کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

بررسی و تحلیل ساب زنی سنگ و روش‌های اجرای آن روی سطوح (0تا100)

در این مقاله می‌خوانید

ساب زنی یا(floor polish) چیست

قبل از اینکه بپردازیم به قسمت‌های شیرین‌تر ماجرا ابتدا باید یک بیوگرافی در مورد ساب زنی سنگ داشته باشیم و اصلا این کلمه ساب زنی یا (floor polish) چیست و از کجا آمده است.

در واقع ساب زنی یک ترکیب از عملیات سابیدن سنگ است که در اصطلاح عامیانه آن را ساب زنی می‌گویند، کارکرد اصلی سابزنی برای کفپوش سنگی است، چرا که وقتی صحبت از ساب زدن می‌شود، یعنی لایه‌برداری یا تراش از روی سطوح که این اتفاق تنها برای سنگ‌ها امکان پذیر است.

البته ساب زنی سرامیک و انواع کفپوش‌های دیگر همانند موزاییک یا گرانیت نیز امکان پذیر است اما سمت و سوی این نوشته برای سنگ‌ها است، اگر علاقه مند به کفسابی گرانیت یا کفسابی موزاییک هستید می‌توانید در این باره نیز بیشتر بخوانید.
ساب زنی کف یکی از اقداماتی است که می‌شود برای سرپا نگه‌داشتن کفپوش‌های که در معرض آسیب جدی هستند از آن استفاده کرد.

اگر بخواهیم مسئله را بیشتر و بهتر شرح دهیم سابزدن یک نام دیگر از سنگسابی‌ است که بعضا آن را ساب زنی می‌شناسند.
حال تفاوت زیادی هم ندارد هدف از انتخاب هرکدام از این نام‌ها تنها یک چیز است! براق و صیقلی کردن کفپوش‌ها با ساب زنی که چیز غیر قابل پیش‌بینی هم نیست.

ساب زنی سنگ با چندین روش گوناگون و با استفاده از چندین دستگاه متفاوت قابل انجام است، اما هر کدام از این دستگاه و ساینده‌ها یک کیفیت متفاوت را روی سنگ اجرا می‌کنند که کیفیت اجرایی رابطه مستقیم با تسلط و مهارت ساب زن روی کار خود دارد.

ساب زنی

ساب زن کیست و باید چه نکاتی را در هنگام ساب زنی بداند؟

بخش دوم مقاله ما در مورد ساب زن یا فرد اجرا کننده این خدمات است، که باید در رابطه با کار خود نکاتی را بداند و سرلوحه خود قرار دهد.

افرادی که به کار سابزنی سنگ مشغول هستند به خوبی می‌دانند که با جابجا شدن یک ساینده در زیر دستگاه در عرض چند ثانیه چه اتفاقی می‌تواند برای کفپوش و سنگ‌ها رخ دهد.

به همین علت اکثر افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مهارت کافی را داشته و به کار و زمانی که برای اجرای آن می‌گذارند احترام و ارزش زیادی قائل هستند.

مطلب مرتبط:  کفسابی در تهران 09195547707 + [تخفیف ویژه 1403]

سابزن به فردی گفته می‌شود که با استفاده از دستگاه و ساینده‌های مخصوص برای هر سنگ، با کشیدن انواع لقمه‌ها روی سنگ، می‌تواند یک سنگ بی روح و کدر را به یک کالای لوکس در کفپوش‌ خانه‌های شما تبدیل کند.

این بهترین تعریف از سابزن است البته که تمامی خدمات ساب زنی شامل چنین اتفاقی در کفپوش نمی‌شود و نوع کیفیت اجرایی بستگی به جنس و رنگ کفپوش نیز دارد.

به طور مثال شما از یک کفپوش که سنگ آن گوهره است، نمی‌توانید انتظار براقیت مثل سنگ دهبید را داشته باشید.
اما همان سنگ گوهره، اگر زیر دست یک ساب زن ماهر ساب بخورد به بهترین کیفیت خود در خانه شما خواهد رسید.
طوری که می‌توانید تمامی نورها و چراغ‌های که در سقف وجود دارد را روی کفپوش خود تماشا کنید.

یک ساب زن خوب همیشه از ساینده‌های نو و دستگاه‌های سالم برای ساب زنی استفاده می‌کند و انجام با حوصله و صبر کار را در راس شغل خود می‌داند.

ساب زن خوب می‌داند که اگر از ساینده‌های دست دوم در ساب زنی استفاده کند، یک مثال را اگر بخواهیم بگوییم، برای کفسابی پارکینگ خود درخواست سابزنی داده‌اید، اگر سنگ‌های پارکینگ.

با ساینده‌های نو ساب داده شود، رد سیاهی لاستیک دیگر روی آن باقی نخواهد ماند، اما اگر مراحل کار با ساینده‌های دست دوم یا اصطلاحا فرسوده و فرتوت روی سنگ اجرا شود نه تنها رد لاستیک روی سنگ پارکینگ می‌ماند بلکه خیلی زود تمام سطح آن سیاه و چرک خواهد شد.

ساب زن

چند نوع ساب زدن در خدمات کف سابی وجود دارد؟

اگر بخواهیم ساب‌های که به طور رسمی وجود دارد را اعلام کنیم، تنها یک نوع ساب برای تمامی کفپوش‌ها ارائه می‌شود و تعداد مراحل آن با توجه به جنس و مقدار سیاهی و ماتی سنگ کم و زیاد می‌شود.

اما اگر بخواهیم تعداد مراحل ساب زدن سنگ را در کف سابی بگوییم، ممکن است یک کفپوش طی دو مرحله سابزنی اجرا شود، یک کفپوش دیگر با 12 مرحله سابزنی تمامی این مراحل و ساینده‌ها بستگی به انتخاب ساب زن دارد.

مطلب مرتبط:  5 روش نگه‌داری و تمیز کردن گرانیت

تعداد مراحل ساب زنی سنگ‌های که کثیفی جزئی دارد: سنگ‌های که رویه آن کمی کثیف شده است و سیاهی و چرک‌ها به بافت‌های آن نفوظ نکرده است، در دو یا سه مرحله سابزنی پرداخت می‌شود.

نحوه تشخیص مقدار سیاهی از روی سنگ با یک شستشوی ساده مشخص می‌شود.
ساب زن بااستفاده از محلول‌های مخصوص خود قسمتی از بخش آسیب دیده سنگ را شسشتو می‌دهد اگر کثیفی به داخل بافت آن نفوذ کرده باشد شرایطی کار متفاوت خواهد بود.

اما اگر سیاهی به راحتی از روی آن مرتفع شد و داخل آن نفوذ نکرد تنها با سه مرحله ساب زدن مشکل آن برطرف خواهد شد، این ساینده‌ها برای سنگ‌ها از شماره بندی 500 شروع می‌شود و به ترتیب 1000و 3000 برای پرداخت آن استفاده می‌شود.

بیشتر بدانید: کفسابی در ولنجک

مراحل ساب زنی سنگ‌های که روی آن شوینده ریخته است: سنگ‌های روی آن را مواد شوینده سیاه کرده است یا لعاب آن را برده و مات کرده است را لکه‌های شیمایی روی سنگ می‌گویند.

این گونه لکه‌ها با سابزنی پرداخت از روی سنگ تمیز نمی‌شود، البته می‌شود با فرچه شویی تمامی سیاهی آن را از بین برد که در کفسابی سرامیک نیز به آن اشاره کردیم.

اما بعد از مدت زمان کوتاه سیاهی به بافت سنگ دوباره بر خواهد گشت در چنین شرایطی باید مشکل بصورت ریشه‌ای از روی سنگ حل شود.

در اینجا همانند کفسابی بتن از تعداد مراحل ساب زنی کامل سنگ استفاده می‌کنیم که بسته به جنس و نوع سنگ از 8-12 مرحله متغییر است.

ساب زدن

مراحل ساب زنی سنگ‌های که روی آن رسوب آب وجود دارد: در این میان سنگ‌های وجود دارد که رویه آن را رسوب آب خراب کرده، سیاه یا مات شده است.

شاید ابتدا خودتان بخواهید که بدون استفاده از سابزنی این مشکل را با استفاده از شوینده‌ها از روی سنگ برطرف کنید.
اما از بین بردن جای لک و سیاهی مواد اسیدی از روی سنگ تنها با مواد اسیدی امکان پذیر است که آن‌هم مقدار لکه و سیاهی را بعد از هر بار شستشو چند برابر می‌کند.

در چنین شرایطی ساب زنی یک روش اصولی و کار آمد و همچنین کم هزینه برای برطرف کردن چنین مشکلاتی است.
ساب زنی سنگی که روی آن رسوب آب مانده است در 8-12 مرحله ساب انجام می‌شود، که بیشتر مراحل آن را ساینده‌های زبر تشکیل داده است.

مطلب مرتبط:  کفسابی در سردار جنگل(0تا100)

ساب زنی سنگ‌های که بند آن‌ها شکسته یا ترک دارد: ساب زنی برای سنگ‌های که ترک و یا شکستگی دارد نیز راه‌کارهای دارد.
از جمله ترمیم و بازسازی بندها و ترک‌ها با انواع رزین و اپوکسی که یک روش بسیار تخصصی و کار آمد برای ترمیم انواع کفپوش است.

در این روش ابتدا تمامی ناخنک و شکستگی‌ها تا حد امکان تراش داده می‌شود تا جایی که اگر شد با همان ساب زنی مشکل از روی سطح حل شود.

سپس اگر مقداری از آن بازهم روی کفپوش ماند می‌توان با استفاده از رزین ویا اپوکسی روی آن را ترمیم کرد.
البته بعد از ترمیم باید دوباره مراحل ساب زنی روی کفپوش اجرا شود تا پسماند های رزین یا اپوکسی از روی سطح جمع شود.

سخن پایانی

ساب زنی یک مرحله یا یک ساینده در کفسابی و سنگسابی نیست، سابزنی یا سابزدن برای تمامی سنگ‌ها، گرانیت، موزاییک و بتن قابل انجام است.

اگر هرکدام از این خدمات را سرچ کرده‌اید و به جواب مشخصی نرسیده‌اید تمامی آن‌ها یک جواب دارد.
براق و صیقلی کردن سنگ، برای بالابردن دوام و استحکام و همچنین ماندگاری بالای سطوح و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به آن.

اگر نیاز شما از کفسابی یا ساب زنی همین است، می‌توانید برای دریافت مشاوره و نمونه کار رایگان ساب زنی با شماره‌های داخل سایت با کفسابی نیل در ارتباط باشید.
همچنین اگر هر سوالی راجب کف سابی یا ساب زنی دارید می‌توانید با ما در میان بزارید.

مسیریابی کفسابی و نماشویی نیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید