کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفساب کیست؟ متخصص کفساب خوب چه ویژگی‌های دارد؟

فهرست مطالب

کفساب کیست

سال‌ها راجب کفسابی صحبت کردیم، اما راجب افرادی که آن را انجام می‌دهند، کم لطفی شده است، کفساب کیست؟ متخصص تبدیل سنگ مرده به سنگ آیینه‌ای چه ویژگی‌های دارد؟ نقش کفساب در ساب اجرایی چند درصد است؟ کفساب یک فرد با تجربه است که طی سال‌ها کار آموزی و آزمون غلط توانسته است تا مهارت‌های کافی در کفسابی را آموخته و تبدیل به یک فرد متخصص در شغل ساب سنگ شده است.
کفساب متخصص فردی است که از تمامی جوانب سنگ و احتمالات آن آگاه باشد و در هر زمانی بتواند بهترین‌ها را برای هر کفپوشی به ارمغان می‌آورد.

کفساب کیست

آموختن کفسابی چند سال طول می‌کشد؟

چند سال طول می‌کشد تا یک فرد بتواند تمامی بخش‌های سنگسابی را بیاموزد؟ مطمعنأ هر شغلی سختی‌های خودش را دارد، و بدون سختی آسانی نخواهد بود، در نگاه اول شاید یک فرد با چند عدد لقمه دارد یک دستگاه را به آرامی به چپ و راست می‌کشد، اما واقعیت چیز دیگری است، چرا که فرد متخصص باید از مهارت کافی برای زمان‌بندی و اجرای درست آن را داشته باشد.

آموختن کفسابی حداقل 6 ماه زمان می‌خواهد، البته مهم است که در طول این 6ماه اکثر سنگ‌ها را ساب زده باشد، یعنی استاد کار او کسی باشد که پروژه‌های متعددی را پذیرفته باشد، چرا که کفساب علاوه بر مجرب بودن در کار خود باید تمامی سنگ‌ها را نیز بشناسد، چراکه کفسابی سنگ گوهره با کفسابی سنگ مشکی متفاوت است و مابقی سنگ‌ها هرکدام ساب‌های خاص خودش را دارد.

آموختن کفسابی برای فردی که پشتکار داشته باشد 6ماه طول خواهد کشید، اما برای اینکه آن فرد تبدیل به متخصص و استاد کار کفساب بشود، حداقل 5 سال زمان نیاز دارد، چرا که باید با تمامی سنگ و کف‌ها روبرو شده و در شرایط‌های مختلف به کفسابی بپردازد.

شناخت سنگ به کفساب چه کمکی می‌کند؟

اگر در مورد کفساب کیست سوال‌های مطرح است یکی از آن‌ها دانستن جنس و نوع سنگ در کفسابی است، برای مثال ما یک ماشین پراید داریم و یک ماشین پژو، هر دوی آن‌ها با لاستیک راه می‌رود اما نوع لاستیک و شماره لاستیک آن‌ها باهم متفاوت است، شناخت سنگ در کفسابی نیز همچنین چیزی است، کفساب متخصص باید نوع سنگ را بشناسد تا ساب مناسب با آن را انجام دهد.
متخصص کفسابی باید تمامی سنگ و جنس آن را بداند تا بتواند بهترین خدمات کفسابی را برای کفپوش ارائه کند، البته شناخت سنگ یک شبه میسر نمی‌شود و باید سال‌ها تجربه کسب کند.

کفساب متخصص کیست

کفساب خوب چه ویژگی‌های دارد؟

برای اینکه بتوانیم یک فرد مناسب برای پروژه خود استخدام کنیم، مهم است که بدانیم فرد متخصص باید چه ویژگی‌های داشته باشد.

1-داشتن مهارت کافی در کفسابی از ویژگی‌های مهم کفساب است، اما از کجا می‌شود فهمید که یک فرد تجربه کافی را دارد یا خیر، در ابتدا از نحوه صحبت یک فرد تجربه و مهارت آن تا حدودی مشخص است که آیا تجربیاتی دارد یا خیر اما این برای دانستن جواب سوال ما کافی نیست، از کفساب خود بخواهید تا برای شما یک نمونه کار در قسمت مشخص شده اجرا کند، اگر در همان ابتدا کار بدرستی انجام شود، یعنی فرد مهارت کافی برای انجام کار را دارد.

2-داشتن نیرو و دستگاه مناسب و کافی برای انجام پروژه‌های بزرگ، شاید پروژه‌ای داشته باشید که باید سریع‌تر آن را تمام کنید، برایتان مهم است که این کار با دستگاه و نیروی کار زیاد در سریع ترین زمان انجام شود، کفساب خوب نیرو و دستگاه کافی برای انجام هر کاری در مدت زمان کوتاه را دارد، چرا که در انجام چند ساله این کار برایش مهم بوده که کار و ابزار خود را ارتقا دهد، که همان یکی از ویژگی های کفساب خوب است.

کفساب خوب چه ویژگی های دارد

3-ابزار ولقمه‌های اورجینال را بشناسد و از آن غنی باشد، در کفسابی پنجاه درصد متخصص بودن و تجربه آن است، اما پنجاه درصد دیگر داشتن ابزار و لقمه مناسب برای انجام کار است، شما هرچقدر هم باتجربه باشید، نمی‌توانید بدون داشتن لقمه مناسب سنگ با براق کنید، درواقع ساب خوب با لقمه خوب انجام می‌شود، کفساب‌ خوب باید به اندازه کافی ابزار ساب را در اختیار داشته باشد.

4-شناخت تمامی سنگ‌ها از ویژگی‌های یک کفساب متخصص است.

5-دانستن نام تمامی رزین و اپوکسی‌ها و تشخیص مناسب ترین آن برای اجرا روی کفپوش مورد نظر، شناخت تمامی مواد بندکشی و اصل بودن آن‌ها

6-خوش قول بودن، در هرکاری و در زندگی انسان‌ها یکی از ویژگی مهم است، در کفسابی نیز مهم است که فرد متخصص در زمان که قول می‌دهد سرکار حاضر شده و کار را در زمان مناسب انجام دهد.

7-انجام کار درست با قیمت مناسب، در هر شغلی مهم ترین دغدغه مصرف کننده قیمت آن است، چرا که کار اصولی و درست باید با قیمت درست و مناسب آن انجام شود، در کفسابی نیز یکی از ارکان اصلی آن قیمتش است.

8-خوش اخلاق بودن، کفساب کیست؟ کفساب کسی است که باید با متقاضی و کارفرمای خود به درستی برخورد کند، چرا که برخورد مناسب با مشتری در هر زمینه‌ای از ارکان اصلی آن است.

9- انجام کار طبق توافق و اضافه نکردن قیمت در وسط کار، از بخش‌های مهم کفسابی اجرای کار بدون اضافه کردن ناگهانی قیمت آن است، کفساب باید به قرارداد خود، که چه به صورت شفاهی و چه کتبی عقد شده است پایبند باشد کار را مطابق با توافق اولیه انجام شود.

10- نظافت کار پس از اتمام آن، یکی از موضوعاتی که در رابطه با کفسابی مورد بحث است، آیا کفساب کیست؟ باید محیط را پس از کفسابی نظافت کند یا خیر، این موضوع هیچ اجباری برای متخصص ندارد و انجام آن وظیفه یا قرارداد کفساب نیست، اما برای اینکه یک نفر بخواهد متمایز باشد می‌تواند این کار را انجام دهد تا کارش به نحو احسن انجام شده و بیشتر به چشم بیاید، چرا که وقتی کفپوش برق می‌زند اما درو دیوار کثیف باشد کار زیاد به چشم نخواهد آمد.

سنگساب کیست

شناخت کفساب متخصص

کفساب کیست و شناخت آن چگونه است؟
فرد کفساب دوبخش دارد یکی شناخت آن و یکی مهارت آن، کفساب خوب را در بالا برای شما شرح دادیم، اما کفساب متخصص کار را با یک نگاه ساده به شما شرح می‌دهد، قیمت دقیق آن و نوع ساب مورد نیاز را در ابتدای امر به شما می‌گوید.
درنظر داشته باشید که کفساب متخصص سال‌ها زمان و وقت صرف کرده تا آن را یاد بگیرد پس هر فردی که کفسابی می‌کند متخصص نیست، در هر زمینه‌ای متخصصان باید برگزیده شوند تا فرقی بین کسی که فرچه می‌زند و با کسی که تخصص ساب دارد باشد.

کفساب متخصص در هر جایی که باشد ساب و لایه برداری اصولی را به نظافت و شستشوی سنگ ترجیح می‌دهد.

سخن پایانی

در هرشغلی افراد سودجو وجود دارد، توجه داشته باشید که با صحبت‌های همچون کفسابی ارزان و کفسابی عالی با قیمت مناسب در دام افراد سودجو نیافتید کفسابی یک کار زمان براست که با لقمه‌های اصلی باید انجام شود، و کار یک ساعت دوساعت نیست، مگر اینکه بخواهید سنگ را شستشو دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *