کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی پارکینگ و حل مشکل ماندن رد لاستیک روی سنگ‌ها(0تا100)

در این مقاله می‌خوانید

وقتی تا اینجا اومدی و داری این مقاله رو می‌خونی، حتما سنگ‌های که توی پارکینگ داری رد لاستیک روشون می‌مونه و این مشکل برای همه ما آزار دهنده و سخته، از اون بدتر وقتی برامون پیش میاد که هرچی سعی می‌کنیم تمیزش کنیم، بدتر از قبل می‌شه و همه جوره اذیت کننده‌است.

البته که هیچ مشکلی نیست که راه حلی نداشته باشه، اما همین که باهاش روبرو شدیم، یعنی قراره کلی سرش دردسر‌ بکشیم، اما نه اینطوری نیست!

بله درست خوندی اصلا از این خبرا نیست که بخوای مثل قبل با ردلاستیک و سیاهی سنگ دست و پنجه نرم کنی، اگه تا آخر این مطلب با من باشی بهت می‌گم که چجوری با یه هزینه کلی و جزئی سنگ‌هاتو مثل روز اولش نو کنی و از شر سیاهی و لکه‌های روی اون خلاص بشی.

کفسابی پارکینگ

کفسابی پارکینگ

پارکینگ یکی از بخش‌های مهم ساختمان هاست و در بیشتر خانه‌ها علاوه بر رفت و آمد ماشین به عنوان لابی ورودی هم انتخاب می‌شه پس اهمیت زیادی باید برای اون قسمت از خونه و ساختمون قائل بشیم و بهش برسیم.

البته که سیاهی گرفتن اون و موندن جای سیاهی لاستیک روی سنگ به خاطر چند تا اتفاق که بیشترش هم از سحل انگاری خودمون میاد صورت می‌گیره و ربطی به سنگ‌ها نداره‌.

از جمله مواردی که می‌تونه به سنگ‌ها آسیب بزنه و باعث موندن رد لاستیک روی سنگ بشه، مواد شوینده و روغن ماشین و موتوره، یعنی دوتا از مهم ترین هاش و مابقی هم زیاد مهم نیستن و آسیب خاصی نمی‌تونن به سنگ بزنن.

پس مهمه که بدونیم باید سنگ وبا چی نظافت کنیم و چجوری ازش مراقبت کنیم. البته که این موضوع چیزی نیست که ما بخوایم چند روز بهش بپردازیم و بعدش دیگه پشت گوش بندازیم، چون در تمام روزهای سال باید حواسمون به سنگ‌های پارکینگ باشه و ازش مراقبت کنیم.

کفسابی پارکینگ با مواد رزین و ترمیم بندها

مواد شوینده در تخریب سنگ: مواد شوینده انواع مختلفی داره، شایع ترین اون که همه ما ازش استفاده می‌کنیم جوهرنمک و من هستش، معمولا نظافت‌چی (با احترام به قشر زحمت کش این حوزه) برای اینکه جرم‌ها و کثیفی‌های سخت و از بین ببرن مجبور به استفاده از این مواد هستند.

شاید در نگاه اول این شوینده بتونه کل سیاهی و کثیفی و از جون سنگ در بیاره اما اتفاق بدتر وقتی می‌افته که متوجه از بین رفتن جلای سنگ بشید، اگه بخوام یه مثال خوب براش بزنم تا بهتر متوجه این قضیه بشیم.

جلای سنگ و مثل یه مخاط در نظر بگیرید، مثل یه لباس برای جلوگیری از سرما تو بدن خودمون، جلای روی سنگ‌ها هم دقیقا همینه وجودش برای محافظت از سنگ و زیبای بخشیدن به لعاب رویی اونه، دقیقا مثل لباسی که خودمون می‌پوشیم.

پس اگه اون روی سنگ نباشه هم آسیب پذیر می‌شه هم دیگه براقیتی نداره که بعداً باعث میشه سیاهی توی خورد سنگ جذب بشه و رد لاستیک روی سنگ بمونه.

روغن ماشین و موتور در تخریب سنگ: دومین موادی که می‌تونه به جلای سنگ آسیب بزنه روغن ماشین و موتوره، شاید بیشتر ما بهش توجهی نکنیم، حتما وقتی وارد پارکینگ خودتون یا آشنایان می‌شید متوجه یک‌سری سنگ‌های که روغن اونارو سیاه کرده می‌شید.

اما خب هیچ کدوم از ما نمی‌دونیم که اون روغن خودش به تنهایی چه آسیب‌های که می‌تونه به سنگ بزنه، روغن به آرومی توی جون سنگ نفوظ می‌کنه و به سختی از توی خوردش در میاد پس باید حواسمون جمع باشه که به محض این که متوجه ریزش روغن وسیله نقلیه خودمون یا همسایه‌هامون شدیم سریع با یه کارتن یا پلاستیک گذاشتن زیر وسیله‌مون از ریختن روغن روی سنگ جلوگیری کنیم.

نکته: توجه داشته باشید که سنگ با هر نوع اسید و شوینده‌ای که تخریب شده باشه با کفسابی پارکینگ مثل روز اول براق و صیقلی‌ می‌شه، اما اگه جنس سنگ موزاییک یا آهکی باشه و یا گرانیت باشه، و روی اون روغن ریخته باشه از بین رفتن کامل سیاهی روغن از روی سنگ کاملا پنجاه پنجاه پس باید روغن و مهم بشمارید و حواستون تو این موضوع جمع باشه.

البته یه نکته دیگه هم هست که، روغن معمولا یک یا دو متر از سنگ و خراب می‌کنه چرا که فقط زیر ماشین و موتور می‌ریزه اما اسید و شوینده‌ها چون تا ماه ها می‌تونن جریان داشته باشن، با رفت و آمد ماشین روی سنگ‌ها اونارو تو قسمت‌های مختلف پخش می‌کنن، یا کسی که سطح و تمیز می‌کنه معمولا تمام اونو به مواد می‌شوره تا یک دست و یک رنگ دربیاد.

بخاطر همین کفسابی پارکینگ که اسید سوخته شده از روغن سخت‌تر هستش، البته قیمت کفسابی اینا باهم متفاوت نیست و هردوشون با یه قیمت مشخص سنگسابی می‌شن.

اتمام کفسابی پارکینگ براق کردن سنگ مشکی
برگشتن سیاهی سنگ بعد از کفسابی پارکینگ

همه ما وقتی یه کاری و انجام می‌دیم انتظار داریم که مشکلی که از قبل داشتیم برطرف بشه و بعد چند ماه دوباره می‌خوایم با اون مشکل دست و پنجه نرم کنیم، علاوه بر مشکلاتی که پیش میاد مسلما دوست نداریم هزینه دوباره برای کاری که یه بار بابتش هزینه کردیم بپردازیم.

مطمعنم بند به بند پارگراف بالا رو درک کردید و متوجه منظور من شدید، چون اگه تجربه کفسابی پارکینگ ناموفق و دارید حتما باید راجب کفسابی ارزان مطالعه کنید، و بدونید که دلیل سیاه شدن دوباره سنگ بعد کفسابی پارکینگ چی‌ می‌تونه باشه!

خب ساده‌است، البته برای یک متخصص کفسابی ساده است شمایی که داریی این مقاله رو می‌خونی توی کار خودت خبر‌ه‌ای حقم داریی که راجب این موضوع و موضاعات دیگه اطلاعات کافی و نداشته باشی، اما کفسابی نیل اینجا بیکار ننشسته و روز به روز با شما برای پیشرفت و بالابردن اطلاعتمون راجب کف سابی به ما کمک می‌کنه.

برگردیم سر اصل مطلب برگشتن سیاهی روی سنگ، یا موندن رد لاستیک روی سنگ بعد گذشت چند ماه از کفسابی، اول باید این قضیه رو با هاتون در میون بزارم که شستشوی سنگ با کفسابی فرق می‌کنه، چون کفشویی یکی از خدمات کفسابی هستش و سنگسابی یه خدمت دیگه از کفسابی و هر دو اینا یه کار جداگانه رو انجام می‌دن که می‌تونید هر دوی اونارو مطالعه کنید.

وقتی صحبت از کفسابی میشه و هدف شما از انجام کفسابی پارکینگ نمونده رد لاستیک روی سنگ‌ها هستش بحث لایه‌برداری، ترمیم و پرداخت وسط میاد یعنی سه بخش اصلی ساب زدن پارکینگ که توی ۸الی۱۲ مرحله ساب باید روی سنگ‌های پارکینگ اجرا بشه.

دلیل ماندن رد لاستیک روی سنگ پارکینگ چیست؟

قبل از اینکه راجب مراحل کار کفسابی پارکینگ بخوایم توضیح بدیم اول باید بدونیم که چرا رد لاستیک روی سنگ می‌مونه؟

خب بالا یه توضیحی دادیم، وقتی لعابی روی سنگ نباشه مطمعنأ سنگ هر سیاهی و جذب می‌کنه پس هدف ما از کفسابی پارکینگ اینه که دوباره سنگ و تراش بدیم و یه لایه جدید از اونو پرداخت کنیم یا لعاب دوباره به اون ببخشیم.

وقتی کفشویی برای سنگی که سیاه شده اجرا ‌میشه سیاهی و کثیفی‌‌ها کامل از تو خورد سنگ در میاد و سطح کاملا تمیز می‌شه اما هیچ براقیتی به سنگ اضافه نمی‌شه پس از اینکه یه مدت دوباره روی سنگ رفت و آمد می‌کنید دوباره کم کم سیاهی‌ها توی خورد سنگ انباشته می‌شه و وقتی پاک نمی‌شه رد لاستیک روی اون می‌مونه.

کفسابی پارکینگ شیشه‌ای کردن سنگ

کفسابی درست پارکینگ چیست

کفسابی درست و کامل پارکینگ توی 8-12 مرحله اجرا میشه دلیل متغییر بودن تعداد اونو نوع سنگ کفپوش تایین می‌کنه، البته که برای گرانیت باید 22 مرحله ساب اجرا بشه که توی بحث ما فعلا جایی نداره چون مواد شوینده به گرانیت نمی‌تونه آسیب بزنه و دلیل درخواست کفسابی برای گرانیت تنها برای زیبای و از بین بردن ناخنک اون هستش.

در شروع کار کفسابی پارکینک ابتدا سنگ باید کامل تراش بخوره، فرقی نمی‌کنه ساب خورده باشه یا نه، باید یک لایه کامل تراش داده بشه تا سیاهی و سوختگی با یک میل از سنگ برداشته بشه، تو مرحله دوم این لایه‌برداری باید تا سه ساب ادامه پیدا کنه تا جایی که هیچ ردی از اسید و روغن توی سنگ نمونه.
بعد اون نوبت ترمیم سنگ و گرفتن درزهاست که اونم به باتوجه به جنس و رنگ سنگ تایین و اجرا می‌شه.

فرقی نمیکنه متراژ پارکینگ چقدر باشه باید کفسابی اون توی دو روز انجام بشه، چپمغ وقتی سنگ خیس میشه تا چند ساعت نمیشه متوجه این شد که ردی از سوختگی روی اون باقی مونده یانه. البته توی این مدت که کفسابی پارکینگ انجام نمیشه نباید هیچ وسیله نقلیه‌ای روی سنگ تردد کنه.

بعد از 24 ساعت دوباره مراحل سوم از سرگرفته می‌شه که شامل پرداخت و براق کردن هستش.

تشخیص کفسابی درست پارکینگ و ضمانت نماندن رد لاستیک روی سنگ

اگر بار دوم شماست که دارید کفسابی پارکینگ و انجام می‌دید به زبون عامیانه حتما چشمتون ترسیده و نمی‌تونید اعتماد کنید، البته که حق دارید، برای اینکه خیالتون از بابت کاری که انجام شده راحت بشه، یه آزمون راحت و می‌تونید انجام بدید.

اگه کفسابی پارکینگ و مراحل اون به درستی انجام شده باشه فرقی نمی‌کنه بلافاصله بعد از اتمام کار یا یک سال از اون اگه لاستیک روی سنگ خیس رفت و آمد کنه ردش نباید روی سنگ بمونه.

کافیه سنگ‌ها رو خیس کنید و ماشینتونو روشن کنید یه دور توی پارکینگ بزنید، بعد آب و بگیرید روی سنگ‌ها سیاهی لاستیک باید کامل از بین بره اگه سیاهی سخت پاک شد و یا اصلا پاک نشد کار درست انجام نشده و باید دوباره از صفر اجرا بشه یا سابی که کم شده اجرا بشه.

پرداخت ایتالیایی سنگ پارکینگ

کفسابی پارکینگ سنگ‌های تازه فرش شده

فرقی نمی‌کنه که اسید سوختگی یا روغن ماشین روی سنگ ساب خورده باشه یا نخورده، تو درهر حالتی آزار دهنده و دلخراش و ظاهر زشتی به محیط میده، اما اگه سنگ‌ها تازه فرش شدن درست‌ترین کار اجرای کفسابی پارکینگ در ابتدای ساخت است، چرا که علاوه بر از بین بردن ناخنک‌ها و جلا بخشیدن به سنگ‌ها باعث فروش راحت‌تر واحد‌های مجتمع یا ساختمان می‌شود.

کفسابی پارکینگ برای هر نوع سنگ و موزاییک قابل انجام است و فرقی نمی‌کند در چه شرایطی باشد در هر حالت اجرای کفسابی ممکن است.

کفشویی پارکینگ

اگر سنگ هاتون نه اسید سوخته شدن و روغن ماشین روی اونا ریخته و تنها یسری کثیفی و جرم سخت روی اون ایجاد شده که می‌تونه بخاطر رسوب آب و چنین حوادثی باشه، می‌تونید از کفشویی کمک بگیرید، کفشویی همه جرم و رنگ و کثیفی و سیاهی هارو از روی سنگ برمی‌داره و سنگ‌ها رو مثل روز اول تمیز و براق می‌کنه.

قیمت کفسابی پارکینگ

قیمت ساب زدن سنگ‌های پارکینگ با توجه به متراژ و نوع سنگ اون ارزیابی و محاسبه می‌شه، کفپوش‌های که گرانیت کار شدن بیشتر قیمت و توی کفسابی دارن و موزاییک ارزون ترین اوناست، البته اگه سنگ هم باشه سنگ‌های آهکی یه قیمت و سنگ‌های استخوانی یه قیمت دیگه دارن، هرچی جنس سنگ نرم تر باشه قیمت ساب زدن اون پایین تره که به ترتیب از بالا تا پایین توی قیمت می‌تونیم بگیم: گرانیت، بتن، استخوانی، آهکی، موزاییک، سرامیک.

کفسابی پارکینگ بتن

در بیشتر مجتمع‌های که ساکنان زیادی دارد، و پارکینگ های طبقاتی هستند، از کفپوش‌های بتونی استفاده شده است، بتن‌ها در برابر گرما و سرما شکننده هستند و با کمی تغییر ناگهانی آب و هوا واکنش نشان داده و ترک می‌خورند، یا ممکن است زیرسازی آن درست اجرا نشده باشد و با رفت و آمد وسایل نقلیه بتن ترک خورده باشد، کفسابی پارکینگ بتن، با استفاده از لقمه‌های الماسی تمام این ترک‌هارو تراش می‌دهد و با استفاده از ترمیم کننده‌های قوی اونارو پر می‌کنه و طی ۶مرحله ساب علاوه بر ترمیم شکاف‌ها بتن و مثل روز اول تمیز و صیقل و آری از هرگونه ناخنک وپستی بلندی می‌کنه.

سنگسابی پارکینگ

سنگسابی پارکینگ برخلاف کفشویی تنها برای سنگ‌ها انجام می‌شه و فقط به لایه‌برداری و پرداخت کامل از روی سنگ ختم می‌شه، نمیشه کفسابی و سنگسابی و باهم یکی دونست چون هردوی اونا یه الگوی متفاوت و دنبال می‌کنن، کفسابی برای همه کفپوش‌های پارکینگ هستش و سنگسابی پارکینگ تنها برای سنگ و گرانیت و موزاییک اجرا میشه.

2 پاسخ

  1. سلام وقت بخیر، پارکینگ مارو اومدن کفسابی کردن اولش خیلی خوب بود، اما یه چند روز که گذشت دوباره سنگ‌ها سیاهی گرفت حتی بدتر از قبل الان هرچی تمیز می‌کنیم دیگه سیاهیش نمیره نمیدونم چیکار باید بکنیم شما گفتین کفسابی باید درست اجرا بشه کاری میشه کرد یا باید سنگ‌ها عوض کردم نوروزی هستم

    1. سلام متاسفانه ممکنه که کفسابی به درستی اجرا نشده باشه، اگر تمایل داشتید آدرس بفرستید چند متر رو به عنوان نمونه کار براتون اجرا می‌کنیم مدتی استفاده کنید اگر سیاه نشد ما در خدمتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *