شد.

در سنگی که روی آن سیاه شده است تعداد ساب تراش کاری به عدد ۴ نیز می‌رسد اما اگر سنگ سالم باشد و نیازی هم به تراش کاری نداشته باشد. تعداد ساب آن تنها دو مرتبه است که آن هم پرداخت کاری است.

نحوه محاسبه قیمت کفسابی سنگ راه پله بصورت عددی است و متراژ در اینجا اهمیتی ندارد فرقی نمی‌کند که یک پله شما چند متر باشد قیمت آن عددی محاسبه می‌شود.

قیمت کفسابی سنگ راه پله برای سنگ‌های سالم بدون سوختگی

در واقع تمام درخواست‌های کفسابی سنگ راه پله هم برای از بین بردن جای اسید‌های نیست که روی آن را سوزانده است.

در این میان که درصد آن کم‌هم نیست افراد زیادی نیز به دنبال تمیز کردن و پرداخت و براقیت دوبار سنگ راه پله هستند.

براق کردن سنگ راه پله یک عملیات ممکن و شدنی است که با استفاده از روش کفسابی سنتی با مینی فرز روی پله اجرا می‌شود.

در میان افرادی که به دنبال لایه‌برداری و ترمیم سنگ‌های راه پله هستند.

همانطور که در اول مقاله اشاره شد راه پله بخاطر رفت و آمد زیادی که در ساختمان دارد و عاملیت آن مشاع است بسیار مهم است که محیطی زیبا و دلنشین داشته باشد.

از این رو کفسابی سنگ راه پله برای قسمت‌های که روی آن اسید وجود ندارد نیز ممکن است.

قیمت کفسابی این نوع سنگ‌ها به مراتب پایین تر است در واقع روش کار و ساینده‌ها یک‌سان است اما به دلیل عدم وجود اسید در خورد سنگ مدت زمان انجام آن بسیار کوتاه تر است.

لیست قیمت سرویس‌ها در کفسابی

سرویس‌های حمام و دستشویی هم قابلیت کفسابی دارند چرا که دیوار و کفپوش‌ آن متشکل از سنگ سرامیک یا کاشی است.

سنگ‌های که در حمام وجود دارد بخاطر تماس مستقیم با انواع شامپو و آب زود تر لک شده و نیاز به کفسابی دارند.

از آنجایی که معمولا بیشتر کفپوش‌های حمام و دستشویی‌ها سرامیک است، سرامیک معمولا دیرتر خراب می‌شود اما بازهم اگر واحد نوساز باشد یا بازسازی شده باشد قبل از سکونت باید کفسابی انجام شود تا تمامی آلودگی‌ها به خوبی مرتفع شود.

قیمت کفسابی سرویس دستشویی و حمام برای کفپوش و دیوار آن بصورت چکی و یا کلی محاسبه می‌شود چرا که متراژ این فضا کم است و قابلیت ساب متری را ندارد.

قیمت کفسابی سرویس‌های سرامیک: اگر جنس کفپوش یا دیوار حمام یا دستشویی سرامیک باشد برای کفسابی دیوار از لقمه اسید استفاده می‌کنیم.

برای کفپوش از دستگاه ساب کوچک و ساینده‌های فرچه استفاده می‌شود که تمامی کثیفی، رنگ، گچ و سیمان روی کفپوش را از بین می‌برد. همچنین اگر روی سرامیک‌ها در اثر ماندن آب زنگ زده باشد با کفسابی کامل برطرف می‌شود.

قیمت کفسابی سرویس‌های سنگ: اگر کفپوش و دیوار سرویس سنگ باشد از دستگاه متوسط برای کفپوش برای لایه‌برداری، ترمیم و پرداخت استفاده می‌شود.

معمولا بخاطر فضای کمی که در اختیار سنگ ساب وجود دارد گوشه‌های کار به خوبی تراش نمی‌خورد که با سنگ فرز انجام می‌شود.

اگر روی سنگ‌های حمام یا دستشویی اسید یا شوینده ریخته باشد با کفسابی به کلی برطرف می‌شود اما اگر مجدد بعد از کف سابی این کار را تکرار کنید لایه‌برداری و ساب زدن کمی سخت‌تر و هزینه آن بیشتر خواهد بود.

چرا که هر باری که سنگ کفسابی می‌شود لایه‌ای از روی آن برداشته می‌شود که موجب کم شدن زخامت سنگ می‌شود.
برای دیوارهای سرویس‌های سنگی از کفسابی پرداخت سپس رزین براق کننده استفاده می‌شود.

کفسابی قبل از اجرای رزین باید ۸۰ درصد سنگ را براق کرده باشد، رزین برای پوشش روی و زد آب کردن سنگ استفاده می‌شود.
قیمت رزین بسته به جنسی که دارد در دبه یک لیتری از 250-2 میلیون است.

قیمت ساب زدن دیوارهای حمام و دستشویی که روی آن لک آب ایجاد شده یا اسید سوخته شده است بخاطر سختی کار بالا کمی بالاتر از کفپوش است.

اگر در سرویس‌های خود روشویی هم دارید که سنگ مصنوعی یا طبیعی دارد و روی آن لک شده است نگران نباشید.

با کفسابی روشویی تمامی مشکلات آن از بین رفته و بااستفاده رزین براق کننده سطح آن همانند روز اول براق و صیقلی می‌شود.

قیمت کفسابی روشویی

قیمت کفسابی روشویی: قیمت کفسابی روشویی با توجه به متراژی که دارد بصورت عددی انجام می‌شود.
البته نوع آسیب در سطح آن نیز در تایین قیمت بسیار تاثیر گذار است، سنگ‌های که بر اثر استفاده از شوینده لک شده است قیمت کفسابی بالاتری دارد.

سخن پایانی

کفسابی نیل از سال 1390 در بخش خدمات کفسابی به صورت فعال و مستمر در جای جای کشور عزیزمان ایران در حال خدمت رسانی به هم وطنان عزیزمان است، در طی تمامی این سال ها تمام دغدغه ما ارائه بهترین خدمات کفسابی با کیفیت بالا و مناسب ترین قیمت نسبت به رقبا بوده است.

یک سخن و درد و دل را در اینجا و پایان مقاله دوست داشتم با دنبال کنندگان کف سابی نیل در میان بگذارم، کفسابی و خدمات آن یک کار بدون هیچ قیمت مشخصی است برای اینک متوجه صحبت من بشوید کافیست یک کار مشخص را از چند نفر استعلام کنید تا متوجه قیمت‌های که می‌دهند بشوید.

اما ما در اینجا قیمت‌های که ارائه کردیم توسط یک تیم چند نفره که ساعت‌ها و روزها راجب تمامی بخش‌های گفته شده بصورت کتبی و عملی تجربه کسب کرده و راجب آن‌ها نوشته‌ایم اگر در هر قسمتی از خانه یا محل کار خود نیاز به کفسابی دارید، اگر باتوجه به قیمت‌های که داده شد بازهم گیج و سردرگم هستید، کافیست برای استعلام دقیق قیمت کف سابی یک تماس با کف سابی نیل داشته باشید.

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید