کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی گرانیت با 22مرحله ساب

در این مقاله می‌خوانید

کفسابی گرانیت

گرانیت  یا خارا نوعی از سنگ‌ مقاوم با مواد تشکیل دهنده از ریز دانه‌های زیبا است، گرانیت در رنگ بندی‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود، اگر بخواهیم به صورت کلی به سنگ‌های گرانیت و نحوه سنگسابی آن‌ها بپردازیم، در ابتدا اگر در مرحله اول خرید سنگ هستید باید به نکاتی همچون:(رنگ، جنس، ابعاد، معدن سنگ)توجه داشته باشید.

گرانیت‌ در رنگ‌های (صورتی، آبی، سبز، شکلاتی، قهوه ای، سیاه، قرمز)استخراج می‌شود، گرانیت یکی از سخت‌ترین و مقاوم ترین سنگ‌ها است که قابلیت براقیت و سیقل پذیری بالایی دارد .

کفسابی گرانیت

 انواع سنگ گرانیت

گرانیت‌‌ها در دو نوع رنگ شده و طبیعی موجود هستند، گرانیت‌ عبارت‌اند از :

 1. گرانیت پرتقالی
 2. گرانیت نطنز گل پنبه ای
 3. گرانیت بهاره زنجان
 4. گرانیت جوکار بروجرد
 5. گرانیت گل پنبه ای نهاوندان
 6. گرانیت مشهد مروارید
 7. گرانیت سفید مراغه
 8. گرانیت هلویی زنجان
 9. گرانیت بیرجند
 10. گرانیت طلایی خرمدره
 11. گرانیت هلویی تایباد
 12. گرانیت بروجرد سفید
 13. گرانیت تویسرکان مشکی
 14. گرانیت یزد قرمز
 15. گرانیت سفید
 16. گرانیت زاهدان سفید
 17. گرانیت جنگلی
 18. گرانیت الموت مشکی
 19. گرانیت شکلاتی خرم دره
 20. گرانیت خاتم سبز
 21. گرانیت نطنز مشکی
 22. گرانیت نطنز سفید
 23. گرانیت بیرجند دانه اناری
 24. گرانیت چینی
 25. گرانیت فیروزه ای
 26. گرانیت اسلب

انواع سنگ گرانیت

گرانیت‌هایی که بالا نام برده شد بصورت عمده در رنگ بندی‌های گوناگون عرضه می‌شود، اگر جزو افرادی هستید که هم مقاومت و دوام و هم زیبایی برایتان اهمیت دارد، سنگ گرانیت یکی از انتخاب های شما برای کفپوش، نمای دیوار، راه پله یا هر فضای دیگری که نیاز به سنگ دارد است.

 سنگ گرانیت در راه پله

یکی از بهترین گزینه‌ها برای راه پله است، بهترین سنگ‌های گرانیت برای این فضا:

 1. گرانیت هلویی تایباد
 2. گرانیت نطنز مشکی

گرانیت‌های ایرانی اکثرا سفید یا مشکی هستند، اما سنگ‌های تایباد متفاوت تر از بقیه در رنگ‌های هلویی‌و پرتقالی کمی زیباتر هستند البته این مسئله کاملا سلیقه ای است.
اما گرانیت‌های تایباد هلویی و پرتقالی برای راه پله‌ها و دیوار آن مناسب است.

این سنگ‌ها بخاطر مقاومت بالا در برابر، مواد شیمایی مناسب برای محیط‌های پر رفت و آمد هستندبه همین خاطر یکی از گزینه‌های مناسب برای راه پله‌ها است.
چرا که بخاطر رفت و آمد بالا و نظافت مداوم در این مکان باید یک سنگ مقاوم فرش شود.

بهترین گرانیت‌ها برای پارکینگ

 1. گرانیت سفید مراغه
 2. گرانیت نطنز سفید

مناسب‌ترین گرانیت‌ها برای فرش کردن در پارکینگ‌ها است.
پارکینگ‌ها به دلیل رفت و آمد مداوم ماشین زود به زود کثیف‌ می‌شود .
به همین علت ساکنین مجبور به نظافت مداوم پارکینگ‌های خود هستند.

اگر شما کاشی معمولی و کم دوام را در کف پارکینگ‌ کار کنید، خیلی زود طی رفت و آمد ماشین‌ و پاخوردن بیش از حد سنگ‌ سیاه و کثیف خواهد شد.

به همین علت استفاده از گرانیت مراغه و گرانیت نطنز سفید(مشکی)یکی از بهترین گزینه هاست.

این گرانیت‌ها با دوام واصطکاک زیاد مقاومت بالا در مقابل سرما و گرما، تمامی دغدغه  شمارا برطرف خواهد کرد
همچنین گرانیت‌‌‌های نطنز و مراغه در مقابل مواد شوینده کاملا مقاوم است و لعاب آن‌ها از بین نخواهد رفت.

سنگسابی گرانیت

کفسابی یا سنگساب گرانیت‌ کاملا متفاوت از مابقی کاشی‌ها است در کارخانه‌ها و چه در کفپوش‌ها، این سنگ‌ها بخاطر مقاومت بالایی که دارند بسیار سخت تراش می‌خورند.
یکی از دلایل استحکام بالای سنگ‌ها همین مقاومت و آهنی بودن گرانیت‌ها است.
کفسابی گرانیت با استفاده از الماس‌های مخصوص این سنگ که توسط کارخانه‌‌های ساخت لقمه و بعضاً در کارگاه‌های کوچک مونتاژ الماس ساخته می‌شود.
کفسابی گرانیت در ۲۲مرحله:لایه برداری ترمیم و پرداخت می‌شود.

کفشویی گرانیت

مراحل کفسابی گرانیت

 1. لقمه 46 الماس
 2. لقمه 60 الماس
 3. لقمه 80 الماس
 4. لقمه 36 زانتیا
 5. لقمه 60 زانتیا
 6. بتنه کاری سنگ‌ها
 7. لقمه 80 زانتیا
 8. لقمه 100 Hp
 9. لقمه 200 Hp
 10. لقمه 320 اتویی
 11. لقمه 420 اتویی
 12. لقمه 500 Hp
 13. لقمه 600 Hp
 14. لقمه 1000 اسفنجی
 15. لقمه 2000 اسفنجی
 16. لقمه 3000 اسفنجی
 17. لقمه 6000 اسفنجی
 18. لقمه بابلیکس
 19. لقمه 12000 اسفنجی
 20. لقمه ایتالیا 200
 21. لقمه ایتالیا 250
 22. لقمه ایتالیا 300

مرحله اول الماس ۴۶: در این مرحله ابتدا در شروع کار یک لایه از روی گرانیت  به اندازه یک میل تراش داده می شود تا سطح سنگ بایک‌دیگر صاف شودو ناخنک بین ان‌ها از بین برود.
الماش۴۶خط و خش های بسیار درشتی روی گرانیت ایجاد میکند چرا که گرانیت بخاطر سختی بالا و برش سخت باید با زبر ترین الماس برش بخورد.

مرحله دوم کفسابی گرانیت: لقمه ۶۰ نیز همانند الماس ۳۶ بسیار زبر می‌باشد.
برای از بین بردن خط و خش‌های ساب اول‌ استفاده می‌شود، همچنین تمام جاهایی که در ساب اول بصورت کامل صاف نشده اند و ناخنک‌های باقیمانده روی سنگ را از بین میبرد، در‌این مرحله سطح کاملا صاف و یکدست اما مات و پر خط و خش می‌شود.

مرحله سوم کفسابی گرانیت: الماس ۸۰ نرم‌ترین الماس موجود است برای از بین بردن موج‌هایی که لقمه ۶۰ روی سنگ ایجاد کرده است بکار میرود و تمام خط و خش‌هایی که لقمه ۶۰ روی گرانیتایجاد کرده است را از سطح جمع می‌کند.

مرحله چهارم کفسابی گرانیت: لقمه۳۶، سنگ زبر کارخانه زانتیا در ساب دهبیدو اسلب برای مرحله اول کفسابی استفاده می‌شود، در گرانیت بعنوان لقمه چهارم و برای جمع کردن خط و خش  لقمه‌های الماسی روی سنگ به کار گرفته می‌شود، همچنین موج روی سنگ را از روی سطح جمع می‌کند.

مرحله پنجم کفسابی‌ گرانیت: لقمه ۶۰زانتیا کمی نرم تر از ۴مرحله قبلی می‌باشد از این لقمه نیز برای ساب اول سنگ های همچون موزاییک و تراورتن ها استفاده می‌شود، لقمه ۶۰ برای جمع کردن خط و خش روی سنگ که زانیتا ۳۶ایجاد کرده به کار گرفته می‌شود.

مرحله ششم کفسابی‌ گرانیت: بتنه کاری، دوغاب دادن یا بندکشی سنگ‌ها پس از انجام پنج مرحله لایه برداری و موج گیری سنگ‌ها با زبر ترین لقمه کفسابی، بسیاری از بند سنگ باز می‌شود، چرا که بند ها پایین میرود و معمولا بیشتر ان خالی می‌شود و نیاز به بندکشی‌ دوباره خواهد داشت.

گرانیت مثل دیگر سنگ‌ها می‌توانند با رزین و چسب بتن بندکشی‌ شود، انتخاب هر یک از این مواد برای بندکشی بستگی به هزینه کارفرما دارد.

قیمت رزین کمی بالاتر از چسب بتن است، پس از انجام لقمه ۶۰زانتیا سنگ‌ها باید یک بار با دستگاه فرچه شویی شوند تا تمامی بندهایی که باز شده اند کاملا تمیز شود و آماده بتنه کاری بشود.

پس از بندکشی‌ باید حداقل یک ساعت صبر کرد تا دوغاب بتنه یا رزین کاملا در بند‌ها ته نشین شود.

سپس یک بار دیگر بندکشی انجام شود تا بعدها بندها با رفت و آمد زیاد دوباره باز نشود، پس از

دو مرحله بتونه باید یک روز کامل سطح بدون رفت و آمد بماند تا کاملا خشک شود.

مرحله هفتم کفسابی گرانیت: لقمه ۸۰زانتیا این ساب دو وظیفه دارد و باید حداقل دوبار روی گرانیت‌ها کشیده شود، اما چرا دوبار؟بار اول برای برداشتن بتونه از روی سنگ‌ها وبار دوم برای از بین بردن خط و خش های لقمه ۶۰زانتیا.

مرحله هشتم لقمه ۱۰۰ hp: لقمه‌ پد یا hp از سری پد‌های جدید هستن که وارد بازار کار کفسابی شدند و جزو گران قیمت‌ترین ابزارها در کفسابی است، پس از اتمام مراحل کار لقمه زانتیا صد اچ پی برای از بین بردن تمامی خط و خش‌های سنگ اجرا می‌شود.
در واقع مراحل کفسابی رفته رفته سطح را نرم تر و صیقل‌تر میکند و هر ساب خط و خش و موج های لقمه قبلی را از روی سنگ می‌گیرد.

بعد از شروع لقمه پد از هر مرحله باید شاهد یک پرده بالاتر رفتن رنگ سنگ باشید.

مرحله نهم لقمه ۲۰۰hp: پت۲۰۰ برای از بین بردن موج و زبری لقمه صد روی سنگ کشیده می‌شود، البته این مرحله از سنگسابی گرانیت باید چپ و راست روی سنگ ها کشیده شود تا تمام خط و خش و موج ها جمع شود.

مرحله دهم لقمه ۳۲۰ اتویی: لقمه اتویی جزو قدیمی ترین ابزار  کفساب است. این لقمه شباهت بسیار زیادی به اسمش دارد، همانند اسمش عمل میکند، پس از اتمام مرحله ۲۰۰hp هنگامی که یک مرحله ۳۲۰ روی سنگ کشیده می‌شود، رنگ گرانیت برمیگردد.

براق کردن گرانیت

مرحله یازدهم لقمه ۴۲۰ اتویی: لقمه ۳۲۰ سنگ ها را اتو میکند و یک جان دوباره به گرانیت می‌بخشد موج هم روی سنگ ایجاد می‌کند که تنها توسط برادر کوچک تر خودش یعنی ۴۲۰قابل جبران است.

مرحله دوازدهم ۵۰۰ hp: پس از برگشت رنگ سنگ با لقمه اتویی در شماره ۵۰۰ یک مرحله روی گرانیت کشیده میشود تا تمام موج ها و زبری ها را که پس از نمایان شدن رنگ سنگ‌ها رو آمده اند جمع شود.

مرحله سیزدهم کفسابی گرانیت: لقمه ۶۰۰hp نیز برای جمع کردن خط و خش خیلی ریز که با چشم مصلح قابل دیدن نمی‌باشد به کار گرفته می‌شود و در همین جا پرونده hp ها در کفسابی گرانیت بسته می‌شود.

مرحله چهاردهم لقمه های اسفنجی: لقمه اسفنجی از شماره بندی ۱۰۰۰تا ۱۵۰۰۰هزار در کفسابی موجود هستند که ما فقط در پنج مرحله برای کفسابی‌ گرانیت از آن استفاده میکنیم، لقمه اول ۱۰۰۰اسفنجی از اینجا دیگر سنگ کاملا شروع به پر رنگ شدن می‌کند و تمامی هاله ها و

سایه‌ها از روی سنگ جمع می‌شود و یک براقیت جزئی هم روی گرانیت ایجاد می‌شود.

مرحله پانزدهم کفسابی گرانیت: لقمه ۲۰۰۰اسفنجی برای براق کردن و بالا بردن صیقلی سنگ به کار گرفته می‌شود همچنین سایه‌های که لقمه هزار نتوانسته بود از روی سنگ جمع کند را از بین می‌برد.

مرحله شانزدهم لقمه ۳۰۰۰: لقمه سه هزار اسفنجی برای براق کردن و سیقلی‌ کردن گرانیت  به کار میرود همچنین از ان در پرداخت سنگ مرمریت و آباده نیز استفاده می‌شود.

پس از کشیدن لقمه های ۳۰۰۰روی سنگ شما یک براقیت بالا با انعکاس نور روی سنگ خود مشاهده خواهید‌کرد.

مرحله هفدهم لقمه ۶هزار: لقمه شیش هزار اسفنجی برای از بین بردن هاله های سه هزار همچنین جای طی‌ و کثیفی های روی سنگ استفاده میشود .پس از کشیدن این پد ها روی سنگ ها کاملا شفاف و سیقلی‌ می‌شوند.

مرحله هجدهم بوبلیکس: یکی از حساس ترین مراحل کفسابی گرانیت می باشد که نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد.

این لقمه  بخاطر اسیدی بودن حتما باید روی سنگ گرانیت کشیده شود، اگر بخواهیم کار این ساب را بایک مثال توضیح بدیم: فکر کنید یک مقاله کامل نوشته اید ساعت‌ها و شاید روز‌ها برای آن وقت گذاشته‌اید

و حال باید آن را سیو کنید، اینجا همان مرحله سیو می‌باشد لقمه بابلیکس همانند یک نانو زد آب تمامی مراحل انجام شده را سیو می‌کند، و اجازه نمیدهد سنگ‌ها دیگر لک چرک و خراب شوند.

مرحله نوزدهم ۱۲هزار اسفنجی: این ساب هم برای از بین بردن هاله‌های که بوبلیکس روی سنگ ایجاد می‌کند استفاده می‌شود و تمامی موج‌هارا از بین میبرد و یک سطح کاملا صاف سیقلی‌ و شفاف را به شما می‌دهد.

مرحله بیستم:

سه مرحله حساس اما دلنشین لقمه شاین (ایتالیا، فرانکفورت)

پرداخت و یا هر اسمی که متخصصان کفسابی به آن اختصاص داده اند.
مرحله اول شاین لقمه ۲۰۰ایتالیا که فقط و فقط برای براق کردن سنگ گرانیت و تمامی کاشی دیگر کاربرد دارد.

مرحله بیست و یکم: لقمه ۲۵۰شاین ایتالیا
بهتر است این ساب  پودر شود و با گونی نخی‌یا لقمه نمدی روی سنگ گرانیت کشیده شود.

مرحله بیست و دوم: لقمه ۳۰۰شاین ایتالیا
این لقمه نیز حتما باید پودری با گونی نخی روی سنگ کشیده شود تا لک روی سنگ نی اندازد.
پس از اتمام کار کفسابی برای تمیز در آمدن کار بهتر است که یک بار سنگ با آب و ریکا و لقمه نمد و یا گونی نخی با دستگاه ساب شسشته شوند تا شما یک سطح براق شفاف و سیقلی‌ را داشته باشید.

کفسابی گرانیت

چه مواقعی نیاز به کفسابی گرانیت داریم

 1. زمانی‌که سنگ را تازه فرش کرده باشید ناخنک و پستی بلندی داشته باشد.
 2.  پس از استفاده مداوم و گذشت چندین سال سنگ ها لعاب و براقیت اولیه را ندارد.
 3. از کف سابی سنگ چندین سال گذشته سطح نیاز به براقیت دوباره خواهد داشت.

مزایای کفسابی گرانیت چیست؟

 • از بین بردن تمامی پستی بلندی وصاف‌ یکدست شدن سنگ
 • جلوگیری ازسیاه شدن بند ها، همچنین با از بین رفتن ناخنک ها محیط بسیار بزرگ تر و مجلل تر خواهدشد.
 • طول عمر بالای سنگ ها بخاطر استفاده از لقمه‌های نانو و آب گریز کردن آن‌ها.
 • زیبا ترشدن محیط و نبودن هیچ منافذ و بند باز روی سنگ.

 سنگ گرانیت پس از گذشت چند ماه از کفسابی و رفت و آمد ماشین دوباره سیاه ولک می‌شود، مشکل از کجاست ؟

زمانی‌که کفسابی بصورت کامل روی سنگ انجام شود احتمال سیاه شدن و لک افتادن سنگ بعد پنج شیش سال هم به یک درصد می‌رسد.

پس اگر به تازگی کفسابی کردید و رد لاستیک روی سنگ میماند دو دلیل دارد.

 • هزینه کم و در نتیجه کار ناقص
 • هزینه کامل و بی تجربه بودن فرد متخصص

از کجا بفهمیم سنگساب گرانیت تجربه کافی را دارد؟

بهترین راه تشخیص کفساب کار ماهر:

یک نمونه کار از یک یا دومتر کفپوش انجام دهد.
چندین بار با ماشین روی نمونه کار رفت و آمد کنید.

اگر سیاهی و لک روی سنگ  نماند مطمعن باشید بعداً هم اتفاقی نخواهد افتاد.

سپس یک قرارداد براساس همان نمونه کار انجام شده و تحویل کار به همان شکل منعقد گردد.

عدم تسویه کامل قبل اتمام کارهمچنین کامل بودن ابزارهایی که بالا نوشته شد و یک سوال

ساده راجب همین تعداد ساب که متخصص سنگسابی به شما میگوید .
میتواند راه تشخیص فرد باتجربه کفسابی گرانیت باشد.

ساب گرانیت در پارکینگ و راه پله و قسمت‌های مختلف متفاوت است؟

خیر تمامی مراحلی که گفته شده برای تمامی مدل‌ها و رنگ‌های گرانیت یکسان می‌باشد و در هر نقطه ای از خانه پارکینگ و راه پله فرش شده باشد همگی مراحل بالا باید روی سنگ ها انجام شود.

قیمت کفسابی گرانیت چگونه ارزیابی می‌شود؟

اگر جزو افرادی باشید که با عملیات ساختمانی سر و کار داشته باشید صدرصد با سختی گرانیت کاملا آشنا هستید، همانطور که اشاره شد سنگ درسه بخش و ۲۲مرحله لایه برداری ترمیم و پرداخت می‌شود.
در حالی که لوکس ترین سنگ موجود در بازار ایران از قبیل (دهبید، اسلب)طی ۸یا ۹مرحله کف‌سابی پرداخت می‌شوند.

قیمت کفسابی گرانیت در سال ۱۴۰۳ طبق نرخ اتحادیه هر گرانیتی در هر رنگی کفسابی کامل ۲۲مرحله هر متر مربع ۳۰۰هزارتومان تایین شده است.

کفسابی معمولی طی ۱۱مرحله ۱۰۰هزارتومان برای هر متر مربع است.

البته ممکن است با خواندن این قیمت ها کمی گیج بشوید و با خود بگویید اصلا ارزشش را ندارد!
اما یکی از مزیت های تیم نیل ساب عرضه خدمات با کیفیت با بهترین قیمت می‌باشد.
تیم ما بهترین ساب برای کفسابی گرانیت را با قیمت هر متر مربع ۱۰۰تا ۱۴۰ هزارتومان برای شما عزیزان انجام میدهد.

البته قیمت کفسابی سنگ راه پله کاملا متفاوت با سالن و کفسابی پارکینگ می‌باشد قیمت ان بصورت تکی محاسبه می‌شود.
اگر نیاز به استعلام قیمت کفسابی راه پله های خود دارید با یک تماس از تیم ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

زمان انجام کفسابی سنگ گرانیت چند روز است؟

سنگ گرانیت بخاطر سختی و مقاومت بالا در برش کاری و ساب لایه برداری کمی زمان بیشتری برای انجام کار کفسابی احتیاج دارند.

یک پارکینگ صد متری طی ۴الی ۵روز لایه برداری و پرداخت خواهد شد.

اما اگر شما نیاز داشته باشید که کارتان زود تر انجام شود میتوانید از تکنسین کف‌سابی خود درخواست کنید تا کار شمارا با یک دستگاه یا دوستگاه بیشتر انجام دهد،

شاید با این کار کمی هزینه بالاتر برود اما صدرصد کارتان سریع تر جمع خواهد شد.

برای کفسابی سنگ‌های گرانیت از چه دستگاه هایی‌ استفاده می‌شود؟

در ابتدا اگر قصد انجام کار سنگسابی سنگ گرانیت خود را داشته باشید.

قبل از تماس با متخصصین کفسابی حتما باید از داشتن برق سه فاز در قسمتی که قرار است کفسابی شود مطمعن شوید چرا که لایه برداری سنگ گرانیت فقط با دستگاه کفسابی سه فاز قابل انجام است.

اما اگر تنها نیاز به عملیات کفشویی داشته باشید میتوانید از متخصص کفسابی درخواست کنید تا تک فاز را برای کار شما استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *