کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کفسابی مدرسه و 3 دلایل مهم برای ساب زدن سنگ موزاییک در آن

در این مقاله می‌خوانید

کفسابی مدرسه

یکی از جاهایی که هممون کم و بیش یه دورانی و توش گذروندیم و مطمعنأ خاطرات خوب زیادی ازش داریم، مخصوصا ساعت‌هایی که باید صبح زود می‌رفتیم و شوق زنگ ورزش و داشتیم.

یجورایی‌‌ از همون زمان ما تو امروز زیادی تغییری توی کفپوش مدرسه‌ها ایجاد نشده و اکثرا همون موزاییک‌های بودن و هستند که از سی چهل سال پیش بوده.

البته که بخاطر حفظ یک‌سری سیاست‌های ساخت و ساز باید هم چنین باشه و برای کفپوش مدارس و کلاس‌ها نمیشه سنگ‌های زینتی کار کرد، البته که مدارس خصوصی زیادی هستن که کفپوش اونا رو سنگ‌های گرون قیمت و لوکس تشکیل دادن که صحبت ما کلی هستش و راجب اکثریت مدارس و مدرسه‌ها داریم صحبت می‌کنیم.

کفسابی مدرسه شاید تو دوران گذشته زیاد انجام نمی‌شد و دلیل اونم نظافت مداوم و اهمیت کم این کفپوش‌ها بود، اما امروز من با سه تا دلیل بهتون می‌گم که چرا باید کفسابی مدرسه رو انجام بدیم و ضرورت انجامش چیه.

کفسابی مدرسه

3 دلیل برای کفسابی مدرسه

خب برای اینکه قانع بشیم باید دلیل و منطق پشت حرف ما باشه، البته چه با این دلایل و چه بدون آن‌ها افراد و مدیران زیادی از مدارس کار کفسابی و هر ساله انجام می‌دن و از اهمیت و مزیت‌های اون باخبر هستند.

کفسابی مدرسه برای از بین بردن سیاهی سنگ‌ها

اگر یه گشت و گذاری توی کلاس‌های مدارس بزنید متوجه یک‌سری کثیفی روی موزاییک‌ها می‌شید که مطمعنأ هرچقدر هم آب وطی‌ روی اونا بکشید اثری نخواهد داشت، دلیل به وجود اومدن این سیاهی‌ها انباشت آلودگی در طولانی مدت روی هم و نفوظ اون به خورد سنگ‌هاست، هرچقدر مقدار اون زیاد باشه کفسابی مدرسه سخت تر انجام می‌شه و مدت زمان کارو طولانی‌تر می‌کنه، پس نباید اجازه بدیم کثیفی از حد و مرز عادی بگذره و باعث دل چرکین شدن دانش آموز‌ها بشه.

توی سیسم آموزشی اولین حرف و افرادی میزنن که توی اون آموزشگاه‌ها یا مدارس مشغول ترویج علم و یادگرفتن اون هستند یعنی معلمان و دانش آموزان، اگر محیطی که توی اون علم آموزش داده و آموخته می‌شه.

کثیف، سیاه، و ظاهر زشتی داشته باشه، نه معلم‌ها رمقی برای درس دادن دارن نه دانش آموز‌ها رمقی برای یاد گرفتن، پس مهمه که کفپوش و دیوارهای کلاس تمیز باشه.

کفسابی مدرسه برای از بین بردن آلودگی‌ها

در بالا به این اشاره کردیم که کثیفی‌ها روی سنگ انباشته می‌شن و باعث سیاه شدن موزاییک می‌شن اما تاحالا به این فکر کردید که همین سیاهی‌ها و کثیفی‌ها منشأ اصلی آلودگی و انتقال اون به انسان هستند.

بله درست خوندین هرچی مقدار کثیفی زیاد باشه زمینه انتقال آلودگی و بیماری و به انسان زیاد می‌کنه، کفسابی مدرسه همه این آلودگی‌هارو از بین می‌بره و یه سطح تمیز و عاری از هرگونه کثیفی و آلودگی و به ارمغان میاره.

کفسابی مدرسه برای حفظ سنگ و موزاییک در طولانی مدت

مدارس و کلاس‌های اون کمی متفاوت از بخش‌های دیگه هستن و سال‌های زیادی هم از ساخت و استفاده از اون‌ها بگذره معمولا قرار نیست که تغییر خواص و چشم گیری اتفاق بیفته و معمولا تعمیرات جزئی انجام می‌شه.
موزاییک و سنگ های مدرسه که تو کفپوش اون کار شدن، بخاطر این که بیشترین تردد و رفت و آمد و تجربه می‌کنن همیشه در معرض خطر و از بین رفتن هستن.

چرا که هر روز شاید هزاران نفر روی اون رفت و آمد می‌کنن و باعث کم شدن استحکام سنگ می‌شن.
برای اینکه آسیب به سنگ و موزاییک توی مدرسه رو به حداقل برسانیم می‌تونیم از کفسابی مدرسه کمک بگیریم‌، کفسابی با لایه‌برداری دقیق از روی موزاییک و سنگ لایه جدید از اون رو صیقل می‌ده و تا حدود زیادی عمر و استحکام اونو زیاد می‌کنه.

کفسابی لاشه سنگ در حیاط مدرسه

سنگسابی مدسه چطوری انجام می‌شه؟

خب بالا دلایل اینکه چرا باید سنگ وموزاییک‌ها رو کفسابی کنیم گفتیم، اما اینکه کفسابی چطوری روی سنگ‌ها انجام میشه رو شده می‌خوایم در ادامه بهتون بگیم.

اول اینکه کفسابی یه کار زمان بر هستش و نمیشه توی چند ساعت اونو انجام داد، کف سابی یه پکیج کامل هستش که از کنار هم قرار گرفتن چند تا ساب و بتونه تشکیل می‌شه و در نتیجه انجام اون یه تغییر اساسی روی کفپوش اتفاق می‌افته‌.

در شروع کفسابی مدارس ابتدا باید نوع سنگ و موزاییک مشخص بشه در مرحله بعدی شروع به ساب زدن با لقمه‌های زبر می‌کنیم و سنگ و آماده بتونه کاری می‌کنیم، بتونه کاری توی مدارس حتما باید انجام بشه حتی اگه بندی خالی نباشه، چون رفت و آمد زیادی و داره، با بندکشی درست و دقیق استحکام سنگ و بالا می‌بره و اگ از لقی سنگ جلوگیری بشه، عمر اونم افزایش پیدا می‌کنه.

بعد اینکه بتونه کاری انجام شد باید سنگ‌ها رو کامل خشک کنیم، این اتفاق بصورت دستی انجام نمی‌شه و فقط باید بهش زمان داد، هرچی زمان اون بیشتر باشه استحکامش نیز زیاد می‌شه.

بعد اتمام خشک شدن بتونه روی موزاییک، شروع به کفسابی مدرسه با لقمه‌های پد می‌کینم، که توی کفسابی در تهران و کفسابی در کرج راجبش صحبت کردیم، البته لقمه‌های دیگه‌ای هم هست که بشه به جای اون ازش استفاده کرد، اما پیشنهاد ما همین لقمه پد هستش، بعد سه مرحله کفسابی با پد، نوبت به پرداخت اسفنجی پانصد و هزار می‌رسه، اگه جنس کفپوش موزاییک باشه همین 6 مرحله کافیه، اما اگه کفپوش سنگ لاشه باید 8-12 مرحله ادامه بدیم.

چه زمانی برای کفسابی مدرسه مناسب است؟

البته که منعی برای انجام سنگسابی در مدارس توی بازه های زمانی مختلف وجود نداره، معمولا کفسابی در مدرسه ها اواخر تابستون که ماه شهریور هست انجام می‌شه، چرا که نزدیک به شروع مدارس هست و دانش‌آموزان می‌تونن با یه روحیه مضاعف سرکلاس ها حاضر بشن، چرا که انجام این کار باعث دلگیری بچه‌ها میشه و با یه روحیه جدید سرکلاس میان.
معمولا یه وقتایی هست که بخشی از مدارس نیاز به کفسابی دارن که ممکنه بخاطر کثیف شدن سنگ یا اسید سوخته بودن آن‌ها بشه، برای اینکه تداخلی بین تحصیل دانش آموزان وجود نیاد این کارو می‌تونیم توی روز تعطیل که پنج‌شنبه یا جمعه هست انجام بدیم.

لایه برداری موزاییک و پرداخت آن در مدرسه

کشیدن طی‌های گازوییل روی موزاییک در مدارس

این موضوع خیلی مهمه و شاید خیلی از ما راجب اون اطلاعاتی نداشته باشیم، حتما براتون پیش اومده به عنوان معلم مدیر یا دانش آموز توی مدرسه شاهد برق زدن موزاییک‌ها بشید، براقیتی که روی سطح هستش و داخل اون سیاهه، این براقیت بخاطر استفاده از گازوییل توی طی نخی هست که معمولا روی اون کشیده می‌شه.

گازوییل از جذب کثیفی روی موزاییک جلوگیری می‌کنه و اجازه نمیده موزاییک زود کثیف بشه، اما ضرری که داره توی خورد سنگ نفوظ می‌کنه و بعدا ممکنه نیاز باشه تا سنگ تعویض بشه که استفاده از این مواد برای نظافت اصلا توصیه نمی‌شه.

چون بعد کفسابی مدرسه هم چون موزاییک رنگ واقعی خودشو پیدا می‌کنه، رنگ اون ممکنه به دل نشینه و باخودمون بگیم قبلی بهتر بود، اما در حقیقت موزاییک یک جنس سیمانی داره و براق کردن اون بصرفه نیست و نیازی هم نیست و قشنگی موزاییک به جنس تمیز و سفیدی که داره هستش.

قیمت کفسابی مدرسه

قیمت کفسابی توی محاسبه اون به خاطر اینکه سنگ‌ها تو چه نقطه‌ای قرار گرفتن تاثیر زیادی نداره، یعنی اگه موزاییک توی پارکینگ یا ساختمون عادی هم باشه یه قیمت داره و اگه توی کفپوش مدرسه هم باشه همون قیمت هستش، پس ارزیابی این چنینی توی قیمت ساب زنی نداریم کفسابی پارکینگ موزاییک و کفسابی موزاییک مدرسه یه قیمت هستن.
البته که توی انجام کفسابی باید مراقب باشید که کفشویی و بجای اون انجام ندید، کفشویی یه کار جزئی برای پرداخت و صیقلی کردن سنگ هستش و برای کفپوش‌های که نیاز به تمیزکاری دارن انجام می‌شه که توی موزاییک تغییر زیادی و ایجاد می‌کنه.

استفاده از کفشویی به این معنی نیست که ساب ضعیفی هستش و نباید انجام بشه، نه کفشویی قیمتش به مراتب پایین تر از سنگسابی هست و نباید با قیمت سنگسابی کفشویی انجام داد.

کفسابی مدرسه برای سنگ‌های راه‌رو

کف سابی فقط برای کلاس‌ها نیست و می‌تونیم اونو برای هر بخشی استفاده کنیم، یعنی به همون اندازه که کلاس مهمه دفتر مدیر و معلم ها همچنین کفپوش راه رو هم اهمیت داره.
معمولا سنگ راه‌رو و مدیریت کمی متفاوت از کلاس‌ها هستش و قیمت و نحوه ساب آن کمی با موزاییک فرق می‌کنه.
کفسابی راه رو هم با دستگاه یک شکل و اندازه موزاییک انجام میشه و تنها ساب‌های که زیرش بسته می‌شن تغییر می‌کنه.

نمونه کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید