کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی با چسب بتن چه کاربردی دارد برای کدام کفپوش‌ها مناسب است

فهرست مطالب

چسب بتن چیست

چسب بتن همانطور که از نامش پیداست، نوعی از چسب است که با مواد مخصوص ترکیب شده است تا چسبندگی را در مصالح ساختمانی بالا ببرد، کفسابی با چسب بتن  بخاطر نامی که دارد تنها برای بتن کاربرد ندارد و برای اکثر کفپوش‌های سنگی و موزاییکی می‌شود آن را با سیمان ترکیب و استفاده کرد، به دلیل چسبندگی بالا و رزین اکریلیک که دارد در ترکیب با سیمان سفید یک ماده محکم و مستحکم را می‌سازد که برای بندکشی و پرکردن سوراخ سمبه‌ها درکفسابی بسیار کاربردی است.

کفسابی با چسب بتن به تنهایی کاری را از پیش نمی‌برد و باید با افزودنی‌های خاصی ترکیب شود، این افزودنی‌ها بر پایه نوع سطح مورد نظر، سیمان، پودر سنگ، خاک رس و … و مواد دیگر را شامل ‌می‌شود، نحوه ترکیب و مقدار استفاده آن بسیار مهم است، اگر بیش از حد ترکیب شود، چسبندگی بالای آن باعث عدم تمیزشدن سطح در کفسابی می‌شود، همچنین اگر مقدار کمی ترکیب شود بعد از مدتی موارد استفاده آن خالی می‌شود.

استفاده به اندازه آن مهم است، این حرفه بر اساس تجربه کاری به دست می‌آید و چیز قابل توضیحی نیست، اما برای تازه کارها که می‌خواهند مقدار آن را بدانند، هر صد گرم چسب بتن با نیم کیلو سیمان قاطی می‌شود.

کفسابی با چسب بتن

کاربرد چسب بتن و سیمان در کفسابی

چسب بتن و سیمان سفید جزو مصالح ساختمانی است که در بیشتر قسمت‌های ساختمان از جمله بنایی و نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد،کفسابی با چسب بتن برای یک‌سری کارهای بخصوص و جاهای ویژه استفاده می‌شود، معمولا از این مواد برای کفسابی موزاییک، سیمان، بتن، سنگ‌های درجه سه استفاده می‌شود، کاربرد آن در کفسابی بسیار ویژه است، تمامی بندها و خلأ های روی سنگ را ترمیم می‌کند، بخاطر ساب پذیری خوبی که دارد منافظ سنگ را می‌بندد و مانع نفوظ آب و گردو غبار در سنگ می‌شود.

بندکشی با مواد چسب بتن برای کدام کفپوش مناسب است

استفاده از کفسابی با چسب بتن برای تمامی سنگ‌ها بلامانع است، اما بخاطر کیفیت کاری که ارائه میدهد، درست نیست برای کفسابی سنگ آباده از چسب بتن استفاده کنیم، هر سنگی ملات خاص خودش را دارد، معمولا موزاییک‌ها و سنگ‌های درجه پایین که ارزش هزینه‌های گزاف را ندارد مناسب ترند، سنگ‌های گوهره درجه پایین، صلصالیت‌های درجه سه، گرانیت‌ها، موزاییک‌ها، بهترین کفپوش‌ها برای بندکشی و ترمیم با چسب بتن و سیمان سفید است.

مزایای کفسابی با چسب بتن

در بعضی از قسمت‌های ساختمان که کفپوش آن را سنگ‌های درجه پایین یا موزاییک‌ها پوشش داده است، حتما درزها و سوراخ‌هایی را دیده‌اید که داخل آن سیاه است، در اصطلاح به آن‌ها سنگ‌های کرم خورده نیز می‌گویند،  با در کفسابی با چسب بتن ابتدا تمامی این سیاهی‌ها با لقمه مخصوص تراش داده شده، و با استفاده از چسب بتن آن‌ها را پر می‌کنیم، این مواد بخاطر جنس رزینی که دارد از پخش شدن سیاهی در مناطق مختلف سنگ جلوگیری می‌کند و عمر و دوام آن را بیشتر می‌کند.

قیمت کفسابی با چسب بتن

در کفسابی ارزان راجب تمامی قیمت‌های بخش مختلف سنگسابی صحبت شد، کفسابی با چسب بتن کمی بصرفه تر از رزین و اپوکسی است، البته به این نکته توجه داشته باشید، تنها نوع بتونه تفاوت می‌کند و مراحل ساب آن یک‌سان است، تفاوت قیمت کفسابی با چسب بتن با کفسابی با رزین تنها در قیمت مواد آن‌ها است و ساب اجرایی در یک مراحل مشترک انجام می‌شود‌.
قیمت کفسابی با چسب بتن برای موزاییک‌ها در هر متر از 30هزارتومان شروع می‌شود.

چسب بتن در کفسابی

ماندگاری چسب بتن در بندها و درز سنگ

مهم‌ترین دغدغه ما در کفسابی و بندکشی سنگ، ماندگاری خدمات اجرایی است، مهم است که بدانیم هزینه‌ای که می‌کنیم تا چند سال برای‌مان جوابگو خواهد بود.
ما در کفسابی نیل همیشه سعی کردیم همه چیز را بصورت شفاف با مشتریان و دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذاریم هرچند در بخش‌های مختلف این کار به ضرر خودمان بوده اما اصل ما بر همین بوده و خواهد بود.
ماندگاری چسب بتن نسبت به رزین و اپوکسی بسیار کم تر است.

وقتی می‌دانیم که ماندگاری آن کم‌تر از رزین است چرا از رزین استفاده نکنیم؟
این سوال در ذهن من و شما یک‌سان بود، البته که پاسخ منطقی برای آن به شما خواهم داد، رزین ماده بهتری نسبت به چسب بتن است، اما آیا رزین ماده بهتری از چسب بتن برای موزاییک است؟

موزاییک بخاطر جنس سیمانی که دارد زمانی که با رزین یا اپوکسی ترکیب می‌شود یک پاسخ منفی دارد، و پس از مدت بسیار کوتاهی به شکل قلفتی از داخل بند بیرون می‌آید، یک جاهای است که مقدار هزینه مهم نیست و نوع هزینه کردن مهم است، برای موزاییک چسب بتن بسیار ماندگاری بالاتری نسبت به رزین دارد، اما برای کفسابی سنگ رزین بهتر از چسب بتن است و اپوکسی بهتر از رزین.

همچنین برای سنگ‌های درجه سه گفته شد که بتونه بهتر است، شما سنگی دارید که قیمت آن صدهزار تومان است، قیمت ساب با بتونه هم شصت تومان ساب با رزین صدتومان خب منطقی این است که قیمت کفسابی سنگ از قیمت اصلی آن کم تر باشد.

مراحل اجرای مواد چسب بتن و سیمان در کفسابی کفپوش

کفسابی با چسب بتن و مراحل آن تقریبا مشابه کفسابی با اپوکسی است، پس از اجرای ساب اولیه روی کفپوش، باید به خوبی تمیز شود، سنگ شسته شده و خشک شود، بندهای آن خشک شود، چسب بتن با سیمان سفید و پودر سنگ ترکیب شود و در سه مرحله در فاصله یک ساعت روی سطح کشیده شود، اجرای سه بار آن نشست‌های احتمالی این مواد را به صفر می رساند تا یک کفپوش بدون هیچ خلأ داشته باشید.

جه زمانی از چسب بتنن استفاده کنیم

  • زمانی که احساس کردید، بندسنگ و موزاییک‌های شما خالی کرده است.
  • اگر طی استفاده و رفت و آمد مداوم درز سنگ خالی شده و سنگ نشست کرده است.
  • طی گذشت زمان با رسوب آب جای سیاهی آن روی درز و سوراخ سنگ باقی مانده است.

درچنین شرایطی باید از چسب بتن استفاده کرد.

سنگسابی با چسب بتن

بهترین چسب بتن برای سنگ کدام است؟

چسب بتن های زیادی در بازار وجود دارد، نمی‌شود گفت که کدام یک از آن‌ها خوب است و کدام یک بد، چرا که این مواد برای قسمت‌های مختلف استفاده می‌شود و هرکدام کاربرد خاص خودش را دارد، باتوجه به تجربه کاری ما در این زمینه، چسب بتن ساروج و چسب بتن A12 نتیجه بخشی بهتری در سنگ و موزاییک‌ها دارد با احترام به تمامی شرکت های تولید این مواد ما از این دو برند استفاده می‌کنیم‌  همچنین چسب بتن در کفسابی باید چسبندگی بالایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *