کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کفسابی دهبید و ۵مرحله ساب اصلی سنگ

در این مقاله می‌خوانید

کفسابی دهبید

دهبید از پر طرفدارترین وبا ارزش‌ترین معادن سنگ‌های مرمریت است. مرمریت‌ها در رنگ‌ها، جنس‌ و ابعاد مختلفی از معادن استان فارس، صفاشهر که از دو بخش خرمی و دهبید تشکیل می‌شوند، استخراج می‌شود.

برش می‌خورند و کفسابی می‌شوند، یکی‌ از زیباترین و پر متقاضی‌ترین سنگ‌هایی که برای اولین بار استخراج شده است سنگ دهبید چامرغی یا اصلی است. دهبید‌های دیگری نیز در اطراف این معادن استخراج می‌شوند که بخاطر نزدیکی به این بخش‌ها از آن‌ها نیز با اسم دهبید یاد می‌شود.

انواع سنگ‌های دهبید:

  • دهبید زارع
  • دهبید شایان
  • دهبید حسن آباد
  • دهبید آرین
  • دهبید انگورک
  • دهبید سومر
  • دهبید احرار

مناسب‌ترین دهبیدها برای کفپوش

همچنین دهبید های دیگری هم وجود دارد که زیاد به آن‌ها به دلیل کیفیت پایین پرداخته نمی‌شود. دهبید های اصلی یا چامرغی یا دهبید کمیته یکی از بهترین سنگ‌های شناخته شده در معادن مرمریت دهبید، به دلیل رگه کم، جذب بسیار پایین آب و لک، سورت زیاد، ساب پذیری بالا است.

از دیگر ویژگی‌های سنگ دهبید چامرغی میتوان به جنس استخوانی، تراکم و مقاومت بالای آن ها اشاره کرد. مرمریت ها بخاطر ساختاری که دارند معمولا همگی آب را جذب می‌کنند اما اگر بخواهید.

یکی از آن‌ها را با انگشت نشانه گذاری کنید و استثنا قائل بشوید صدرصد سنگ دهبید چامرغی است.پس‌ با خیال راحت می‌توانید برای آب و هواهای مرطوب نیز از این سنگ‌ها استفاده کنید.

کفسابی سنگ دهبید

کفسابی سنگ دهبید احرار: از سنگ‌های مرمریت دهبید دارای رنگ کرمی‌ روشنی می‌باشد این سنگ از لحاظ ظاهری خیلی شباهت به سنگ دهبید زارع دارد تنها تفاوت این دو رگه های آن‌ها می‌باشد، سنگ احرار کمی محو می‌باشد.

کفسابی سنگ دهبید شایان: این سنگ شامل رنگ های قهوه ای قرمز با رگه های یخی می‌باشد.
سنگ‌های مرمریت دهبید شایان علی رغم قیمت مناسب تر نسبت به دیگر دهبید ها جزو سنگ‌های لوکس برای کف خانه ها نیز می‌باشد.

کفسابی دهبید زارع چیست: سنگ‌ مرمریت دهبید زارع یکی از گران قیمت ترین و لوکس ترین سنگ‌های دهبید می‌باشد، این سنگ در معادن استان فارس استخراج
می‌شود و ابعاد بسیار بزرگ تری نیز از آن‌ها در بازار ارائه می‌شود.

کفسابی سنگ دهبید حسن آباد: مرمریت دهبید حسن آباد یکی از سنگ‌های می باشد که بیشترین استفاده را در فضا های داخلی ساختمان ها دارد.
این سنگ‌ها به دلیل مقاومت و سایش بالا بسیار ساب پذیر و قابلیت سیقل بالایی دارند.

کفسابی سنگ دهبید سومر: سنگ مرمریت دهبید سومر یکی از سنگ‌های معادن دهبید می‌باشد که از لحاظ ظاهری کمی شباهت به دهبید کمیته یا دهبید اصلی دارد.
این سنگ‌ها بیشتر در راه پله‌ها اتاق‌ها و فضاهای اداری کاربرد دارند.

سنگ دهبید انگورک: سنگ مرمریت دهبید انگورک یکی از معدود سنگ‌های دهبید است که کمترین ناخالصی را دارد.
این سنگ با زمینه کرمی شفاف و روشن که گل های سفید دارد در بازار موجود است.

کفسابی سنگ دهبید آرین: سنگ مرمریت دهبید آرین یکی از ارزان ترین سنگ‌های دهبید است.
این سنگ بیشتر در نماها و و دیوار ها کاربرد دارد چرا که بعد چند سال دچار تغییر رنگ می‌شود.

کفسابی دهبید

کفسابی دهبید چگونه انجام می‌شود؟

کفسابی دهبید بخاطر جنس استخوانی و رگه های سفید روشن که دارند کفسابی آن‌ها نیز با لقمه زبر همراه است. در ابتدا باید بدانید که چه مواقعی نیاز به کفسابی و یا لایه‌ برداری سنگ‌های مرمریت دهبید خود دارید و چه زمانی تنها نیاز به شستشو، پرداخت و کفشویی سنگ‌های خود دارید.

زمانی‌که که شما سنگ خود را تازه فرش کرده‌اید، کف خانه، پارکینگ، سالن، سوله، راه‌پله… پس از پاک کردن دوغاب پایانی کار از روی سنگ‌ها، شاهد چند میل ناخنک در بین بندهای سنگ خود خواهید بود.

فرقی نمیکند ابعاد سنگ‌ها کوچک باشد یا بزرگ در با هر روشی که سنگ‌ها نصب شود در بهترین حالت ممکن یک میل ناخنک بین سنگ‌ها وجو خواهد داشت. در این شرایط نیاز به لایه‌ برداری سنگ دهبید خود خواهید داشت.

ساب سنگ دهبید

کفسابی دهبید ساب خورده

اگر دهبید خود را قبلاً کفسابی کرده اید، و از زمان فرش‌ شدن آن‌ها مدت زمان زیادی می‌گذرد، در‌این مرحله نیاز به یک پوست آب ساده با دستگاه و در نهایت پرداخت سنگ‌ها خواهید داشت.

البته روش اول و دوم زمانی برای شما کاربرد خواهد داشت که سنگ کاملا از نظر سیقلی‌ سالم باشد و تنها دچار لک، کثیفی‌و یا خالی شدن سطحی بند ها شده باشد.

در صورتی که سنگ‌ها مدت زمان زیادی از فرش‌ شدنشان میگذرد و کاملا با یکدیگر تراز شده‌اند. بخاطر‌ ریختن مواد شویند، یا روغن ماشین و موتور دچار سیاهی سوختگی و از بین رفتن لعاب سنگ ها شده‌اید.

باید از عملیات لایه برداری دهبید استفاده کنید. کف‌سابی دهبید که تازه فرش شده و با مواد شوینده یا روغن‌ها دچار سوختگی شده.
کفسابی گرانیت یک بار برای همیشه دغدغه های شمارا التیام می‌بخشد.

چرا که این سنگ هیچ نفوظ پذیری از مواد شیمایی و اسیدی ندارد و نیاز به مراقبت خاصی از آن‌ها نیست. اما سنگ دهبید با وجود جنس استخوانی و نفوظ پذیری بسیار کم آب، بسیار حساس و ضعیف در مقابل مواد اسیدی می باشد.

طوری که موادی همچو: آب لیمو پودر‌ رخشا و چایی، لعاب و سورت سنگ ها را از بین خواهد برد.

کفسابی سنگ دهبید

کفسابی دهبید طی ۱۱ مرحله انجام می‌شود؛

لقمه ۳۶زانتیا
بندکشی‌و ترمیم
لقمه 60 زانتیا
لقمه 100 hp
لقمه 200 hp
لقمه 500 hp
لقمه 800 hp
لقمه 1000 اسفنجی
لقمه 3000 اسفنجی
لقمه 6000 اسفنجی
ایتالیا شاین 250

مرحله اول کفسابی مرمریت دهبید: لقمه 36 زانتیا، این لقمه بصورت سه تایی و مستطیلی‌ شکل زیر صفحه دستگاه
کفسابی بسته می‌شود. این لقمه در مرحله اول ساب دهبید، لایه برداری از روی سنگ که تازه فرش شده و یا توسط مواد شوینده سوخته می‌باشد را انجام می‌دهد.

در این مرحله تمامی ناخنک‌ها و سوختگی‌ها از روی سنگ ها یک تا دومیل برداشته می‌شود. سنگ به حالت خام برمیگردد و تمامی براقیت و سورت سنگداز بین میرود.

سنگسابی دهبید

مرحله دوم کفسابی دهبید: بندکشی‌و ترمیم سنگ‌ها می‌باشد، بندکشی و ترمیم سنگ دهبید میتواند به سه روش و با سه مدل مواد انجام شود:(رزین، بتنه، اپوکسی)از نظر کیفیت و قیمت اپوکسی در رده اول بندکشی‌ و ترمیم سنگ دهبید قرار دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که بندکشی با هر موادی هیچ تاثیری در براقیت بیشتر سنگ ها نخواهد داشت. استفاده از مواد اپوکسی برای دوام بیشتر بند ها در مقابل نفوظ آب و لک ها است.

همچنین بعد از اپوکسی، رزین در رده دوم بندکشی از نظر مقاومت قرار دارد و در آخرین مرحله بتنه که با مواد چسب بتن و سیمان سفید ساخته می‌شود قرار دارد.

انتخاب این مواد‌ها برای بندکشی سنگ کاملا سلیقه ای بوده و بسته به بودجه شما دارد. از نظر همرنگ سازی بند و شکستگی های روی سنگ اپوکسی بهترین رنگ پذیری را در بین دیگری خواهد داشت و قابلیت ساخته شدن در‌کد رنگ سنگ شما را دارد.

مقدار مصرف اپوکسی و رزین در کفسابی:

یک واحد صد متری چقدر اپوکسی و یا رزین و بتنه نیاز دارد؟

باید بگوییم بستگی به کم و زیاد بودن بند‌های باز سنگ‌ها دارد، اگر شما برای همرنگ سازی بند ها بسیار حساس باشید، پس از مرحله اول کفسابی تمامی بند های سنگ های دهبید با دستگاه برش بند ها کاملا خالی شوند، سپس یک بار با فرچه سیمی شستشو شوند، و بصورت کامل بند ها، همرنگ پر شوند.

صد متر سنگ به ۴کیلو اپوکسی برای بندکشی نیاز خواهد داشت(به ۵کیلو رزین برای بندکشی)و تنها ۲کیلو چسب بتن نیاز به بندکشی‌ خواهید داشت.
همچنین هرکدام از پلن‌ها برای بندکشی انتخاب شود حتما باید یک روز کامل محیطی که زیر سازی شده است بدون رفت و آمد باشد تا کاملا مواد خشک شود.

مرحله سوم کفسابی دهبید: لقمه 60 زانتیا پس از بندکشی‌و خشک شدن آن‌ها، برای از بین بردن پسماند مواد روی سنگ باید کشیده شود، بار دیگر برای از بین بردن خط های لقمه مرحله اول که روی سنگ کشیده شده است.

همچنین لقمه 60 بخاطر الماس های زبریی که دارد، گر در مرحله اول سوختگی یا ناخنکی هم روی سنگ مانده باشد را کاملا می‌گیرد.علاوه بر صاف کردن بندها از بین بردن خط و خش‌ها ناخنک های مانده را هم از بین می‌برد.

مرحله چهارم کفسابی دهبید: لقمه 100 hp که در کفسابی گرانیت به اهمیت این لقمه که به تازگی وارد صنعت کفسابی
شده پرداختیم.
حال اینجا در مرحله چهارم کفسابی دهبید به کمک ما خواهد آمد اینجا هم همان کار قبلی را روی سنگ‌ها انجام خواهد داد.
خط و خش های حاصل از لقمه 60 را از روی سنگ‌ها جمع خواهد کرد.

مرحله پنجم کفسابی‌ دهبید: لقمه 200 hp، این مرحله که حساس‌ترین در ساب مرمریت دهبید می‌باشد، با جابجا کردن کلید دستگاه کفسابی در دو مرحله راست و چپ روی سنگ کشیده می‌شود تا تمامی هاله های ساب قبلی از روی سنگ جمع شود.

مرحله ششم کفسابی‌ دهبید: ساب 500 hp، در این مرحله کفساب کار میتواند بسته به نوع دهبید از لقمه پانصد اسفنجی هم استفاده کند و نتیجه گیری کاملا بر عهده خود متخصص می باشد.

مرحله هفتم کفسابی دهبید: کفسابی دهبید با لقمه 800 اسفنجی یا hp، این انتخاب هم با توجه به مهارت تکنسین کفسابی می‌باشد و باید با توجه به رگه‌ها و رنگ سنگ تصمیم گیری شود.

هنگامی که لقمه 800 روی سنگ‌ها کشیده می‌شود شما باید هاله ای از براقیت را روی سنگ‌های خود ببینید، نور ها کم کم روی سنگ شما نمایان خواهد شد.

مرحله هشتم کفسابی دهبید: کفسابی سنگ دهبید با لقمه 100 اسفنجی از این مرحله ببعد حتما باید کمی ریکا یا مایع ظرفشویی داخل منبع دستگاه ریخته شود تا لقمه‌ها لیز شوند تا بخوبی روی سنگ سیقل بخورند.

کف سابی سنگ دهبید

مرحله نهم کفسابی دهبید: لقمه 3000 اسفنجی، این مرحله هم باید دوبار بصورت چپ و راست و با جابجایی کلید دستگاه روی سنگ کشیده شود تا هاله های لقمه قبلی که از پانصد شروع شده است را از روی سنگ جمع کند. بعد اتمام این مرحله ۶۰ درصد براقیت سنگ برمی‌گردد.

مرحله دهم سنگسابی مرمریت دهبید: لقمه 6000 هزار اسفنجی که تنها برای براقیت سنگ‌ها استفاده می‌شود و موج های روی سنگ را بصورت کامل جمع می‌کند .

مرحله یازدهم و آخر کفسابی‌ دهبید: لقمه ۲۵۰ شاین ایتالیایی، این لقمه همانند کفسابی گرانیت بهتر است بصورت پودری با لقمه نمدی و یا با گونی نخی بصورت خیلی آرام روی سنگ کشیده شود.

تا یک براقیت بی‌نهایت و سورت بالا به سنگ های دهبید شما بدهد. در آخر بهتر است پس‌از‌ اتمام مراحل کفسابی سنگ‌ها یک بار با گونی نخی با آب و ریکا شسته شود.

طی ساب با این روش تمامی هاله ها بصورت کامل پاک بشود و شما بخوبی انعکاس نور را روی سنگ خود ببینید. تمامی دهبید ها در هر رنگ و ابعاد و رگه ای و در هر قسمتی که فرش شده باشند، در یازده مرحله لایه برداری ترمیم، بازسازی، و پرداخت می‌شوند.

اما پس از انجام عملیات کفسابی روی سنگ های خود، در هر قسمتی از کفپوش‌ها که باشد، باید توجه داشته باشید که، سنگ دهبید هر چه براقیت آن بیشتر باشد، آسیب پذیری آن‌ها نیز بیشتر می‌باشد، و باید مراقبت زیادی از این سنگ ها انجام شود.

نظافت سنگ دهبید

سنگ دهبید پس‌ از کفسابی بهتر است که تنها با آب و ریکا و طی نخی‌ نظافت شود، و در صورت نیاز به مقدار خیلی کم از تاید های ماشینی، برای نظافت استفاده شود.

همچنین مواد هایی همچون (شوینده من، جوهرنمک، دیسکیلر، آب لیمو، سرکه، چایی)

باعث افتادن لک و از بین رفتن لعاب سنگ دهبید می‌شود.

کفسابی دهبید با دستگاه سه‌فاز انجام شود یا تک؟

معمولا وقتی برای اولین بار سنگ‌های خود را کفسابی می‌کنید باید از دستگاه های سه‌فاز استفاده کنید، تا در هزینه، و وقت خود صرفه جویی کنید.

اما اگر مغازه و یا خانه شما نیاز به لایه برداری‌ دارد و در آن قسمت ها برق سه‌فاز ندارید، جای نگرانی نیست دهبید ها با دستگاه های تک‌فاز هم قابلیت کفسابی و لایه برداری دارند البته از دستگاه های تک‌فاز بیشتر در پرداخت و کفشویی سنگ دهبید استفاده می‌شود،

در محیط های کوچک همانند مغازه، راه‌پله و منازل با متراژ پایین می‌توانید برای لایه برداری از دستگاه تک‌فاز کمک بگیرید.

اگر در هر قسمتی از محل کار و خانه خود از سنگ های دهبید استفاده کرده اید؛
و با هرمشکلی با این سنگ‌ها روبرو هستید میتوانید از تیم نیل ساب با یک تماس مشاوره رایگان بگیرید.

نمونه کارها

2 پاسخ

  1. این مقاله را کامل مطالعه کردم واقعا مفید و موثر بود همچنین بخش های که باید چگونه سنگ را نگهداری کرد سپاس از محبتتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید