کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

سیاه شدن سنگ پارکینگ راه حل تمیز کردن ان

فهرست مطالب

حتما برایتان پیش آمده است که با مشکل سیاه شدن سنگ پارکینگ یا قسمت‌های دیگر که سنگ فرش است روبرو شوید، سیاه شدن سنگ پارکینگ که در معرض دید عابرین است می‌تواند کمی آزار دهنده باشد، چرا که وقتی جلوه سنگ‌ها خراب می‌شود و در نمای ورودی ساختمان  از جمله پارکینگ و لابی‌های ورودی است کمی نمای داخلی ساختمان را زشت می‌کند.

روش‌های زیادی برای از بین بردن سیاهی سنگ وجود دارد، اکثر آن‌ها بصورت موقت، یا با هزینه بالا انجام می‌شود، کف‌سابی یکی از راه حل‌های است که می‌تواند با ارائه خدمات کفسابی کامل تمامی این کثیفی هارا با کم‌ترین قیمت و بالاترین کیفیت از روی آن‌ها مرتفع کند.

علت سیاه شدن سنگ‌های پارکینگ

سیاه شدن سنگ پارکینگ‌ها می‌تواند به چند عامل بستگی داشته باشد.

•عدم اجرای ساب کامل در کارخانه‌ها قبل از فرش شدن

زمانیکه شما سنگ‌ها را از کارخانه تهیه می‌کنید، سنگ‌ها با سه درجه بندی 1.2.3 به فروش می‌رسند، اگر سنگ شما جزو کاشی‌های درجه پایین باشد و سورت کاملی نداشته باشد، به مرور زمان و با رفت و آمد انسان و ماشین‌‌ها سیاهی در بافت و منافظ باز سنگ نفوظ می‌کند، به مرور زمان کفپوش شروع به سیاه شدن می‌کند.

•کشیدن اشیاء روی سنگ‌ها و درنتیجه خط و خش افتادن روی آن

اگر اشیاء‌ یا وسیله‌های سنگین را روی سنگ‌ها بکشید، در نتیجه این کار ممکن است خط و خش های روی سنگ بیفتد، این خط و خش‌ها بخاطر از بین بردن یک یا دولایه از بافت سنگ کمی پایین خواهند رفت، و سنگ را شکاف خواهد داد، با رفت و آمد سیاهی‌ها داخل این بافت‌ها نفوظ می‌کند ودرنتیجه باعث سیاه شدن سنگ پارکینگ خواهد شد.

•ریختن مواد شوینده روی سنگ‌ها و ازبین رفتن بافت آن‌ها

بسیاری از افراد برای نظافت سنگ خود از مواد شوینده استفاده می‌کنند، این مواد شاید در وهله اول کفپوش را بسیار تمیز و سفیدکند، اما در طولانی مدت بخاطر از بین بردن لایه براق سنگ و زبر کردن آن باعث آسیب به بافت کاشی خواهد شدِ، و آسیبی که به سنگ‌ها میزند باعث جذب سیاهی داخل سنگ و کدر شدن سنگ پارکینگ خواهد شد.

•ریختن(روغن ماشین، موتور) قطره‌های کثیفی آشغال‌های بیرون بر

شاید بخواهید از کنار روغن‌ها راحت بگذرید، اما یکی از بی رحم ترین ماده‌ها برای سنگ روغن ماشین‌ها است، روغن بخاطر مایع بودن و نفوظ راحت تر، خیلی سریع به خورد سنگ خواهد رفت و پاک کردن آن از سطح کاشی‌ها کار آسانی نخواهد بود، اکثر ما هنگامی که آشغال‌ها را برای بیرون گذاشتن می‌بریم، توجهی به سوراخ بودن آن و بیرون ریختن آب آشغال‌ها نداریم، همین قطره‌های آشغال می‌تواند لعاب سنگ را بسوزاند و همانند اسید عمل کند، که باعث سیاه شدن سنگ پارکینگ و رویه سنگ می‌شود، موضوعاتی که بالا مطرح شد از جمله دلایلی است که می‌تواند سنگ را سیاه کند.

راه حل تمیز کردن سنگ‌های سیاه شده پارکینگ  چیست؟

اکثرا شاید زمانی‌که این اتفاقات برای سنگ‌ها می‌افتد به فکر تمیز کردن آن می‌فتیم، اما به یک نکته توجه داشته باشید، هرکسی را بهر کاری ساختند، ممکن است با یک نا آگاهی سنگ تان را برای همیشه از دست بدهید و درنتیجه آن مجبور به تحمل یک هزینه برای تعویض آن ها بشوید، اگر با هر کدام از دلایل بالا سنگ تان تغییر رنگ داده  وباعث سیاه شدن سنگ پارکینگ شده است، کثیفی رویه آن را گرفته است، جای نگرانی نیست راه حل شما کفسابی است.

فرقی نمی‌کند که سنگ پارکینگ شما چه جنس و درجه بندی داشته باشد، اگر هر کدام از دلایل بالا باعث سیاه شدن سنگ پارکینگ شما شده است، با استفاده از سنگسابی یک لایه از روی سنگ بصورت کامل تراش داده می‌شود، سپس بافت‌های سنگ که بخاطر دلایل بالا از بین رفته است با مواد نانو و اپوکسی کاملا پوشش داده می‌شود، این مواد بخاطر جنس مایع که دارند حداقل باید ۲۴ ساعت بصورت دست نخورده روی سنگ بماند، پس از گذشت ۲۴ ساعت از اجرای نانو اپوکسی باید اضافات آن از روی سنگ برداشته شود.

نانو اپوکسی برای حل مشکل سیاه شدن پارکینگ چیست؟

نانو اپوکسی یک ماده مایع بی رنگ است، هنگامی که سنگ شما با مشکل سیاه شدن مواجه می‌شود، بخاطر اینکه پس از کفسابی سنگ‌ها دوباره این سیاهی‌ها برنگردد، متخصص کفسابی یک لایه کامل روی سنگ را با نانو اپوکسی می‌پوشاند تا اگر رویه سنگ بافت‌های بازی باشد، کامل پرشود تا بعداً دوباره سیاه نشود.

همچنین از دیگر مزایای این محصول بالابردن عمر سنگ و جلوگیری از لق شدن آن‌ها است، پس از گذشت ۲۴ ساعت سطح باید یک بار دیگر رویت شود تا اگر منافظ یا بند بازی روی سنگ باقی مانده است، کامل دوباره نانو اپوکسی کشیده شود، سپس با استفاده از لقمه شاین ایتالیا که از پارچه‌های مخصوص که با بافت‌های مواد ایتالیایی پر شده است، روی سنگ سیقل‌ داده می‌شود، و مرحله به مرحله سنگ به حالت قبلی و حتی بهتر از روز اول برمی‌گردد.

کف‌سابی پارکینگ

روش‌های نگه‌داری و جلوگیری از سیاه شدن سنگ پارکینگ

همه سنگ‌ها در هر کفپوشی که کار شده باشد نیاز به مراقبت و نگه‌داری دارد، اما سنگ پارکینگ کمی نیازمند مرمت بیشتری است، چرا که محل رفت و آمد ماشین است و همیشه باید تمیز نگه‌داری شود، برای اینکه به سنگ آسیب نرسد و همیشه آن‌ها را تمیز نگه‌دارید، لازم است که اگر خودتان سنگ را تمیز می‌کنید به این نکته توجه داشته باشید، لاستیک بخاطر جنس پلاستیکی که دارد هنگامی که روی سنگ کشیده می‌شود.

خاه یا ناخواه سیاهی آن روی سنگ باقی می‌ماند، اگر این کثیفی‌ها زود به زود نظافت نشود ممکن است روی سطح بماند و در بافت آن نفوظ کند، برای نظافت سنگ همیشه باید آب و کف درست کنید و با یک طی نخی روی آن بکشید، توجه داشته باشید که حتی نباید از رخت شور استفاده کنید، چرا که باعث سیاه شدن سنگ پارکینگ خواهد شد، اگر با شرکت‌های نظافتی برای انجام کار خود قرارداد دارید، بهتر است حتما به فردی که زحمت نظافت را می‌کشد، بسپارید که حتی اگر سخت‌ترین کثیفی  هم روی سنگ بود برای تمیز کردن آن از مواد شوینده استفاده نکند، چرا که شوینده‌ها بخاطر شیمایی بودن باعث سیاه شدن سنگ پارکینگ خواهد شد.

اگر سنگ‌های پارکینگ زود به زود و تنها با آب و ریکا نظافت شوند عمر آن‌ها بسیار طولانی خواهد بود. ممنونیم که کفسابی نیل را دنیال میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *