کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کفسابی سنگ چیست چرا به کفسابی سنگ نیاز داریم؟

فهرست مطالب

کفسابی سنگ چیست؟

کفسابی سنگ، فرآیند تخصصی برای احیای زیبایی و مقاومت آن‌ها است. از بین بردن ناخنک و صاف کردن سطح، اولین گام است، پر کردن درزها و خلل و فرج های موجود در سنگ نه تنها زیبایی آن را افزایش می‌دهد بلکه دوام بیشتری نیز به سنگ می‌بخشد، براق و سیقلی کردن سنگ، جلوه‌ای خیره کننده به فضای شما می‌بخشد. هر سطحی که سیاه شده باشد دوباره می‌درخشد، با کف سابی سنگ عمر آن به طور چشمگیری افزایش می‌یابد، سنگ‌هایی که کفسابی شده‌اند، آب گریز می‌شوند. این ویژگی، نگهداری از آنها را آسان‌تر می‌کند و از نفوذ مایعات جلوگیری می‌کند، یکی دیگر از مزایای سنگسابی، ایجاد سطحی آنتی باکتریال است. این امر به حفظ سلامت محیط کمک شایانی می‌کند.

کفسابی سنگ

علت کم بودن قیمت سنگ‌ها چیست

برخی از سنگ‌ها بخاطر قیمت پایین در فروش، کامل ساب نمی‌خورند و معمولا تا مرحله سیقلی‌ ۵۰۰ کف ساب می‌شوند، معقوله کفسابی سنگ از همان ابتدای استخراج از معدن شروع می‌شود، چرا که سنگ هنگام استخراج رگه‌ و زیبایی های‌شان پیدا نیست و تنها یک نام از آن که مختص معدن آن است وجود دارد.

سنگسابی سنگ

شاید برایتان جالب باشد بدانید هنگامی که سنگ‌ را از کارخانه یا سنگ فروشی تهیه می‌کنید می‌شنوید که فروشنده‌ها معمولا تمامی سنگ‌ها را به سه دسته در درجه‌های 1.2.3 تقسیم می‌کنند.

علت تفاوت درجه بندی سنگ‌ها در کارخانه 

همین درجه بندی کفسابی سنگ نیز در نوع ساب آن‌ها متفاوت است، چرا که برای کارخانه سنگ صرفه اقتصادی ندارد که بخواهد سنگ درجه سه را با پرداخت سنگ درجه یک سیقل‌ دهد، زیرا قیمت فروش آن نصف دیگری است، همچنین از راه دیگر شناخت سنگ درجه ۱۲۳، هرچقدر که یک سنگ رگه کمتری داشته باشد درجه آن بالاتر است.

شاید برایتان پیش آمده باشد که در منزل یا محل کار خود هنگامی که به سطح خود نگاه می‌کنید سنگی را ببینید که بادیگری کمی از لحاظ رگه و رنگ متفاوت است، بسیاری فکر می‌کنند که چنین تفاوت‌های بخاطر کثیفی روی سنگ ایجاد می‌شود اما اینگونه نیست و چنین تفاوتی معمولا بخاطر درهم بودن سنگ درجه یک و درجه سه است.

اگر خودتان مجری کفپوش کردن سنگ خانه خود هستید حتما قبل از فرش کردن سنگ هارا از بسته بندی خارج کرده و یک به یک چک کنید، اگر سنگی با دیگری متفاوت بود در ابتدا می‌توانید از جایی که تهیه کردید آن را عوض کنید و در صورت امکان پذیر نبودن، می‌توانید چنین سنگ‌های را در اتاق و قسمت که در محل رفت و آمد آنچنانی و دید نیست فرش کنید، تا هزینه هایتان هدر نرود.

در بالا اشاره شد که ساب سنگ‌های درجه یک و درجه سه در کارخانه متفاوت است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سنگ درجه سه را اگر ده مرحله هم بیشتر از سنگ درجه یک ساب بزنید باز هم به کیفیت و سیقلی‌ آن نخواهد رسید چرا که وجود رگه در جان سنگ ازبین نخواهد رفت و هنگام فرش شدن جلوی انعکاس نور را خواهد گرفت، بیشترین رگه در سنگ‌ها بین سنگ سلسالیت و آباد است.

کفساب سنگ

تفاوت سنگ سابی در خانه و کفسابی در کارخانه چیست

در کارخانه سنگ، کفسابی سنگ یک بار بصورت کامل انجام می‌شود و سپس دست مصرف کننده می‌رسد، اما کفسابی در خانه کاملا متفاوت با این موضوع است و به دلایل مختلفی می‌تواند انجام شود.

دلایل کفسابی سنگ

•سنگ به تازگی در محل مورد نظر فرش شده باشد، اگر سنگ خود را به تازگی فرش کرده باشید مطمعنأ روی آن دوغابی هم داده شده است و باخود می‌گویید حالا که

سنگ ما یک بار در کارخانه ساب خورده است، و به تازگی فرش شده است پس چه نیازی هست که ما سنگ نو را کفسابی سنگ انجام دهیم؟

این بهترین سوال در ذهن شما است و دلایل این کار هم برایتان توضیح می‌دهیم، اگر به تازگی سنگ را فرش کرده‌اید واز دوغاب روی آن  مدتی گذشته است و پاک کرده اید، کمی با دقت به سنگ  نگاه کنید خواهید دید که سنگ در قسمت بندها که به یک دیگر متصل می‌شوند با همدیگر تراز نیستنداگر با چشم مسلح نتوانستید ببینید یک نکته مثبت است چرا که سنگ کار شما کارش را به درستی انجام داده است.

اما این پایان ماجرا نیست سنگ کار اگر با لیزر هم سنگ‌ها را کنار یک دیگر قرار بدهد بخاطر هم اندازه نبودن قطر سنگ هیچ جوره نمی‌تواند بدون پستی بلندی سنگ را کنار یکدیگر قرار بدهد.

با احترام به تمام سنگ کاران زحمت کش این کار تقریبا نشدنی است، حال کافیست یکی از انگشتان دست خود را بین بند دوسنگ بکشید، متوجه می‌شوید که سنگ‌ها باهم تراز نیستند، این عدم همسطح بودن سنگ شاید در وهله اول زیاد به چشم نیاید، اما با گذشت زمان، بند سنگ بخاطر حداقل یک میل پستی بلندی بین آن ها، کم کم خالی خواهد شد.

در نتیجه خالی شدن بند سنگ‌ها، درزها شروع به جذب کثیفی و سیاهی خواهد کرد، به مرور زمان این سیاهی دیگر تبدیل به یک چالش بزرگ برای شما در محل زندگی و کار خواهد شد.

مشکلاتی همچون لق شدن سنگ، شکستن سنگ و سیاهی گرفتن بند  بخاطر خالی شدن گریبانگیر کفپوش خواهد شد چرا که با خالی شدن بند هرگونه آب به داخل بند نفوظ خواهد کرد و ملات سنگ را از پایین شل خواهد کرد.

کفسابی سنگ در تهران

چرا به کفسابی سنگ نیاز داریم

کفسابی سنگی که به تازگی فرش شده است فکر شمارا از این بابت آزاد خواهد کرد، در کفسابی سنگ ابتدا یک لایه کامل از روی سطح تراش داده می‌شود، سپس با استفاده از مواد بتونه مخصوص ،درز آن بصورت کامل طی دو مرحله بندکشی می‌شود.

پس از گذشت 48 ساعت از بندکشی سنگ، در مرحله سوم، شروع به ساب زدن با لقمه مخصوص سنگ می‌کند، و طی 12مرحله سنگ را به براقیت اولیه و حتی بالاتر، با این تفاوت که دیگر شما هیچ بندی بین سنگ نخواهید دید می‌رساند.

بندها کاملا ساب می‌خورد و بامواد بندکشی آب بندی و آب گریز می‌شود، از جذب کثیفی جلوگیری می‌کند، فرقی نمی‌کند هنگامی که سنگی را در کفپوش خود فرش می‌کنید باید حتما یک بار کفسابی سنگ روی آن انجام شود، چه بهتر که همان ابتدا انجام شود تا در طولانی مدت به سنگ نیز آسیب نرسد.

•رویه سطح بخاطر استفاده از مواد شوینده حتی ضعیف ترین آن‌ها دچار سیاهی شده باشد.

یکی از رایج ترین دلایلی که نیاز به کفسابی سنگ  پیدا خواهید کرد، از بین رفتن لعاب آن‌ها با مواد اسیدی است، حتما برایتان پیش آمده است که روی سنگ‌های خود مواد شوینده برای نظافت و یا تمیز کردن یک جرم و کثیفی سخت که به آسانی تمیز نمی‌شود بریزید، پس از گذشت مدت کوتاهی قسمتی که مواد شوینده ریخته‌اید شروع به سیاه شدن می‌کند

زمانی‌که سنگ را تهیه می‌کنید یک بار در کارخانه کفسابی سنگ روی آن انجام شده است، کاشی یک براقیت و سیقلی‌ دارد، هنگامی که شما از مواد شوینده برای نظافت کفپوش خود استفاده می‌کنید، بخاطر داشتن مواد شیمیایی لعاب سنگ را یک میل برمی‌دارد و لایه براق آن را کاملا از بین می‌برد، سنگ دیگر هیچ سپری برای دفاع از خود در مقابل سیاهی و گرد و غبار نخواهد داشت و کوچک ترین لک بر روی آن جذب خواهد شد.

 جلوگیری از آسیب بیشتر به سنگ هنگام اسیدشویی

  • برای تمیز کردن سیاهی مواد شوینده دوباره از آن‌ها استفاده نکنید
  • سنگ را با فرچه سیمی زبر برای تمیز کردن سیاهی نسابید

جرم گیرها بخاطر خواصیت اسیدی که دارند همیشه در حال حرکت هستند پس فکر نکنید اگر همان لحظه روی سنگ را شستید دیگر تمام شد، تا زمانی که مشکل ریشه‌ای حل نشود هرچقدر سنگ را با هر مشقتی تمیز کنید دوباره پس از گذشت مدت کوتاهی به حالت اول برمی‌گردد حتی بدتر از قبل، هرچقدر دیرتر کفسابی سنگ را انجام دهید در هنگام اسید سوختگی سنگ بیشتر پوسته خواهد داد و هزینه کفسابی آن بالاتر خواهد رفت، اما خبر خوب اینکه جای نگرانی نیست بسیاری فکر می‌کنند که زمانی سنگ دچار اسید سوختگی شد دیگر چاره‌ای برای از بین بردن آن نیست و باید سنگ تعویض شود.

کفسابی سنگ در کرج

سنگ‌هارا تعویض کنیم یا کفسابی

هزینه تعویض سنگ نه تنها بسیار بالا و سنگین است، بلکه نیازمند وقت و مهارت نیز است پس چنین کاری را در آخرین مرحله که دیگر چاره‌ای برای کار نبود باید انجام داد، هنگامی که سنگ با مواد شوینده سیاه می‌شود، کفسابی سنگ همانند یک دکتر خوب به کمک سنگ خواهد آمد.

در این روش کفسابی فرقی نمی‌کند سنگ ها را قبلاً زمان فرش کردن ساب زده باشید یا خیر چرا که دوباره باید از صفر شروع به کفسابی شود تا آخرین مرحله تنها تفاوت کفسابی سنگ ساب خورده با سنگی که ساب نخورده است، در هنگام اسید سوختگی هزینه آن است.

در کفسابی سنگ یک مرحله از ساب وجود دارد که سنگساب به آن لایه‌برداری می‌گوید، هنگامی که سنگ به تازگی فرش می‌شود و پستی بلندی دارد این ساب به کار گرفته می‌شود، این ساب به تنهایی نیازمند صرف وقت زیادی در کفسابی سنگ است چرا که باید با دقت و حوصله تک تک بند سنگ  بصورت تراز برداشته شوند تا سنگ آماده مراحل بعدی شود.

تفاوت سنگی که ساب خورده و سنگی که ساب نخورده است در قیمت آن‌‌ها است هزینه ساب سنگ سیقل خورده که با مواد شوینده اسید سوخته شده است پایین تر از سنگ ساب نخورده خواهد بود، چرا که سنگ دیگر نیاز به از بین بردن بندهای ناتراز نخواهد داشت.

مراحل ساب سنگ کفسابی شده با سنگ ساب نخورده

مراحل ساب سنگ کفسابی شده با نشده کاملا یکسان است، در ابتدا یک لایه از روی سنگ برداشته می‌شود، این لایه باتوجه به زمانی که اسید روی سنگ ریخته

شده است می‌تواند متفاوت باشد یعنی اگر زمان زیادی از این اتفاق گذشته باشد سنگ نیاز به لایه برداری عمیق تری خواهد داشت.

در مرحله دوم سنگ باید کامل خشک شود و توسط متخصص کفسابی چک شود که ایا اثری از سوختگی در جان سنگ مانده است یانه، اگر مانده باشد یک بار دیگر سنگ را لایه برداریمی‌کند.

با لایه برداری سنگ خود نگران از بین رفتن ضخامت آن نباشید کفسابی سنگ یک میل از روی آن برمی‌دارد و ضخامت سنگ ۲الی ۳سانتی متر است یعنی ۳۰میل پس جای نگرانی نیست.

پس از، از بین بردن کامل جای سوختگی از روی سنگ یک لایه بتنه روی سطح و بندها که همرنگ سنگ شده است داده می‌شود، بعد از گذشت 48 ساعت و خشک شدن کاملا بتونه روی سنگ کفساب شروع با سابیدن سنگ می‌کند و سنگ را به مرحله سیقلی مورد نظر مشتری می‌رساند.

سنگ همانند یک موجود زنده است، چرا که تا بی‌نهایت قابلیت سیقلی‌ خواهد داشت، هرسنگی یک تعداد ساب تعریف شده دارد، کفساب موظف به انجام آن روی سنگ شما است، اما اگر سیقل‌ سنگ کافی نباشد می‌توانید درخواست ساب ایتالیایی بکنید در کفسابی یک لقمه‌ای وجود دارد به اسم لقمه ایتالیایی، که بعضی‌ها آن را با اسم‌های (فرانکفورتی، ساب امیرخان، پولیشر، براق کننده) می‌شناسند.

ایتالیایی تنها یک مرحله از کفسابی سنگ است و چیزی تحت عنوان ساب ایتالیا نداریم، وتنها یک لقمه از آن وجود دارد که ساخت داخل است و اسم آن کاملا مستعار است.

این ساب هرباری که توسط دستگاه روی سنگ کشیده شود یک پرده سنگ را سیقل‌ تر می‌کند، هزینه این ساب کاملا جدا محاسبه می‌شود و نوع محاسبه

قیمت این ساب به ازای هر متر مربع و هر باری که روی سنگ کشیده می‌شود است.

کفسابی آیینه‌ای سنگ

کارهایی که باید بعد از کفسابی سنگ انجام دهید

کفسابی سنگ را سیقلی‌، آب‌گریز و همچنین همسطح و زیبا می‌کند، بعضی‌ ها به اشتباه فکر می‌کنند حال که سنگ را کفسابی

کرده‌اند دیگر می‌توانند از مواد شوینده استفاده کنند و ضرری برای سنگ نخواهد داشت.

این برداشت با احترام کاملا اشتباه است چرا که اگر سنگ را صد مرحله کفسابی سنگ کنید و پس از چند دقیقه روی آن مواد شوینده بریزید دوباره سیاه و بدتر از روز اول می‌شود.

پس برای نظافت سنگ خود چه قبل و چه بعد از کفسابی تنها از آب و ریکا استفاده کنید و حتی پودر رختشویی هم برای نظافت استفاده نکنید.

کفسابی پرداختی سنگ چیست

•سنگ که قبلاً کفسابی کرد‌ه‌اید و چند سال از خدمات کفسابی آن‌ها گذشته است.

اگر سنگ خود را قبلاً ساب زده باشید، پس از گذشت چند سال از این موضوع کم کم شاهد کم شدن براقیت سنگ خواهید شد، البته این نوع کم شدن سیقلی‌ سنگ کاملا

مسئله عادی است و طی نظافت‌های که روی سنگ انجام می‌شود اتفاق می‌افتد.

زمانی که براقیت سنگ دیگر همانند روز اول نباشد اصلا جای نگرانی نیست شما زمانی که یک هزینه کامل برای کفسابی سنگ خود داده‌اید برای براق کردن آن دیگر نیاز به هزینه زیادی ندارید با کفسابی ارزان می‌توانید آن‌ها را براق کنید.

به این روش در کفسابی که سنگ تنها نیاز به براق‌شدن داشته باشد ساب پرداختی گفته می‌شود، ساب پرداختی شامل سه مرحله از آخرین ساب‌های سنگ است که یک لایه اندازه پوست پیاز و شاید کمتر از روی سنگ برمی‌دارد و سنگ را مثل روز اول دوباره براق می‌کند.

باید توجه داشته باشید که این روش تنها برای سنگ‌های است که قبلاً لایه برداری روی آن صورت گرفته است، سنگ‌های که پستی بلندی داشته باشند انجام چنین کاری روی آن امکان پذیر نخواهد بود.

البته در بعضی شرایط خاص شاید شما نخواهید هزینه زیادی برای سنگسابی بپردازید بخاطر مسائلی همچون مستأجری یا …

در چنین شرایطی نیز کفسابی سنگ نیل شما را تنها نخواهد گذاشت، در بالا که راجب لقمه ایتالیایی صحبت کردیم.

این لقمه ها علاوه بر بسته شدن زیر دستگاه کفسابی می‌توانند بصورت پودری‌هم در دسترس باشند، برای سنگ‌های که پستی بلندی دارند اما نیاز به

براق شدن دارد لقمه ایتالیایی را پودر می‌کنیم و با استفاده از گونی‌های نمدی مخصوص زیر دستگاه می‌ببندیم
و پودر را داخل دستگاه می‌ریزیم.

این پودر بخاطر مواد شاینی که دارد توسط گونی نخی روی سنگ کشیده می‌شود یک براقیت و جلای زیبایی به سنگ می‌دهد.

هزینه ساب پرداخت و ساب ایتالیا با گونی یک دهم ساب کامل سنگ در هر متر مربع است و معمولا قیمت آن بصورت کنتاراتی محاسبه می‌شود.

نمونه کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید