کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کفسابی تراورتن چیست؟ مراحل کفسابی تراورتن

در این مقاله می‌خوانید

کفسابی تراورتن

کفسابی تراورتن یک بار در کارخانه، و یک بار در کفپوش انجام می‌شود، جزو سنگ‌های آهکی ساختمان است، که با لقمه‌های معمولی لایه برداری می‌شود، پرداخت آن در ساب سورت بالایی ندارد، اما سابزنی می‌تواند، عمر بسیار بالایی را به این سنگ ببخشد، پس از کفساب کردن تراورتن مهم است که بصورت مداوم نظافت شود، و از ریختن مواد شوینده بر روی آن جلوگیری شود.

کفسابی تراورتن و پرکردن خلل و فورج آن

انواع سنگ تراورتن

•تراورتن عباس آباد
•تراورتن آبیانه
•تراورتن اسک
•تراورتن آتشکده
•تراورتن آب گرم

معمولا سنگ‌های تراورتن بخاطر طیف رنگی گسترده‌ای که دارند با رنگ‌های کرم روشن و اکثرا در ابعاد طولی عرضه می‌شود، این سنگ هم در نماهای بیرونی و هم کفپوش ها استفاده می‌شود. اکثر سنگ‌های تراورتن بخاطر ملات پذیری بالا همچنین قیمت مناسب و کیفیت بالا بسیار پرفروش است.

سنگسابی تراورتن

کفسابی تراورتن با سه روش قابل انجام است، معمولا سنگ سابی این نوع سنگ ها در ۱۲مرحله انجام می‌شود.

روش اول کفسابی تراورتن:

کفسابی با بتونه‌های سنگی

تراورتن‌های که منافظ باز بیشتری روی خود دارند، باید با ساب بتونه مرمت شوند، به همین دلیل کفسابی تراورتن در بتونه ساب، ابتدا با یک لقمه از خانواده زانتیا در شماره بندی 46یا 60 شروع می‌شود، سنگ‌های تراورتن بخاطر جنس آهکی که دارند معمولا همانند پنیر با لقمه‌های زانتیا برش می‌خورند، پس احتیاجی به استفاده از لقمه زبرتر برای ساب زیر سازی این سنگ نمی‌باشد.

در سنگسابی تراورتن یک مرحله باید بتونه روی سنگ کشیده شود، این بتونه محصول (سیمان، خاک سنگ، چسب بتونه) است، پس از آن که بتونه روی سنگ کمی خشک شد و رد پا روی سنگ نیفتاد، باید یک مرحله دیگر بتونه روی سطح کشیده شود.

روی این سنگ‌ها کاملا منافظ باز دیده می‌شود و جنس سنگ همینطور است، پس از مرحله دوم بتونه کاری باید یک مرحله دیگر نیز روی سنگ بتونه کشیده شود، طی سه مرحله بتونه کاری دیگر هیچ سوراخ سمبه‌ای روی سنگ باقی نمی‌ماند،بتونه سنگ تراورتن بخاطر جنس سیمانی که دارد با رفت و آمد مکرر روی آن، مواد بتونه زیر پا چسبیده و از روی آن کنده می‌شود، به همین علت محیطی که بتونه کاری شده است، باید تا 24ساعت بدون استفاده و رفت و آمد باشد.

اجرای ساب دوازده مرحله‌ای برای سنگ تراورتن

 مرحله سوم کفسابی تراورتن با لقمه خانواده البرز شماره بندی 80 است: این لقمه برای از بین بردن پسماندهای بتونه روی سنگ‌ها استفاده کاربرد دارد، همچنین این مرحله ساب روی سنگ تراورتن، یا باید دو مرحله، یک بار برای از بین بردن پسماند بتونه، و یک بار برای جمع کردن خط و خش‌های ساب اول انجام شود، در غیر اینصورت باید یک مرحله اما بصورت دو لایه روی سنگ اجرا شود.

مرحله چهارم سنگسابی تراورتن از لقمه‌های هم خانواده پد استفاده می‌شود، لقمه 100 پت: این مرحله از کفسابی تراورتن تمامی موج‌های افتاده روی سنگ تراورتن را کامل جمع میکند، همچنین اگر پسماندهای از بتونه در ساب قبلی از بین نرفته باشد، همه‌ی آن‌ها را نیز از بین می‌برد.

مرحله پنجم کفسابی تراورتن سابزنی با شماره بندی 200 است: این مرحله از ساب با لقمه پت یک لایه باید روی سنگ کشیده شود، طی این فرسایش لقمه با سنگ، تمامی موج‌های مانده از قبل روی سنگا جمع می‌شود، و خط و خش لقمه 100 نیز از روی سنگ برداشته می‌شود.

مرحله ششم ساب تراورتن 500 اسفنجی شاین است: این مرحله از ساب علاوه بر از بین بردن کدری‌های روی سنگ یک لایه بسیار نازک براقی روی تراورتن ایجاد می‌کند.

مرحله هفتم ساب تراورتن ساب 1000 اسفنجی شاین است: این لقمه در دو لایه چپ و راست روی سنگ تراورتن کشیده می‌شود، طی انجام این مراحل کم کم انعکاس نور روی سنگ نمایان خواهد شد و یک لایه براق دیگر روی سنگ اضافه خواهد شد.

مرحله هشتم ساب تراورتن لقمه 2000 شاین اسفنجی  برای کفسابی ایتالیایی: این لقمه برای از بین بردن موج‌های ایجاد شده تمامی ساب‌های قبلی روی سنگ تراورتن اجرا می‌شود، در این مرحله کفسابی تراورتن باید با  لقمه 2000 با ریکا انجام شود تا تمامی کثیفی‌های قبلی نیز شسته شود.

مرحله نهم کفسابی تراورتن لقمه 3000 شاین اسفنجی است: این لقمه بصورت کامل باید یک لایه کاملا شفاف روی سنگ ایجاد کند، طی کفسابی با لقمه شاین سه هزار تمامی هاله ها از روی سنگ برداشته شده و تمام سطح بصورت یک‌دست سیقل می‌شود.

مرحله دهم کفسابی تراورتن لقمه 5000 هزار شاین: این لقمه توسط دو کارخانه معروف ایتالیا ساب و فرانکفورت ساب تولید و توزیع می‌شود، کیفیت آن‌ها تفاوتی باهم ندارد و هردو یک مدل کار را انجام می‌دهند،

مرحله یازدهم کفسابی تراورتن لقمه 8000 است: سنگ‌ها به اوج براقیت و شفافیت خود رسیده‌اند اما رنگ و لعاب کافی را ندارد، این مرحله از کفسابی تراورتن کمک خواهد کرد تا سنگ با کیفیت واقعی خود زیر پاهایتان بدرخشد.

مرحله دوازدهم و آخر کفسابی تراورتن لقمه پولیشر ایتالیایی پوک قرمز: این لقمه هم می‌تواند بصورت پودری و یا قالبی روی سنگ‌ها سیقل‌ بخورد، حال که همه چیز بصورت عالی اجرا شده است حتما باید یک مرحله همانند کاور برای عمر و دوام بالای سنگ اجرا شود،  آن مرحله چیزی نیست بجز لقمه شاین پولیشر پوک قرمز که سنگ را همانند روز اول تا مدت‌ ها براق وسیقلی نگه می‌دارد، اگر در هر قسمتی از خانه و یا محل کار خود سنگ‌های تراورتن دارید و نیاز به کفسابی تراورتن دارید، با کفسابی نیل در تماس باشید.

کفسابی تراورتن

مزایای کفسابی سنگ تراورتن چیست؟

اکثر سنگ‌های تراورتن که در کفپوش فرش می‌شوند حتما یک بار در کارخانه‌ها کفسابی می‌شوند، اما این سابی که روی سنگ‌ها داده می‌شود آن کیفیت دلخواه را نخواهد داشت، سنگ تراورتن بخاطر قیمت مناسبی که دارد هیچوقت آنگونه که باید به آنها در کارخانه‌ها پرداخته نمی‌شوند. همچنین سنگ تراورتن آنچنان که باید بندکشی و بتونه کاری نمی‌شود. به همین علت طی رفت و آمد و فرسایش آب و هوایی، اکثر این سوراخ سمبه ها باز می‌شود. و ظاهر سنگ ها زشت و ناپسند است.

•براقیت بالا تر از کارخانه
•پرشدن خلل و فورج سنگ‌ها
•نظافت آسان سنگ
•دوام بالای سنگ
•جلوگیری از جذب کثیفی
•بالارفتن عمر سنگ

روش دوم کفسابی تراورتن استفاده از رزین برای ساب آن است.

سنگسابی تراورتن با رزین

رزین معمولا دو نوع دارد، رزین مایع و جامد، هر دوی آن برای استفاده در کفسابی تراورتن کاربردی خواهد بود و قابل اجرا است، مراحل کار کفسابی سنگ تراورتن بارزین تقریبا مشابه کفسابی با بتونه است، تنها تفاوت با ساب بتونه در مراحل اولیه کار است، در ابتدا بجای استفاده از لقمه 46 باید از لقمه 36استفاده شود، همچنین بجای اجرای سه مرحله‌ای بتونه، رزین تنها یک مرحله باید اجرا شود،  همچنین تنها 12 ساعت کافیست تا رزین کاملا روی سنگ خشک شود، سپس پس از خشک شدن رزین باید از لقمه 60و یا 46 برای برداشتن پسماند رزین استفاده شود.

رزین بخاطر سختی بالایی که دارد باید با یک لقمه زبر تر از روی سنگ تراشیده شود، بقیه مراحل کفسابی تراورتن با رزین همانند ساب با بتونه است، همچنین تفاوت کفسابی تراورتن با رزین و بتونه در براقیت بندها و رنگ بتونه است، رزین بخاطر رنگ کرمی که دارد تقریبا مشابه سنگ است و پس از پرداخت آن بند سنگ‌ها قابل تشخیص نخواهد بود‌ همچنین ماندگاری رزین از بتونه بسیار بالاتر و طولانی تر خواهد بود. ممنونیم که همواره کفسابی نیل را دنبال می‌کنید.

نمونه کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید