کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی سرامیک

فهرست مطالب

کفسابی سرامیک

زمانی‌که کفپوش، سیاه، کثیف، کدر، لک…شود، نیاز به کفسابی سرامیک است.
کفسابی سرامیک تمامی مشکلات رویی سطح را مرتفع می‌کند، همچنین سرامیک همانند روز اول، تمیز، براق، و زیبا خواهد شد.

انواع سرامیک :

  1. سرامیک پرسلان
  2. سرامیک آنتی باکتریال
  3. سرامیک اسلب
  4. سرامیک ضد اسید
  5. سرامیک شیشه ای
  6. معروف ترین سرامیک‌ها هستند که در رنگ و ابعاد مختلف در بازار موجود است.

پرسلان سرامیک که خود به تنهایی در سه طرح:

  • پرسلان دولایه
  • پرسلان فول بادی
  • پرسلان با لعاب

سرامیک پرسلان یکی از پرطرفدارترین آن‌ها در بین کاشی و سرامیک به شمار می‌رود، این کفپوش بسیار مقاوم و مستحکم است.

سرامیک دولایه، از یک لایه زیری و یک لایه رویی پخته شده، در دمای بالا تشکیل می‌شود.
سرامیک با لعاب بخاطر سیقلی‌ بالایی که دارد این چنین نام گذاری شده است و بسیار مستحکم و مقاوم است.
سرامیک فول بادی از خاک پرسلان تهیه و تولید می‌شود، البته این سرامیک لعاب نداردو یک رنگ و یکدست است، همچنین ضد خش و ضد آب بودن، آن را به یکی از گران‌ترین سرامیک‌ها تبدیل کرده است.

سرامیک آنتی باکتریال

در سال‌های گذشته، سرامیک ها همچین قابلیتی نداشتند که موادی تولید کنند که بصورت خودکار آنتی باکتریال باشد، و از جذب آلودگی‌ها و ویروس‌ها بصورت خودکار بر روی کفپوش‌ها جلوگیری کند.

با گذشت چندین سال و تحقیقات، کارشناسان به یک موادی دست یافتند که لعاب رویی سرامیک‌ها را با دوام بسیار بالایی آنتی باکتریال و ضد ویروس می‌کرد.

این سرامیک بسیار ضروری و مهم برای کفپوش بیمارستان‌ها، استخر، هتل، مراکز درمانی می‌باشد.
هیچ محدودیتی برای فرش کردن آن‌ها در منازل  وجود ندارد و می‌توانید براحتی در هر کفپوشی خواستید از آن‌ها استفاده کنید.

سرامیک اسلب

هنگامی که نام اسلب به میان می‌آید اولین چیزی که به ذهن خواننده می‌رسد اندازه و ابعاد بزرگ آن می‌باشد.
سرامیک اسلب در ابعاد بسیار بزرگ و یکنواخت طراحی و ساخته می‌شود.
اسلب سرامیک برخلاف تصور غلط برخی افراد که فکر می‌کنند چون ابعاد بزرگی دارد سریع می‌شکند، بسیار مقاوم بوده و بخاطر مقاومت و زیبایی بالا، یک انتخاب خوب برای دیوار، سرویس‌ها می‌باشد، همچنین در تالار‌های مجلسی برای زیبای کف سالن نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این سرامیک‌ها بخاطر جنس سختی که دارند قابل چاپ می‌باشند و شما میتوانید هر طرح و رنگی که خواستید را روی آن‌ها اجرا کنید.
بزرگترین عیب‌ این سرامیک‌ها سخت بودن آن‌ها می‌باشد که در کودکان و سالمندان موجب سر خوردن وجود دارد.

سرامیک ضد اسید

در مقابل مواد اسیدی بسیار استحکام بالایی دارد اما اگر جزو افرادی هستید که سرامیک مات یا عاج دار را نمی‌ پسندید باید قید ضداسید هارا بزنید.

تمامی این کاشی‌ها مات بوده و در چند طرح عاج دار و صاف اما مات موجود هستند این سرامیک علاوه بر ضداسید بودن آن از سرخوردن نیز‌ جلوگیری می‌کند.

این نوع کاشی‌ها بیشتر در حیاط ورودی ساختمان، رمپ‌ها و قسمت‌های که رفت و آمد زیادی دارند و برف و باران آنجا می‌بارد فرش می‌شود.

سرامیک شیشه ای

این سرامیک تمام آن چیزی که از یک کاشی انتظار میرود را در خود گنجانده است، براقیت بالا، ضد اسید، آنتی باکتریال، ضد خش، ضد آب، لوکس، قیمت مناسب، کیفیت بالا.

البته با توجه به تمامی مزایای که دارد، براقیت بسیار بالای این کفپوش، برای محل هایی که رفت و آمد زیادی دارد مناسب نیست.

کفسابی سرامیک

دستگاه‌های کفسابی سرامیک

در کف سابی سرامیک از سه مدل دستگاه برای کاشی‌ها استفاده می‌شود.
دستگاه تک فاز صنعتی در کفسابی سرامیک برای تمامی محیط‌های کوچک و بزرگ و هر نوع سرامیکی کاربرد دارد.

دستگاه مینی فرز برای کفسابی سرامیک، برای کفپوش سرامیکی که دستگاه تک فاز در آنجا  نمی‌تواند کارکند استفاده می‌شود، محیط‌هایی‌ همچون: ده سانتی قرنیزدیوار، سرویس‌‌ها و میز‌کانتر.

دستگاه  سه‌فاز یرای کفسابی سرامیک که برای لایه برداری ازروی سرامیک‌ها و همچنین از بین بردن لعاب و جرم‌های سخت در کفسابی سرامیک‌ها به کار گرفته می‌شود.

3روش برای تمیز‌ کردن سرامیک قبل از انجام کفسابی

اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید تمامی کارها را خودتان انجام دهید قبل از اینکه نحوه کفسابی سرامیک‌ ها را بگوییم روش تمیز‌کردن سرامیک بدون استفاده از کفسابی را به شما خواهیم گفت، امیدواریم به کمکتان بیاید.

روش اول: اگر سرامیک شما بصورت سطحی کثیف شده است و تنها نیاز به یک لایه‌روبی بسیار کم دارد می‌توانید از مواد شوینده همچون من‌، و یا رخشور استفاده کنید.
مواد را با آب حل کرده و با فرچه‌های پلاستیکی دستی، روی سرامیک بکشید، اگر کثیفی‌ها سطحی باشد، خواهید دید که به سادگی تمامی لک و پیس‌ها از روی سرامیک‌ها برداشته می‌شود، این روش برای تمامی سرامیک‌های که بالا نام برده شد قابل انجام می‌باشد و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

روش دوم تمیز‌کردن دستی سرامیک:در روش دوم بهتر است که کمی تجربه در این زمینه داشته باشید، هنگامی که لک روی سرامیک ایجاد شودو با روش اول رفع نشود، ماجرا کمی جدی تر می‌شود، لک ایجاد شده ممکن است بخاطر مواردی همچون ریختن آب لیمو، سرکه، جوش شیرین، اب ترشی، چایی، و مواردی از این قبیل باشند.

صدرصد در تمامی نقاط نخواهد بود و تنها در یکی دو نقطه دیده می‌شود، در اینجا شما بااستفاده از یک مینی فرز و بستن یک فرچه سیمی روی سر آن، ابتدا باید محیطی که میخواهید کفسابی کنید، یا اصطلاحا دستی تمیز کنید را کاملا با آب بپوشانید چرا که فرچه‌های سیمی زود روی سرامیک خط‌و خش می‌ندازد و اگر فرچه سابی با آب همراه باشد از این مشکل جلوگیری خواهد کرد، سپس شروع به کشیدن فرچه به آرامی روی قسمت لک شده کنید، اگر لک برای موادی که بالا اشاره شد باشد به راحتی تمیز‌ خواهد شد.

این روش‌ نیز برای تمامی سرامیک‌ها قابل استفاده می‌باشد اما بهتر است قبل از انجام آن با فرستادن یک عکس از طریق شماره های داخل سایت یک مشاوره رایگان از تیم نیل ساب دریافت کنید تا دچار‌ مشکل نشوید.

روش سوم تمیز کردن دستی سرامیک:در این مرحله باید از مواد دیسکیلر کمک بگیرید‌ دیسکیلر یک نوع اسید صنعتی مخصوص سرامیک می‌باشد که هیچ آسیبی به لعاب آن نمی‌زند و تنها به تمیزی ان‌ها کمک می‌کند، دیسکیلر در دبه ۴ و۲۰لیتری‌موجود می‌باشد، همچنین قیمت این مواد در چهارلیتر ۲۵هزارتومان می‌باشد و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

پس از تهیه دیسکیلر چهار لیتری ۳۳درصد ابتدا قبل از باز کردن آن یک ماسک و یک دستکش بزنید همچنین از تماس این مواد با چشم باید خودداری کنید و ممکن است با برخورد این مواد با بدنتان، اگر پوستتان حساس باشد لک‌های قرمز روی پوست ایجاد کند، حتما موارد ایمنی را رعایت کنید.

پس از باز کردن درب مواد دیسکیلر یک لیتر از آن را با ۸لیتر آب قاطی کنید و روی قسمت لک شده سرامیک بریزید، با یک دستمال و یا طی آن را روی قسمت لک شده بکشید در ابتدا شاهد کف کردن و جلز و ولز کردن مواد روی سنگ خواهید بود که کاملا طبیعی می‌باشد پس‌از‌ گذشت پنج دقیقه به روش دوم بازمی‌گردیم فرز و فرچه سیمی خود را برمی‌داریم و روی سرامیک می‌کشیم.

خواهید دید که هر نوع لکی به راحتی با این روش قابل رفع خواهد بود اما اگر شما فرز ندارید می‌توانید از یک فرچه سیمی دسته دار و بصورت دستی نیز با این روش چند تا لک از روی سرامیک های‌تان را برطرف کنید.

این روش نیز روی تمامی سرامیک‌های که بالا نام برده شده قابل انجام است اما بازهم بهتر است قبل اجرای آن یک عکس برای ما بفرستید و یک مشاوره رایگان مهمان تیم نیل ساب باشید.
نکاتی که باید توجه داشته باشید، به هیچ عنوان از مواد دیسکیلر برای تمیز کردن سطوح دیگر همچون کفپوش سنگی استفاده نکنید، چرا که لعاب سنگ را از بین خواهد برد و تنها برای سرامیک و گرانیت که در مقاله کفسابی گرانیت به آن اشاره شد مناسب می‌باشد آن هم با استفاده درست و اصولی.

ساب سرامیک طرح پارکت

کفسابی سرامیک با دستگاه

اگر لک روی سرامیک بیشتر از چندتا بود و با روش دستی قابل رفع و انجام نبود باید از کفسابی کمک بگیرید چرا که اگر یک واحد صد متری سرامیک پر از کثیفی داشته باشید و بخواهید با روش دستی ان را تمیز کنید بسیار زمان بر خواهد بود و کیفیت خوبی هم نخواهد داشت.

و احتمالا سرامیک رنگارنگ خواهد شد کفسابی‌ سرامیک با استفاده از فرچه سیمی و نمد ها انجام می‌شود، از دیگر لقمه مخصوص سرامیک hp های پد می‌باشد که بسیار کاربردی و گره گشا خواهد بود.

کفسابی سرامیک‌ های که فقط کثیف شده‌اند

سرامیک‌های که فقط کثیف شده‌اند و نیاز به لایه‌روبی دارند با دستگاه تک فاز و فرچه سیمی انجام می‌شود، در این روش تمامی لک و پیس‌ها و کثیفی‌ها کامل از روی سرامیک گرفته و سطح کاملا تمیز و یکدست می‌شود.

همچنین برای تمامی سرامیک‌های صاف‌و مات و براق و عاج دار کاربرد دارد و قابل اجرا خواهد بود این روش هزینه و زمان کمتری نسبت به دیگر روش‌ها خواهد داشت.

کفسابی سرامیک با دستگاه سه‌فاز

دستگاه سه‌فاز بخاطر دور و قدرت بالایی که دارد در دو حالت به کار گرفته می‌شود.
لایه برداری سرامیک‌ها، ریخته شدن سیمان و اجسام سخت روی آن‌ها.

لایه برداری سرامیک چیست و چرا مهم است؟

بیشتر اوقات شما از کفپوش خود خسته شده‌اید و دیگر دلتان را زده است یا سرامیک لب پر شده و یا به هر دلیلی نیاز به تعویض کردن سرامیک خواهید داشت.

در حالت عادی نمی‌توانید روی سرامیک را بشورید و کفپوش کنید، مواردی همچون پستی بلندی سرامیک، سیقلی‌ آن‌ها، مانع تعویض سرامیک، با لمینت، پارکت، اپوکسی‌ و یا کفپوش های دیگر روی سرامیک خواهد شد.
ابتدا باید یک لایه کامل از روی سرامیک با دستگاه سه فاز برداشته شود تا تمامی ناخنک ها گرفته شود، سطح کاملا صاف و زبر، آماده برای کفپوش شدن بشود.

در نظر داشته باشید اگر به این روش رجوع کنید و بعد از چند سال بخواهد کفپوش را بردارید، سرامیک دیگر قابل استفاده نخواهد بود، چرا که لعاب رویی آن‌ها به طور کامل از بین خواهد رفت.

حالت دوم لایه برداری نیز برای سرامیک سنگی، همانند سنگ سابی سرامیک  اسلب و دولایه قابل انجام است، سرامیک‌های که در طولانی مدت استفاده شده‌اند و جنس خوبی دارند را نیز میتوان همانند سنگ‌ها لایه برداری و پرداخت کرد.

حالت سوم استفاده از دستگاه کفسابی سه‌فاز

در بعضی مواقع بخاطر بنایی و یا استفاده از دوغاب سیمانی روی سرامیک، شیره آن‌ها داخل کاشی‌ها نفوظ می‌کند و با روش‌های عادی تمیز نمی‌شود.

به همین علت باید یک دستگاه پرقدرت با لقمه hp برای از بین بردن سیمان و ماده‌های سخت از روی سرامیک به کار گرفته شود.
تمامی روش‌های کفسابی سرامیک  با سه‌فاز برای همه سرامیک‌ها قابل اجرا است و نوع لقمه مورد نیاز با تشخیص متخصص کفسابی سرامیک بسته می‌شود.

کفسابی سرامیک با دستگاه مینی فرز و فرز دور کند

سرامیک در همه جا فرش می‌شود، کف، دیوار، سرویس‌ها، نماهای‌ بیرونی و داخلی، ممکن است در کف سرویس سرامیک‌هایی داشته باشید که لک شده باشد و تمیز کردن دستی آن‌ها ممکن نباشد.
در اینجا باید از کفسابی با مینی فرز استفاده کنید، مینی فرز قدرت کمی دارد اما اگر لقمه و ابزار خوبی سر آن بسته شود بسیار مفید خواهد بود.
همچنین برای سرامیک‌های کانتر و اسلب بسیار مناسب می‌باشد و احتمال اسیب آن‌ها به شدت پایین خواهد بود.

چند سال یک بار نیاز به کفسابی‌ سرامیک خواهیم داشت

کفسابی سرامیک هیچ زمان مشخصی ندارد اگر یک بار کفسابی را روی سرامیک انجام دهید، و به خوبی از آن‌ها نگهداری کنید تا سال‌ها احتیاجی به کفسابی دوباره نخواهید داشت اما اگر سنگ‌ها کثیف‌ بماند، و در زمان مشخص نظافت نشوند پس از مدت کوتاهی دوباره کثیفی جذب سرامیک خواهد شد و نیاز به کفسابی دوباره خواهد داشت.

کفسابی سرامیک براق

3روش برای نگه داری‌ از سرامیک

سرامیک بخاطر دست ساز بودن بسیار حساس می‌باشد، حتی اگر در مقابل سرما و گرما هم مقاوم باشند در مقابل نظافت و شستشوی غلط اصلا مقاومت خوبی نخواهند داشت.

حتی ممکن است با کفسابی هم مشکل سرامیک حل نشود و مجبور به تعویض آن‌ها شوید پس نیاز هست که روش‌های نگهداری از سرامیک را حتما بدانید فرقی نمی‌کند چه قبل از کفسابی و چه بعد از آن.

روش اول نگهداری از سرامیک

در روش اول حتما باید سرامیک هفته‌ای یک بار با آب و ریکا و طی‌های نخی بسیار تمیز نظافت شود، و این کار در سه مرحله یک بار طی با آب وریکا یک بار با آب خالی و یک بار با طی خشک روی سرامیک انجام شود.

مرحله دوم نگهداری از سرامیک

از ریختن مواد‌هایی همچون (من، اسید درصد بالا، جوهرلیمو، اب لیمو، اب‌ترشی، سرکه، چایی) روی سرامیک خودداری کنید، همچنین اگر چنین چیز‌های روی کفپوش‌های خود ریخته‌اید باید سریع تمیز شود و جای آن‌ها با آب چندبار مداوم شسته شود.

مرحله سوم نگه داری از سرامیک ها

از کشیدن اجسام روی کفپوش سرامیکی خود ممانعت کنید، چرا که اگر کوچک ترین خط و خشی روی سرامیک بیفتد قابل رفع نخواهد بود، همچنین تبلیغاتی چون رزین و پولیش‌های براق کننده نانویی برای سرامیک‌ها را باور نکنید، چرا که کشیدن این مواد روی سرامیک در ابتدا شاید  دلنشین و زیبا باشد اما در طولانی مدت باعث خراب شدن لعاب رویی، در نتیجه مجبور به تعویض سنگ‌ها خواهید شد.

اگر در هر قسمتی از کفپوش های خود سرامیک دارید و نیاز به کفسابی و یا تمیز‌ کردن آن‌ها دارید با تیم نیل ساب در ارتباط باشید تا از مشاوره رایگان نیل ساب بهره مند شوید هدف ما در وهله اول‌، حل مشکل بدون هزینه خواهد بود.

قیمت کفسابی سرامیک

قیمت کفسابی در سرامیک متفاوت با سنگ و گرانیت است، چراکه بیشترین کار در سرامیک کفشویی است و بصورت کم پیش می‌آید که کفسابی برای سرامیک اجرا شود، به همین خاطر قیمت ساب زدن سرامیک در خدمات کفسابی بصورت روزمزدی در بیشتر مواقع محاسبه می‌شود.
همچنین کفسابی در تهران برای سرامیک با همین قیمت انجام می‌شود، لیست قیمت سرامیک عبارت است از :
قیمت کفسابی سرامیک براق: این نوع سرامیک در متراژ پایین تر از صد متر بین 1500-2500است، و در متراژ بالای 100متر برای هر متر مربع بین 15-25تومان است.

قیمت کفسابی سرامیک مات: این نوع سرامیک نیز بصورت چکی و متری در متراژ بالا و پایین 100 متر است، به طور مثال هر صد متر از آن در یک روز کفسابی می‌شود و قیمت آن بین 2500-3500 است، متر مربع آن نیز در بالای 100متر از 20-35 تومان است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *