کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کفسابی پارکت کفپوش چوبی و لمینت

فهرست مطالب

کفسابی پارکت

کفسابی پارکت، برای انواع پارکت‌های چوبی لمینت قابل انجام است، اکثر ما اگر کفپوش هال واحدهای‌مان را سنگ یا سرامیک کنیم، معمولا اتاق‌ها را پارکت می‌کنیم، دلیل آن نیز واضح است بخاطر گرمای خاصی که به محیط می‌بخشد، البته قبل از پارکت، باید زیرسازی درستی انجام شود، اگر کف سنگ است ساب خورده و صاف شود تا پارکت‌ها در سطح تراز بایکدیگر قرار بگیرند.

پارکت‌ معمولا بخاطر جنس چوبی که دارد کمی ضعیف تر از سنگ و موزاییک در کفپوش است، به همین خاطر به مرور زمان که پارکت را با طی‌های خیس نظافت می‌کنیم همین کار باعث می‌شود سطح رویی پارکت کم کم ضعیف شده و پوسته بدهد.
طی این پوسته‌ای که روی پارکت ایجاد می‌شود، ظاهر آن زشت می‌شود.
کفسابی پارکت تمامی این پوسته‌ها، ناهمواری‌ها و بندهای خالی را ترمیم کرده و یک سطح همانند روز اول را روی آن به ارمغان می‌آورد.

کفسابی پارکت

ساب‌های کفسابی پارکت

کفسابی پارکت کمی متفاوت از ساب سنگ است، در کفسابی سنگ لقمه‌ها متشکل از الماس‌هایی هستند که در لایه‌های متعدد روی هم انباشته شده‌اند و مواد تشکیل دهنده آن ارره خود سنگ و مواد ایتالیایی است، اما لقمه ساب‌های پارکت سمباده‌های چوبی هستند که در شکل‌های دایره‌ای و مربعی وجود دارند، دلیل تفاوت شکل ظاهری آن بخاطر دستگاه‌های مختلفی است که کفسابی پارکت را اجرا می‌کند، هرکدام از این لقمه ساب‌ها برای دستگاه مخصوص خود کارایی دارد.

مراحل کفسابی پارکت

کفسابی پارکت در 9 مرحله انجام می‌شود، بسیاری فکر می‌کنند این کار در دو مرحله ساب و پولیش انجام می‌شود اما پولیش بخش دیگری از ساب پارکت است که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت.
1-مرحله اول کفسابی پارکت بسته به جنس چوب آن که بجز چوب بلوط درهمگی مشترک است سنباده 100، این سنباده ابتدا لایه چروک و پوسته شده پارکت را تراش داده و پولیش رویی پارکت را کاملا از بین می‌برد، تمامی بندها صاف‌ می‌شود و سطح پارکت مات می‌شود.

2-در این مرحله از کفسابی پارکت ابتدا یک لایه بتونه مخصوص از رزین پارکت روی سطح آن کشیده می‌شود، چرا که پس از انجام ساب اول یکسری از بندها و شکستگی‌های پارکت نمایان می‌شود و نیاز به ترمیم دارد، این رزین تمامی سطح پارکت را در بر می‌گیرد و سطح آن را کامل پوشش می‌دهد، همانند چسب سریع روی پارکت خشک می‌شود و اجازه ادامه کار را سریعا به متخصص می‌دهد.

ساب زدن پارکت

3-لایه برداری پسماند رزین کف، با سمباده 200 این سنباده تمامی رزین‌های که پسماند شده‌اند را از روی سطح پارکت تراش می‌دهد و رویه قسمت‌های که قبلا خالی و ترمیم شده است را بصورت یکنواخت صاف می‌کند
4-برداشتن سطح و لایه دوم پارکت کم تر از نیم میل با سمباده 350 این سنباده کمی قابلیت صیقلی نیز دارد، با چرخش و لرزش دورانی که دارد سطح پارکت را کاملا صاف می‌کند.

5-اجرای براقیت اولیه با رزین پارکت، پارکت برخلاف سنگ که خود قابلیت براق شدن بدون نیاز به هیچ ماده افزودنی را دارد، به تنهایی براق نمی‌شود، و باید برای براق کردن آن از افزودنی‌ها کمک گرفت، یکی از آن‌ها در مرحله پنجم کفسابی پارکت رزین براق کننده است،
قبل از اجرای آن، سطح پارکت با جاروبرقی مخصوص صنعتی، باید کامل تمیز شود، سپس این رزین با قلتک روی پارکت اجرا شود و سطح آن را کامل پوشش دهد پس از اجرای آن سطح پارکت کاملا پر رنگ می‌شود،اما نور را منعکس نخواهد کرد.

6-اجرای ساب پرداختی بر روی رزین براق کننده پارکت، سنباده 500، سطح رویی رزین و پارکت را صیقل می‌دهد و تمامی پسماند های رزین را تراش می‌دهد، همچین یک استقامت را روی پارکت ایجاد می‌کند.

7-اجرای مرحله دوم رزین براق کننده روی پارکت، رزین دوم کمی جلای بیشتری داری و سطح را پر رنگ تر می‌کند همچنین انعکاس نور کمی روی سطح نمایان می‌شود.

8-سنباده 800 برای براق کردن رزین اجرا شده روی پارکت، این ساب بصورت لرزشی روی سطح کار می‌کند، و تمام سطح را براق می‌کند اجرای این ساب بیشتر برای براق کردن رزین رویی پارکت است و دیگر روی سطح خود پارکت نمی‌رسد، چرا که رزین اجرا شده تا یک و نیم روی آن را پوشش می‌دهد.
9-ساب آخر سنباده 1200 برای پرداخت نهایی و براق کردن کامل سطح، این ساب معمولا با آب قطره‌ای در دستگاه انجام می‌شود، و اجرای آن دلخواهی است و بستگی به نظر متخصص دارد.

توجه داشته باشید، کفسابی پارکت صفر تا صد بدون آب انجام می‌شود، با توجه به ساختار دستگاه آن، لوله مخصوص مکش پسماند گردو خاک برای دستگاه تعبیه شده است که هیچ گردو خاکی از سطح بلند نمی‌شود.

سنگسابی پارکت

مزایای کفسابی پارکت

کفسابی پارکت همانند کفسابی سنگ مزایای زیادی برای کفپوش شما خواهد داشت.

  • از بین رفتن تمامی پوسته‌های ایجاد شده در سطح پارکت با لایه برداری از سطح آن ترمیم سوراخ سنبه‌های روی پارکت و درزهای آن.
  • براق کردن سطح رویی پارکت و استفاده از رزین براق کننده برای آب گریز و نانو کردن آن
  • براق کردن سطح پارکت، با استفاده از ساب‌های متعددی که روی آن اجرا می‌شود
  • بالارفتن استحکام پارکت، باکفسابی آن تا سال‌ها نیازی به تعویض پارکت نخواهید داشت.

تعویض پارکت یا تعمیر آن

بسیاری از ما شاید ابتدا به فکر تعویض پارکت‌های خود پس از استفاده چندساله از آن‌ها بی‌افتیم چرا که پس از گذشت مدتی، پارکت بخاطر رویه براقی که با رزین روی آن اجرا شده است، کم کم پوسته داده و مات می‌شود، اما دست نگه‌دارید، تعویض پارکت علاوه بر زمان بر بودن بسیار هزینه گزافی روی دست شما باقی خواهد گذاشت.

ابتدا در تعویض پارکت باید یک نفر را استخدام کنید تا پارکت‌ها را از سطح شما جدا کند.
در مرحله دوم باید چسب زیری پارکت با استفاده از کفسابی از روی آن برداشته شود.

در مرحله سوم باید دوباره پارکت تهیه کرده و نصب و زیرسازی آن را به یک نفر بسپارید.

اما کفسابی پارکت علاوه بر هزینه بسیار جزئی که دارد، در زمان کم‌تری نیز انجام می‌شود، همچنین براق کردن پارکتی که فرسوده شده است بسیار لذت بخش تر از ریخت و پاش برای آن است.

کفسابی پارکت در تهران

بهترین پارکت برای کفپوش

در بازار پارکت‌های چوبی و لمینت فراوانی وجود دارد، بلوط، گردو، راش، افراد و زبان گنجشک، همه آن‌ها خوب و است مزایای خاص خودش را دارد.
اما بهترین نوع پارکت چوب بلوط است.

پولیش کردن پارکت

اکثر ما از مدت‌ها قبل با کفسابی پارکت آشنا هستیم، و خدمات ساب را می‌شناسیم، به همین خاطر در بعضی از قسمت‌ها از قبل کفسابی را برای پارکت خود انجام داده‌ایم، پارکت ها بخاطر مواد رزینی که روی آن استفاده می‌شود، پس از گذشت چند سال کمی فرسوده می‌شود و رنگ و لعابش را از دست می‌دهد، در چنین شرایطی نیاز به براقیت و ساب کامل همانند کفسابی سنگ خانگی وجود ندارد و کافیست که با یک پولیش پارکت و هزینه جزئی پارکت را براق کنید، پولیش پارکت با پولیش سنگ تفاوت دارد و نقش آن بسیار مهم تر از کفسابی در سنگ است.

قیمت کفسابی پارکت

قیمت کفسابی پارکت با توجه به جنس و رنگ و مقدار پوسیدگی آن محاسبه می‌شود، قیمت ساب آن بصورت متری محاسبه می‌شود و رزین‌های آن بصورت جداگانه محاسبه می‌شود قیمت کفسابی پارکت برای هر متر از 60هزارتومان شروع می‌شود

نگهداری از پارکت پس از کفسابی

نگه‌داری از کفپوش پس از کفسابی آن اهمیت ویژه‌ای در ماندگاری آن دارد، اگر می‌خواهید طول عمر پارکت شما زیاد باشد، برای نظافت آن حدالامکان از دستمال‌های خیس استفاده کنید.
برای نظافت آن از مواد شوینده استفاده نکنید.
ازشیشه پاک کن برای نظافت پارکت استفاده کنید.

 

نمونه کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید