کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

انواع دستگاه کفسابی سنگ+خرید دستگاه ساب و کارایی آن (0تا100)

در این مقاله می‌خوانید

خرید دستگاه کفسابی

شغلی مثل کفسابی از چند تا بخش مختلف تشکیل شده که یکی از مهم ترین اون دستگاه‌های هستش که توی کفسابی سنگ و سرامیک استفاده می‌شن.
حتما شما هم دوست دارید بدونید که دستگاهای کفسابی که این همه سوال و جواب راجبشون هست چین و کاراییشون چیه، و دقیقا چه استفاده‌ای از اونا می‌شه.

دستگاه کفسابی یکی دوتا یا سه تا نیست، از چند سال گذشته تا به امروز مدل‌های مختلفی از اون ساخته شده و اکثرا هم در حال استفاده هستند.
تک تک دستگاه‌های که برای کفسابی ساخته شدن بجز مینی فرزها بیشتر کار دست ساز هستن و صحبت‌های از قبیل دستگاه‌های کفسابی ایتالیایی بیشتر از یک شایعه نیست.

البته این به این معنی نیست که دستگاه کفسابی ایتالیایی وجود نداره، منظور از این صحبت این هستش که دستگاه‌های که برای سنگسابی و لایه‌برداری از روی سنگ داخل ایران استفاده میشن.
80 درصد شون ساخت ایران خودمون هستن که پر کاربرد ترین اونو که موتوژن هستش توی تبریز ساخته میشه.

دستگاه کفسابی تک‌فاز

دستگاه کفسابی چیست؟

دستگاه کفسابی متشکل از سه قطعه، بدنه، صفحه زیری دستگاه، دینام هستش، که هر سه آن‌ها به صورت جداگانه ساخته میشن و به زبان امروزی تر مونتاژ میشن تا یه دستگاه با کارایی بالارو تشکیل بدن.

بدنه دستگاه کفسابی: بدنه دستگاه کفسابی متشکل از دو بخش هستش که زیر اون یک پدافند ساینده با سه تا تسمه بسته شده و قسمت رویی که با یک منبع آب چهل لیتری در دستگاه تک فاز و یک منبع شصت لیتری در دستگاه سه فاز ساخته شده.
منبع آب دستگاه قابلیت جدا شدن و داره و با سه تا پیچ روی بدنه بسته میشه.

صفحه زیر دستگاه کفسابی: صفحه‌ای که راجبش صحبت می‌کنیم، برای ساییدن لقمه‌ها روی سنگ استفاده میشه.
این صفحه یک شکل دایره‌ای داره و تمام لقمه‌های کفسابی زیر اون بسته می‌شن.

دینام دستگاه کفسابی: تمامی دینام‌های تک و سه فاز روی این بدنه دستگاه ساب بسته می‌شن، اما معروف ترین آن‌ها که امتحان شده و یجورایی‌‌ جواب پس بده به ترتیب از گذشته.
دینام رومان، دینام چینی، دینام موتوژن هست.

این دینام‌ها برای تک فاز توی یک مدل ساخته شدن، اما برای دستگاه سه فاز هم ۷.۵ اسب اون وجود داره و هم ۱۰اسب.
یک دستگاه کفسابی سنگ از سه بخش بالا تشکیل میشه و با درکنار هم قرار گرفتن و بسته شدن لقمه زیری قابلیت ساب و کفشویی هر سطحی و داره.

لوازم جانبی دستگاه کفسابی

دستگاه کفسابی ایتالیایی چیست؟

دستگاه کفسابی ایتالیایی که با اسم اکسپندر یا اکسپاندر نیز شناخته میشه، مثل دستگاه‌های دست ساز داخلی قابلیت لایه‌برداری و پرداخت روی سنگ و نداره، البته مدل‌های مختلفی از اون توی بازار وجود داره اما این دستگاه‌ها بیشتر برای کفشویی و شسشتوی سطحی روی سنگ استفاده میشن، و قابلیت استفاده در لایه‌برداری روی سنگ و ندارن.

دستگاه کفسابی سه فاز چیست؟

دستگاه کفسابی سه‌فاز تنها برای لایه‌برداری سنگ و بتن کاربرد دارد، مهم‌ترین و پرکاربردترین دستگاه ساب هستش و برای لایه‌برداری از هر سطحی میشه ازش استفاده کرد.
دینام های چینی اون زیاد توصیه نمیشه، چرا که توی کارکرد چند ساعته ممکنه دینام داغ کنه و به دستگاه آسیب برسونه، بهترین مدل از اون دینام رومانی هستش، اما این دینام هم یه ضعف بزرگ داره اونم وزن زیادش هست.

هرچقدر هم کارایی دستگاه مهم باشه وزن اون هم مهمه و باید یجوری باشه که فردی که داره استفاده می‌کنه بتونه بعد چند سال روی پاهاش بایسته.
دستگاه کفسابی رومانی از نظر کارایی واقعا تک و بی رقیب هستش، شاید بپرسید که خب یه جا به جایی ساده است با چند نفر این کارو انجام می‌دیم و بعد ازش استفاده می‌کنیم.

اما توی کفسابی دوستانی که اطلاع دارن میدونن، وقتی یک سطحی نیاز به ساب زدن و لایه‌برداری دارد، دستگاه ساب و مخزن اون باید کامل پر باشه و حداقل شصت کیلو هم بار روی دستگاه میاد.

شما فکر کنید که کفساب باید یک سطح گرانیتی و ساب کامل انجام بده، گرانیت ۲۲مرحله کفسابی میشه و باید دستگاه کفسابی و ۲۲ بار بلند کنه و دوباره بزاره چون باید لقمه‌های ساب و عوض کنه که این خودش می‌تونه به تنهایی یک آدم و از انرژی بندازه.

شاید کمی دلسرد بشید از خرید این دستگاه اما ما یه پیشنهاد بهتر برای شما داریم، دستگاه کفسابی ژن.

دستگاه کفسابی سه فاز

دستگاه کفسابی موتوژن چیست؟

شاید یکی از بهترین دینام‌های که توی چند سال اخیر توی ایران و تبریز ساخته شده دینام های ژن هستش، دور بالا پرقدرت، فن قوی و خنک کننده و بسیار سبک، یه دینام ۷.۵اسب موتوژن، برابری می‌کنه با یه دینام الکو با این تفاوت که هم جمع و جور تر طراحی شده و هم خیلی سبک هستش.

وزن دستگاه کفسابی سه‌فاز چقدر است؟

دستگاه کفسابی دو اتاق دارد، منظور از اتاق همان بدنه دستگاه است که در دوشکل ساخته می‌شود، یک مدل از این بدنه مناسب کار است و یک مدل از آن با احترام به سازنده زیاد مناسب کفسابی نیست.

چرا که اصلا اصولی طراحی نشده و بدقلق بودن آن و کشیدن دستگاه در هنگام کار باعث پایین آمدن کیفیت کار پرداختی می‌شود.

اما در هر دو بدنه وزن بدنه دستگاه 80 کیلو در مدل سه فاز است، دینام رومانی 50کیلو و دینام ژن 35 کیلو است.
یعنی دستگاه موتوژن 115کیلو، و دستگاه رومانی 130کیلو است.

دینام چینی نیز با بدنه 125 کیلو است، یک مدل دینام الکو نیز وجود دارد که حدودا 135کیلو است که استفاده زیادی از آن نمی‌شود.

دستگاه کفسابی چینی سه‌فاز

این دستگاه نیز هم 7.5 اسب دارد هم 10 اسب اما نسبت به مدل ژن خود سنگین تر است و دور کم‌تر آن، طرفدار زیادی ندارد، البته قیمت این دستگاه پایین تر از الکو و رومانی است.

کارایی دستگاه سه‌فاز کفسابی چیست

از دستگاه سه فاز برای تمام کارها می‌شود، استفاده کرد، یعنی هم برای لایه‌برداری تمامی سطوح سنگی و بتنی و هم برای پرداخت و کفشویی.
یک دستگاه با کامل ترین نسخه خود، اما بیشترین کاربرد و استفاده از آن برای تراش و لایه‌برداری از سطوح است.

بخاطر قدرت بالایی که دارد قادر به از بین بردن ناخنک و پستی بلندی تا 4میل از روی سطوح را دارد، البته بیشتر از آن هم می‌تواند اما بیشترین لایه‌برداری از سطح نهایتا تا 4میل انجام می‌شود.

مصرف برق دستگاه سه‌فاز کفسابی چقدر است

شاید فکر کنید بخاطر سه‌فاز بودن آن مصرف برق بالای دارد و نمی‌شود از آن زیاد استفاده کرد، اما این باور تنها برای دستگاه چینی صدق می‌کند، آن هم در مدل سه فاز.

در دستگاه‌های رومانی و ژن، بخاطر نسل جدیدی از طراحی آن‌ها مصرف برق به حداقل رسیده، بطوری که اگر یک روز کامل بدون قطعی کار کند هزار تا هزار پانصد تومان پول برق می‌اندازد.

مصرف آب دستگاه سه‌فاز

مقدار مصرف آب در دستگاه کفسابی به مدل ان ربطی ندارد، در کفسابی و کلا در برش کاری ساب با آب رابطه مستقیم دارد، اگر سنگسابی بدون آب انجام شود، لقمه‌ها در اثر سایش بالا با سنگ داغ شده و سطح سنگ را می‌سوزاند، به همین دلیل اب دستگاه باید طوری تنظیم شود که همیشه در حال چکیدن باشد تا سطح سنگ خشک نباشد.

قیمت دستگاه کفسابی سه‌فاز

قیمت دستگاه کفسابی با توجه به سه بخش مختلف آن تایین می‌شود.
هر دستگاه و وسیله نوعی یک قیمت مشخص دارد، دستگاه کفسابی نیز همین طور است.
اما در بالا به این اشاره شد که دستگاه ساب دو مدل بدنه دارد که یکی از آن‌ها کمی ضعیف تر است.

اما بطور کلی دستگاه کفسابی سه‌فاز در حال حاضر تنها دومدل چینی و موتوژن دارد و فروخته می‌شود.

برای دریافت قیمت دقیق دستگاه کفسابی و خرید آن می‌توانید با شماره‌های داخل سایت در تماس باشید، تیم کفسابی نیل بصورت مستقیم بدون هیچ واسطه و دلالی در خدمت شما خواهد بود، اگر نیاز به مشاوره در رابطه با دستگاه داشتید با ما در ارتباط باشید.

خرید دستگاه کفسابی سه‌فاز

اگر یک پروژه کاری دارید یا خودتان فردی هستید که می‌خواهید کار کفسابی را شروع کنید، قطعا قبل از آن باید یک دستگاه کفسابی بخرید اما شاید نمی‌دانید که کدام مدل آن بهتر است و قیمت آن چقدر است و باید از کجا خرید کنید.

در خرید دستگاه کفسابی باید به دو نکته توجه داشته باشید، دستگاه کفسابی به نو یا دست دوم بودن نیست، یعنی دستگاه دست دوم وجود دارد که بسیار کارایی بالاتری نسبت به نو آن دارد.

پس اگر دستگاه دست دوم سالم هم گیرتان آمد بخرید، این یک توصیه دوستانه است، اگر اول کار هستید و سرمایه‌ شما کم است، دستگاه کفسابی دست دوم نیز می‌تواند جوابگوی انتظارت شما باشد.

اما برای شروع توصیه من به شما دستگاه ساب موتوژن هستش، دستگاه ژن بخاطر کارکرد دقیقی که دارد و بخاطر صفحه بزرگی که دارد، هم انداختن لقمه آن راحت تر است و هم کارکردن با آن برای افراد مبتدی و حرفه‌ای بسیار لذت بخش است.

برای خرید دستگاه کفسابی دست دوم به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟

برای خرید دستگاه کفسابی دست دوم باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید.
ابتدا زمانی که به محل مورد نظر رسیدید از یک چیز اطمینان حاصل کنید، اینکه دستگاه کفسابی که قصد خرید آن را دارید قبلا سیم پیچی نشده باشید یا اصطلاحا دینام آن تعمیری نباشد، بسیاری از افراد بی تجربه یا عامیانه تر تازه کار، زمانی که با دستگاه ساب شروع به کفسابی می‌کنند، بخاطر بی تجربه بودن، فشار زیادی به دستگاه می‌آورند که باعث سوختن دینام دستگاه می‌شود.

اگر دستگاه ساب دینامش تعمیری باشد بصورت مداوم این اتفاق تکرار خواهد شد و با کمترین فشار دوباره باید آن را تعمیر کنید همچنین در کارکرد آن نیز اختلال ایجاد می‌شود.

دومین نکته مهم در خرید دستگاه کفسابی کارکرد دقیق دستگاه است برای دانستن این مسئله کافیست یک دست لقمه زیر دستگاه ساب نصب کرده و دستگاه را روشن کنید.

در حالت عادی اگر دستگاه را رها کنید، باید ثابت در جای خود ایستاده و صفحه زیر دستگاه بچرخد اگر دستگاه خراب باشد، به این طرف آن طرف رفته و به دیوار برخورد خواهد کرد، اگر دستگاه این دو مورد را نداشته باشد انتخاب خوبی برای خرید شما خواهد بود.

دستگاه کفسابی تک‌فاز

دستگاه کفسابی تک‌فاز نیز در چهار مدل دینام، موتوژن، الکو، رومانی، چینی ساخته و فروخته می‌شود، تفاوت بزرگ و اصلی بین مدل سه و تک‌فاز این دستگاه تنها بدنه و صفحه آن است، یعنی یک مدل کوچک تر از آن ساخته می‌شود.
قیمت آن نیز سی درصد ارزان تر از مدل سه‌فاز است.

دستگاه کفسابی تک‌فاز کجا کاربرد دارد

این دستگاه برای لایه‌برداری سطحی و جزیی کاربرد دارد، و بیشتر برای کفشویی و پرداخت و شسشتوی سنگ‌ها استفاده می‌شود.
برای لایه‌برداری از موزاییک بسیار مناسب است و برای کفسابی موزاییک بصورت کامل جوابگو است.
برای کفشویی سرامیک نیز از دستگاه کفسابی تک‌فاز استفاده می‌شود.

اگر لکه‌ای توسط آن پاک نشود از سه‌فاز کمک گرفته می‌شود.

برای خرید دستگاه تک‌فاز نیز بخش‌های سه‌فاز صدق می‌کند و باید به نکات بالا دقت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *