کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی سنگ چینی و مراحل ساب آن 0تا100

فهرست مطالب

کفسابی سنگ چینی

کفسابی سنگ چینی یا کریستال با استفاده از دستگاه ایتالیایی اکسپندر انجام می‌شود، این نوع سنگ که بیشتر در رنگ بندی سفید فرآوری می‌شود، با ابزارهای تیناکس و فرانکفورت سنگسابی و صیقل می‌شود، ابزار کف سابی این سنگ مشابه دیگر سنگ‌های ساختمانی است اما تنها نکته متمایز در ساب و صیقل آن استفاده از لقمه ایتالیایی پوک آبی برای پرداخت است، این نوع سنگ بخاطر جنس استخوانی که دارد از سختی بالایی برخوردار است، طی کفسابی با ایتالیایی پوک آبی تمامی سطح آن همانند شیشه براق می‌شود، سنگ‌هایی همچون دهبید و آباد نیز چنین قابلیتی در کف سابی دارند.
سنگ‌های چینی که ابعاد آن‌ها کوچک است کفسابی آن کمی گران تر از دیگر کاشی‌ها است.

کفسابی سنگ چینی

کاربرد کفسابی سنگ چینی در ساختمان

سنگ چینی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی برای نمای بیرونی و سطوح است، از گذشته در ساخت و ساز مورد استفاده قرار گرفته و از اهمیت بالایی برخوردار است، با توجه به پیشرفت معادن سنگ امروزه در ابعاد بسیار بزرگ‌تر و طیف رنگی بالای فرآوری می‌شود.
سنگ چینی به خاطر رنگ سفیدی که دارد اگر کوچک ترین خط و خش روی آن بیافتد سریع نمایان می‌شود، زمانی که کفسابی سنگ چینی انجام می‌شود تمامی این ایرادها از روی آن مرتفع می‌شود، بند سنگ مستحکم می‌شود از نفوظ آب و گردو خاک در منافظ آن جلوگیری‌ می‌کند و عمر و دوام سنگ را زیاد می‌کند.

بهترین زمان برای کفسابی سنگ چینی

زمان مشخصی برای کفسابی سنگ چینی در ساختمان وجود ندارد، اما در شرایطی باید سنگ خود را ساب دهید که در آن لحظه واقعا نیاز سنگ است و شما تفاوت را از هزینه‌ای که کرده‌اید احساس کنید.

این سنگ‌ها معمولا بخاطر طیف رنگی سفیدی که دارند همانند یک ماشین سفید باید با ظرافت از آن مراقبت کرد، همان‌قدر که رنگ سفید آن سطوح را زیبا می‌کند همان‌قدر نیز نگه‌داری از آن سخت است و باید با لطافت با آن‌ها برخورد کرد.

وقتی نیاز مبهم به کفسابی سنگ چینی خود دارید که، تازه فرش شده باشد با یک‌دیگر تراز نباشد، مواد شوینده لعاب آن را از بین برده باشد، سنگ دیگر مثل روز اول ندرخشد…
اگر سنگ چینی تازه فرش شده باشد معمولا یک میل تا دومیل روی آن بندهایی دیده می‌شود که ناتراز بودن آن را نشان می‌دهد، در چنین مواقعی کفسابی سنگ چینی مشکلات آن را مرتفع کرده و سنگ‌هارا در یک راستا قرار می‌دهد.
اگر سنگ بوسیله مواد شوینده از قبیل(من، جوهر نمک، انواع اسیدها) سیاه، لک یا مات شده باشد، در ابتدا سعی کنید با کفسابی دستی آن را تمیز کنید، اگر ناموفق بودید و لک به‌وجود آمده بیشتر بود یا مقدار آن زیاد بود، کفسابی می‌تواند مشکل سطح سیاه شده را حل کند، بایک لایه برداری درست و پرداخت منظم منافظ سنگ بسته می‌شود و سیاهی آن از بین می‌رود.
اگر سنگ‌هایی دارید که قبلا از خدمات کفسابی برای پرداخت آن استفاده کرده‌اید، با کفسابی ایتالیایی و یک مرحله ساب پرداخت می‌توانید سنگ را همانند روز اول براق و صیقلی‌ کنید.

در چنین شرایطی می‌توانید از کفسابی سنگ چینی استفاده کنید تا یک سطح کاملا شفاف و براق مثل روز اول داشته باشید، همچنین فرقی نمی‌کند که سنگ چینی در چه محلی نصب شده است، خانه، پارکینگ، راه پله، تراس، در هر حالتی روش کار و مراحل آن یک‌سان است، تنها تفاوت کفسابی سنگ خانگی با کفسابی در راه پله نوع دستگاه آن است، چرا که راه پله بخاطر فضای کمتری که دارد، نمی‌توان از سه‌فاز استفاده کرد و باید دستگاه کوچک تر استفاده شود.

سنگسابی سنگ چینی

انواع سنگ چینی و ساب آن

سنگ چینی انواع و اقسام مختلفی دارد که همه آن‌ها در ساختمان و کفپوش‌ها استفاده می‌شوند1-سنگ قروه 2-سنگ لایبید 3-سنگ ازنا 4- سنگ چینی سیرجان 5-سنگ نیریز تمامی این سنگ‌ها جزو مصالح ساختمانی رده بالا در ساخت و ساز هستند محبوب ترین سنگ چینی سیرجان است چرا که کم‌ترین رگه را دارد و برای تمامی آب و هوا‌ها حتی شرجی مناسب است، سرما و گرما روی آن تأثیری ندارد و از هیچ رزینی برای فرآوری آن استفاده نمی‌شود علاوه بر کیفیت بالای که دارد قیمت آن نیز بالاتر از سنگ چینی دیگر است.
این نوع کفپوش در هر رنگ و ابعادی که باشد طی 9 مرحله کفسابی و پرداخت می‌شود.

مراحل سنگسابی سنگ چینی

کفسابی سنگ چینی در 9 کله ساب انجام می‌شود، این تعداد ساب معمولا برای کفسابی تراورتن نیز استفاده می‌شود اما این سنگ بخاطر جنس استخوانی که دارد کیفیت بالایی از پرداخت را روی خود جای می‌دهد، همین علت باعث تفاوت زیاد سنگ استخوانی و آهکی است.
1-لایه برداری سنگ با کله ساب 3تایی زانتیا
2-ترمیم سنگ با ساب البرز تراش دهنده
3-بندکشی سطوح خالی و بندهای فرسوده
4-برگرداندن رنگ اولیه سنگ با 200hp
5-صیقل اولیه روی سنگ چینی با 500اسفنجی
6-پرداخت اول از کفساب سه تایی کله ساب اسفنجی
7-پرداخت دوم سنگ چینی با اسفنجی 1500
8-پرداخت آخر با 2500 اسفنجی فرانکفورت
9-کفسابی ایتالیایی با لقمه پوک آبی برای شاین نهایی سنگ.

کفسابی سنگ چینی در تهران

مصالح مورد نیاز برای بندکشی سنگ چینی

همانطور که در بخش‌های مختلف انواع سنگ نیاز به بتونه و بندکشی است، سنگ چینی نیز با وجود جنس عالی که دارد از این مسئله مستثنا نیست، زمانی که صحبت از بندکشی می‌شود کیفیت سنگ پنجاه درصد این موضوع است و پنجاه درصد دیگر موضوع بند بین سنگ است که ربطی به جنس آن ندارد.
در کفسابی سنگ چینی بهتر است که از رزین میجر‌ که همرنگ خود آن است استفاده شود، در کفسابی لاشه سنگ گفته شد که بهتر است از بتونه برای آن استفاده شود، اما در سنگسابی سنگ چینی شرایط کاملا متفاوت است این کاشی بخاطر جنس استخوانی که دارد بتونه روی آن زیاد جوابگو نخواهد بود، درصورت استفاده از آن نیز بعد از مدت کوتاهی بندسنگ خالی می‌شود.
در سنگ چینی یکسری اسلب نیز وجود دارد که بیشتر در خانه و لابی‌های ورودی ساختمان استفاده می‌شود، برای این مدل سنگ نیز بهتر است ساب با مواد اپوکسی انجام شود، این مواد بخاطر هم رنگ شدن با سنگ چینی، صیقل زیبایی به آن می‌دهد، استحکام درز سنگ را بالا می‌برد، براق می‌شود، در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم است.

کفسابی سنگ چینی الیگودرز

مزایا و معایب کفسابی سنگ چینی

اگر به نمای ساختمان‌های قدیمی توجه کرده باشید، بیشتر آن سنگ‌های مستطیلی شکل چینی است، همین بس که این کاشی کیفیت و جنس مستحکمی دارد، سنگ‌های چینی در مقابل شرایط جوی بسیار سخت و پردوام هستند اما اسید‌ها بسیار راحت می‌توانند این سنگ را خراب کنند، سنگ چینی همان‌قدر که زیبا است باید به درستی نیز مراقبت شود یکی از راه‌های درست نگه‌داری از آن استفاده از کفسابی سنگ چینی است، طی کفسابی برای سنگ چینی انجام می‌شود، تمامی سیاهی‌هایی که روی آن طی سال‌ها استفاده جمع شده است از بین می‌رود، لعاب و جلای سنگ بیشتر می‌شود، طی سال‌ها استفاده منافظی که روی سنگ باز شده است با رزین یا اپوکسی پر می‌شود، سپس تمامی خلل فورج‌ها ساب داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *