کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

سنگسابی چیست و چه کاربردی دارد (0تا100)

در این مقاله می‌خوانید

سنگسابی چیست

سنگ‌ها فرسوده شده را الهام ببخشید، هزینه‌های هنگفت برای تعویض سنگ‌های کهنه را حفظ کنید، در اقتصاد روز دنیا تحقیق کردن در هر موضوعی اصل ماجراست، سنگسابی یک روش نوین برای سنگ‌های فرسوده، بجای اینکه سنگ‌های خود را تعویض کنید، صداهای ناهنجار تولید کنید وقت و هزینه خود را هدر دهید کافیست یک انتخاب درست انجام دهید سنگسابی، برای سنگ‌هایتان.

در سنگسابی یک لایه فرسوده از روی سنگ که سیاه کدر کثیف و یا مات شده است به ضخامت دو میل برداشته می‌شود، تمامی پستی بلندی سنگ از بین می‌رود، درزها و ترک‌ها ترمیم می‌شود، لایه جدیدی روی سنگ با لقمه‌های ساب زنی ایجاد می‌شود.
سنگسابی تنها برای کفپوش و سنگ فرش‌های سنگی انجام می‌شود، برای تمیز کردن دیگر قسمت‌ها، که کفپوش آن‌ها سرامیک یا پارکت است باید از کفسابی استفاده کنید.

سنگسابی

سنگسابی با استفاده از لقمه‌های سنگ زنی گرد انجام می‌شود، این لقمه برای تمامی سنگ‌ها کاربرد دارد.
سنگ‌های قدیمی که دیگر رنگ و لعابی ندارد، ظاهر آن‌ها زشت و زمخت شده است، و تنها چاره پیش روی شما تعویض آن‌ها است با سنگسابی نو خواهد شد، هزینه سنگسابی یک دهم تعویض سنگ نخواهد بود.

کار سنگسابی ریشه در تاریخ کهن پانصد ساله دارد و در تمامی کاخ‌های بزرگان انجام شده است.
همانند رنگی که یک جسم را زنده می‌کند سنگسابی به سنگ جلا بخشیده و روح تازه‌ای در جان آن می‌دمد.

سنگسابی چیست

برای سنگسابی کف از چه چیزی استفاده می‌کنند؟

سنگسابی یک عملیات مفید برای کفپوش است، وقتی یک حرفه روی کار می‌آید با آن دستگاه و ابزارها نیز به وجود می‌آیند، امروزه برای ساب زدن سنگ‌ها، لقمه‌های خوب و دستگاه‌های مدرن مخصوص زیادی تعبیه شده است که علاوه بر سهولت در انجام کار، کیفیت ارائه شده آن را نیز بالا می‌برد.
در سنگسابی از دستگاه‌های اکسپندر ایتالیایی سه‌فاز برای پالیشینگ کف استفاده می‌شود.
از مواد اپوکسی که در کفسابی اپوکسی نیز کاربرد دارد استفاده می‌شود.
ابزار و سنگ زن‌های پد و اسفنجی نیز در این حرفه کاربرد فراوانی دارد.

سنگسابی سنگ

سنگسابی چه کاری انجام می دهد؟

باید بدانیم که قرار است پول و وقتمان را دقیقا وقف چه کاری کنیم، سنگسابی یک بخش مهم برای تمامی صاحبان سنگ‌های کهنه ونو است، برای اینکه بتوانید بهترین آن را برای کفپوش خود اجرا کنید باید از تمامی بخش‌های آن آگاهی داشته باشید.

 • مهم ترین کار سنگسابی از بین بردن آلاینده‌های قدیمی و فرسود از روی سنگ است.
 • همچنین شفاف و براق کردن سنگ از ویژگی‌های بخصوص این شغل است.
 • اگر ناخنک‌ها آزار دهنده است، همه آن را مرتفع می‌کند
 •  یک سطح صاف به شما تحویل می‌دهد.
 • طول عمر سنگ‌ها را بالا می‌برد، و یک استحکام بالا به آن می‌بخشد.

سنگ سابی چیست

آیا می‌توانیم سنگ‌ها را خودمان براق کنیم؟

بسیاری از افراد بر این باورند که براق کردن و جلا دادن به سنگ با استفاده از موادهای پولیش و روغنی انجام می‌شود، پس بجای هزینه برای انجام سنگسابی خودشان اقدام به براق کردن سنگ خود می‌کنند، البته که این کار نیز شدنی است اما نکاتی هست که باید به آن توجه کرد، براق‌ کردن سنگ همان‌گونه که در پولیش کفسابی گفته شده، دو شکل دارد،

 • براق کردن با مواد
 • براق کردن با لقمه سنگ 

اما این کار تنها زمانی شدنی است که شما برای دیوار خود بخواهید آن را انجام دهید، در غیر اینصورت انجام براق کردن سنگ برای کف بصورت طبیعی بدون دخالت دستگاه غیر ممکن است.
و تمامی روش‌های جایگزین موقت و بعد مدتی بی اثر خواهد شد.

سنگسابی چیست

کفپوش‌های که سنگسابی شده است چقدر دوام می‌آورند؟

سنگسابی همانند تمامی خدمات کفسابی، یک خدمت را برای کفپوش شما ارائه می‌کند، در قدم اول باید بدانیم که ساب زدن سنگ‌ها معجزه نخواهد کرد، و آب جاودانگی روی سنگ نخواهد ریخت، نگه‌داری از سنگ مهم است.
اما خب ما دوست داریم که طول عمر سنگ‌ها زیاد باشد، در وهله اول طول عمر سنگ به جنس آن بستگی دارد، در بخش دوم نوع سابی که روی آن انجام می‌شود مهم است، اگر مراحل کار ساب روی سنگ به درستی اجرا شود، سنگ تا پنج سال براق و یکدست خواهد ماند.

این موضوع زمانی برای شما اتفاق می‌افتد که:

 • در نگه‌داری از سنگ‌ها کوشا باشید
 • از ریختن مواد شوینده روی سنگ خودداری کنید
 •  نظافت مداوم کفپوش خود را در راس کار خود قرار دهید.

‪آیا سنگسابی خراش‌ها را از بین می‌برد؟

مشکلات سنگ به دوبخش عمده زمانی که کهنه می‌شود تقسیم می‌شود.

 • از بین رفته لایه رویی و براق آن
 • افتادن خراش‌های ریز و درشت روی سطح سنگ.
  اکثر ما خط وخش و خراش‌های روی سنگ را دوست نداریم و برای‌مان آزار دهنده است، زمانی که به فکر کفسابی آن‌ها می‌افتیم برای‌مان مهم است بدانیم که آیا خط و خش و خراش‌ها از روی سنگ مرتفع می‌شود یا نه.
  در ساب سنگ در مرحله اول لقمه دوصفر‌نقش مهمی را ایفا خواهد کرد، اگر خراش‌ها درشت باشند، لقمه صفریک زیر دستگاه بسته می‌شود این سنگ زن تمام خراش‌ها را بصورت ریشه‌ای از روی سنگ از بین می‌برد.

سنگسابی در تهران

چگونه می‌توانم از شر خراش‌ها خلاص شوم یا حداقل آنها را پنهان کنم؟

از بین بردن خراش‌ها از روی سنگ در کفسابی دستی ممکن است، به شرطی که مقدار آن روی یک سنگ باشد، اگر زیاد باشد بسیار زمان بر و غیر ممکن است، البته ما در اینجا یک روش فوری برای از بین بردن خراش از روی سنگ را به شما معرفی می‌کنیم، این روش موقت بوده و باید در زمان مناسب سنگسابی انجام شود.

اگر خط و خش‌های روی سنگ در خانه یا محل کار دارید و نیاز فوری به از بین بردن آن دارید، و در سطح اینترنت در حال سرچ هستید، همینجا بمانید پنهان کردن خراش یک کار ساده است، کافیست مقداری روغن خراطین را با روغن خوراکی قاطی کرده و روی سطح سنگ بمالید، خواهید دید که خط و خش‌ها آن را کامل جذب کرده و ناپدید می‌شوند.
البته برای اینکه بخواهید برای مدت طولانی آن را پنهان کنید می‌توانید از پولیش سنگ استفاده کنید.

تفاوت بین سنگسابی و پولیش چیست؟

سنگسابی بصورت سنتی و با استفاده از ابزارهای تخصصی.

 • سنگ را درمان می‌کند
 • خراش‌ها را برمی‌دارد
 • رسوب سنگ را از بین می‌برد
 • لعاب کهنه آن را تازه می‌کند

مدت زمان انجام سنگ سابی بسیار طولانی بوده، اما ارزش سرمایه گذاری را دارد، چرا که ساب زدن سنگ تنها یک بار اتفاق می‌افتد و شما قرار نیست هفته‌ای و بصورت دوره‌ای سنگ‌های تان را ساب بزنید، مگر اینکه سنگ‌ها را با اسید و شوینده بسوزانید.
اما پولیش کاری سنگ یک روغن است که روی آن کشیده می‌شود تا عیب و ایراد های سنگ را بصورت موقت پنهان کند، این کار کم هزینه است و زمان انجام آن بسیار کوتاه است.

بقول قدیمی‌ها هرچقدر پول بدهی همانقد آش میخوری، چرا که قیمت یک کیلو پولیش که صد متر سنگ را پوشش می‌دهد صد و هفتاد هزارتومان است، اما قیمت ساب زدن یک سطح صد متری حدودا ۵تومان است.
مسلما بین ۲۰۰تومان و پنج میلیون تفاوت‌های بزرگی است، پولیش یک رفع کننده ایراد فوری و ضروری است، که خیلی زود اثرش کم رنگ می‌شود و استفاده از آن برای محیط پر رفت و آمد خطرناک است چرا که سنگ را لیز می‌کند.

هر چند وقت یک‌بار نیاز به سنگسابی کفپوش داریم؟

بالا اشاره شد سنگسابی یک بار در طول پنج سال انجام می‌شود، جلایی‌ که روی سنگ داده می‌شود تا پنج الی شیش سال روی سنگ دوام می‌آورد، البته این کار هیچ منعی از بابت اینکه بخواهید همیشه از آن استفاده کنید ندارد.
درصورت ضرروت همیشه در دسترس است.
یک دلیل بزرگ وجود دارد که بجز بار اول هم هزینه شما یک سوم می‌شود برای انجام دوباره آن و هیچ آسیبی به سنگ نخواهد زد.

در سنگسابی پنجاه درصد کار لایه‌برداری سنگ است که در یک بار انجام آن این اتفاق می‌افتد، زمانی که برای بار دوم یا سوم درخواست ساب می‌کنید، دیگر نیازی نیست که لایه‌برداری انجام شود و تنها استفاده از تمیز کننده‌ها و براق کردن برای شما کافی خواهد بود.

استفاده از خدمات ساب زنی سنگ هر سال یک‌بار زمان نزدیک به عید یک جلای فول لاکچری به سطح شما داده و نیاز شما از نظافت دستی آن را برطرف می‌کند، تمامی آلودگی ها را از بین می‌برد و یک سطح درخشان در اختیارتان می‌گذارد.

5 مزیت سنگسابی کف چیست؟

 • تمیزتر نگه داشتن کفپوش‌ها برای مدت طولانی
 • به حداقل رساندن آسیب آلودگی و رطوبت
 • محافظت در برابر ترک‌های سطحی
 • از بین بردن خراش‌های ایجاد شده روی سنگ با استفاده از لقمه صفریک
 • بالابردن مقاومت و استحکام سنگ در مقابل گردو غبار

چگونه پس از سنگسابی کف را تمیز کنیم؟

نظافت نظافت و بازهم نظافت کلید ماندگاری و استحکام سنگ، ساب زدن سنگ ۸۰ درصد کار است، مابقی ماجرا نگه‌داری آن است، تا حالا باخودتان فکر کرده‌اید که چه اتفاقی برای سنگ‌هایتان افتاده که از قبل موجب سیاه و رسوب گرفتن سنگ تان شده است.
بله نظافت نادرست سنگ، واقعیت این است که سنگ باید درست تمیز شود، موادی همچون اسید و شوینده قاتل جان سنگ شما است، همچنین نظافت نکردن طولانی مدت کفپوش موجبات جمع شدن گردوخاک در سطح آن را فراهم می‌کند تا یک‌جا انباشته شود و سطح آن را خراب کند.

حال که کار از کار گذشته سنگ خراب شده است و سنگسابی را انجام داده‌اید، هفته‌ای دو یا سه بار سنگ‌های تان را تمیز کنید توجه کنید که این نظافت همراه با آب ولرم و ریکا باشد.

سنگسابی برای پشت بام

در بسیاری از پشت بام ها که به عنوان حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا سنگ‌های با درجه بالا و کیفیت خوب فرش می‌شود، از آنجایی که این قسمت از حیاط که بخشی از پنت هاوس ساختمان است، جزو قسمت های مهم طبقه آخر هر ساختمانی است.

برای سنگ سابی در این بخش از خانه باید ابتدا چند نکته مهم راجب ساب زدن این بخش را بدانید.
در سنگسابی پشت بام علاوه بر اینکه پستی بلندی سنگ گرفته می‌شود، بندها ترمیم و سنگ براق می‌شود، یک اتفاق مهم تر می‌افتد آن هم نانو کردن بندها برای آب گریز شدن است.

در پشت بام بخاطر آخرین طبقه از ساختمان معمولا یک‌سری تمیهدات امنیتی برای جلوگیری از نفوظ آب همانند اجرای ایزوگام زیر سنگ یا پلاستیک و قیرگونی استفاده می‌شود اما این مواد میز ممکن است پس از مدتی آب را از خود رد کرده و باعث از بین رفتن سقف طبقات پایین تر شود.

از این رو برای حفظ تعادل و جلوگیر‌ی از نفوظ آب ابتدا باید یک لایه بندکشی با نانو در حیاط پشت بام اجرا شود.
در شروع سنگسابی پشت بام ابتدا یک لایه کامل از روی سنگ تراش داده می‌شود، برای اینکه قرار بر بندکشی با نانو است، بعد از لایه‌برداری باید یک سانت کامل بند سنگ خالی شود، این کار توسط دستگاه برش بند انجام می‌شود.

پس از خالی کردن بند باید آن را دو یا سه بار با فرچه های سیمی کفشویی کنیم، تا کامل تمام کثیفی و جرم و ماسه ها از داخل آن بیرون بیاید.

بعد از آن باید نانو را بصورت کامل داخل بندهای سنگ اجرا کنیم.
بعد از اتمام بندکشی بانانو ابتدا دوساعت اجازه می‌دهیم تا کمی خشک شود، سپس برای انقباض و نفوظ بهتر آن داخل عمق بند، رویه آن را بصورت کامل با نوار چسب پوشش می‌دهیم، نوار چسب را کامل بر روی بندها می‌زنیم و اجازه می‌دهیم تا یک روز کامل روی آن بماند.

بعد از یک روز چسب ها را از روی سنگ برداشته و داخل بند را دوباره با مواد اپوکسی مخصوص پر‌ می‌کنیم.

سنگ سابی با روش نانو

سوال؟ آیا بندکشی با نانو برای سنگ کافی نیست؟

نانو یک مایع بی رنگ و جذب شونده است، بخاطر اینکه سنگ تا عمق یک سانتی خالی می‌شود تا از زیر کار کامل پرشود، پوشش نانو در داخل بند حدود نیم سانت است و مابقی آن خالی می‌ماند، برای پرکردن خلل و فورج باقی مانده سنگ و دوام بیشتر آن روی آن را بصورت دو مرحله‌ای با اپوکسی همرنگ سنگ پوشش می‌دهیم.
اپوکسی نیز باید یک روز کامل بماند تا خشک شود، پس از آن شروع به انجام کفسابی در تبریز می‌کنیم.

در اجرای اپوکسی سنگ باید کامل خشک بوده و رویه آن بدون هیچ کثیفی باشد به دلیل جنس‌ رزینی که اپوکسی دارد حساس به آغشته شدن به هرگونه کثیفی است، در صورت برخورد آن با هرگونه آلودگی خاصیت خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نیست، پس مهم است در زمان انجام سنگ سابی پشت رفت و آمدی روی آن انجام نشود.

بعد از اپوکسی سنگ از 8 مرحله ساب عبور می.کند تا براق و سیقلی‌ شود، در کفپوش‌های موزاییکی مراحل کار همین است با تفاوت تعداد ساب کمتر.

ساب زدن سنگ شومینه

بیشتر خونه های قدیمی و بعضی از خونه‌های که تازه ساخته می‌شه از شومینه‌های زیبا بجای شوفاژ و بخاری استفاده می‌کنند، شاید کارایی همشون یک‌سان باشه و یک کار مشترک و برای ما انجام بدن اما شومینه‌های قدیمی و کلاسیک یادآور یک‌سری خاطرات برای ما هستن که افراد قدیمی تر اونو به کرسی تشبیه می‌کنن.

بیشتر شومینه‌های که برای سال‌های دور هستند ساختارشون سنگی هستش به همین خاطر طی استفاده در طولانی مدت ممکنه که یکم سیاه و کثیف بشه و نیاز به تمیزکاری داشته باشه.

سنگسابی شومینه یکی از کارهای هستش که می‌تونیم برای نگه‌داری از شومینه ازش استفاده کنیم، ساب زدن سنگ‌های شومینه به دو شکل انجام میشه که هر دوی اونا کارساز بوده و سنگ‌ها رو براق و صیقلی‌ می‌کنن.

یکی از روش‌های مرسوم ساب زدن سنگ شومینه با دستگاه مینی فرز هستش این دستگاه یک لایه کامل از روی سنگ و برمی‌داره و سطح تازه اونو براق می‌کنه.

لایه‌برداری از روی سنگ شومینه با توجه به جنس اون از نیم میل تا دو میل انجام می‌شه.

تراش دادن سنگ مشکی شومینه باید خیلی سطحی انجام بشه، چون اگه مقدار زیادی تراش بخوره ممکنه براق کردن دوباره اون سخت بشه، اما اگر سنگ سفید یا کرم رنگ باشه محدودیتی در لایه‌‌برداری اون وجود نداره.

ساب و ساینده های شومینه همگی با پدهای اسفنجی و شاین انجام میشه. برای پرداخت و سنگسابی نهایی نیز از نانوهای براق کننده استفاده می‌شه.

براق کردن سنگ شومینه

برای براق کردن سنگ شومینه ابتدا باید نظافت و تراش کاری اون کاملا تمام بشه، اگر سطح اون کوچک ترین کثیفی داشته باشه، براق کردن اون با نانو غیر ممکن بوده و قابل انجام نیست.

بعد از اتمام سنگسابی و مراحل کار اون باید سطح سنگ شومینه کامل خشک بشه، سپس نانو با استفاده از ابزار مخصوص خود روی سنگ اون کشیده بشه.

ماندگاری نانو روی سنگ شومینه از پنج تا ده سال بسته به نگه‌داری اون طول می‌کشه.

قیمت نانو برای هر لیتر در براق کردن سنگ پانصد هزارتومان است، یک لیتر از آن برای یک شومینه پنج متری کافی است.

اجرای نانو برای سنگ شومینه حدودا نیم ساعت طول می‌کشد، بعد از اتمام نانو سنگ شومینه، حداقل باید سه ساعت روی آن هیچ ابزاری گذاشته نشود، بعد از سه ساعت سنگ حداقل دو یا سه بار باید آب و دستمال مرطوب شسته شود.

سنگسابی و ترمیم سنگ‌ها

سنگسابی شومینه یکی از کارهای است که برای نگهداری از آن می‌شود انجام داد، در برخی از موارد دیده می‌شود که سنگ‌های شومینه ترک برداشته و درزهای آن باز می‌شود.

برای اینکه این درزها ترمیم شود قبل از کفسابی باید رویه سنگ تمیز شود و با استفاده از مواد رزین داخل بندها پر شود.

سپس روی آن با دستگاه ساب کفسابی شده و تراش داده شود، رزین بندهای خالی را کامل پرکرده و سنگ را ترمیم می‌کند که در ماندگاری و دوام آن بسیار تاثیر گذار است.

صفحه سنگسابی چیست و چه کاربردی دارد؟

صفحه سنگسابی مهم‌ترین جز دستگاه کفساب در ساب است، این صفحه از خم شدن آهن و حرارت بالا ساخته می‌شود.

اگر صفحه کفسابی درست و اصولی طراحی شده باشد رابطه مستقیم با کیفیت کار اجرایی دارد اما شاید برای شماهم سوال باشد که دلیل کارایی این صفحه چیست و چه کاربردی در سنگسابی دارد.

زمانی که یک دستگاه کفسابی می‌خریم صفحه نیز یکی از اجزا آن است و در کنار آن فروخته می‌شود.

صفحه کفسابی باید صاف و سالم باشد چرا که لقمه‌های ساینده سنگ سابی در زیر آن بسته می‌شود.

کارایی این صفحه زمانی مشخص می‌شود که لقمه‌های ساب در زیر آن همانند یک آهنگ زیبا نواخته شود، اگر کوچک ترین پستی بلندی یا ناهمواری در صفحه دستگاه وجود داشته باشد.

لقمه‌های زیر آن به درستی روی سنگ کشیده نمی‌شود و به عبارتی بخش‌های مختلف سنگ بصورت متفاوت با یک‌دیگر کم‌تر یا بیشتر ساب خواهند خورد.

عدم تقارن در سنگسابی روی سنگ پس از اتمام کار سنگ را با کیفیت‌های مختلف پرداخت می‌کند.

برای اینکه مشخص شود صفحه دستگاه به درستی کار می‌کند، باید زمانی که آن را می‌خریم برای اولین بار روی یک سطح کوچک یک یا دو متری ساب را اجرا می‌کنیم.

پس از اتمام کار سنگ را خشک کرده و کیفیت ساب آن را می‌سنجیم اگر کیفیت پرداخت در تمام قسمت‌های سنگ یکسان باشد یعنی صفحه دستگاه به درستی کار می‌کند.

اما اگر هاله‌ای روی قسمتی از سنگ دیده شود یعنی صفحه دستگاه ایراد دارد، البته این ایراد تنها مختص صفحه نیست و ممکن است از بخش‌های دیگر نیز باشد اما اگر دستگاه نو باشد ساینده‌ها سالم باشد و ساب با اصول اجرا شود و هاله‌ای وجود داشته باشد.

صفحه دستگاه سنگسابی

مشکل از صفحه زیر دستگاه است، در دستگاه سنگسابی یک چهارشاخ یا چارشاخ وجود داره که صفحه دستگاه در داخل آن چفت می‌شود هر دستگاه صفحه مخصوص خود را دارد و با صفحه دستگاه دیر ساب را درست اجرا نمی‌کند.

اگر صفحه دستگاه مشکل داشته باشد باید آن را مرجوع کرده و یک صفحه جدید برای دستگاه خود سفارش دهید.

در سنگ سابی کیفیت کار اجرایی به بخش‌های مختلفی بستگی دارد که صفحه یکی از عوامل آن است.

لقمه ساب نامناسب، دستگاه فرسوده، اجرای ساب بدون تجربه، عدم اجرای ساینده مخصوص سنگ و …
می‌تواند از جمله عدم دلایل اجرای کار با کیفیت در سنگ سابی باشد.

ساب زنی چیست و چه مزایای دارد؟

ساب زنی کف یکی دیگر از خدمات سنگ سابی است که برای اکثر کفپوش‌های سنگی و موزاییکی استفاده می‌شود در واقع نام دیگری از خدمات سنگ سابی است که به آن ساب زنی کف یا ساب زنی سنگ گفته می‌شود، دلیل آنکه در آخر پسوند آن ساب زنی کف و ساب زنی سنگ متفاوت است، بخاطر استفاده از لقمه‌های متفاوت در هرکدام است.

به عنوان مثال کفپوش می‌تواند سرامیک باشد که برای انجام خدمت کفسابی روی آن می‌گویند ساب زنی کف، یعنی استفاده از ابزارهای مخصوص که می‌تواند شامل هرکدام از کفپوش‌ها باشد.

اما ساب زنی سنگ دیگر جای سوالی از بابت نوع کفپوش باقی نمی‌گذارد و تنها باید نوع سنگ و جرم آن مشخص شود برای انتخاب ساینده.

ساب زنی یک کار کلی برای هر نوع کفپوشی است که قادر به برداشتن هرگونه جرم و سیاهی از روی سنگ، گرانیت، موزاییک و سرامیک است.

سنگ ساب برای انجام ساب زنی روی سنگ‌های مختلف استراتژی‌های مختلفی نیز دارد، به عنوان مثال برای سنگ سابی یا sangsabi سنگ گوهره سیاه شده توسط مواد شوینده باید ساینده‌های خود را زبر تر انتخاب کند.

دلیل آن جنس آهکی گوهره و جذب بالای مواد اسیدی توسط بافت‌های آن است که باید مقدار زیادی را تراش دهد تا به لایه سالم سنگ برسد.

سنگساب برای ساب زنی سرامیک باید رنگ آن را مشخص کند، سرامیک همانند سنگ قابلیت سنگ سابی ندارد به همین علت با ساب زنی معمولی رویه آن تمیز می‌شود.

اما در بعضی از موارد بخصوص دیده می‌شود که سرامیک لعابش سیاه شده و با تمیز کردن و ساب زنی یا (Sabi stone) تغییری در ظاهر آن دیده نمی‌شود در چنین شرایطی باید جنس سرامیک مورد بررسی قرار بگیرد.

تا مشخص شود که آیا جنس سرامیک سختی بالای دارد یا خیر، در صورت داشتن سختی بالا و قابلیت دوام آوردن در مقابل sangsabi سنگ سابی می‌شود لایه آن را برداشت و مقدار زیادی از سیاهی را از بین بردن.

البته از بین بردن سیاهی روی سرامیک با ساب زنی کف نیز قابل انجام است. اما در صورت سیاه شدن بافت‌های سرامیک که دلیل آن مواد اسیدی می‌تواند باشد، با ساب زنی در ابتدا تمیز شده و بعد از گذشت مدت کوتاهی دوباره سیاه می‌شود.

دلیل آن نیز از بین رفتن عاج رویی سرامیک که مانع ورود سیاهی به خورد آن می‌شد است که در صورت نبود آن در مقابل آلودگی و کثیفی هیچ مقاومتی نخواهد داشت.

اگر سنگ ساب بتواند سنگ سابی را روی سرامیک حداقل تا نیم میل روی سرامیک انجام دهد و آسیبی به عاج آن نرسد.

از آن جایی که مقدار لعاب سرامیک نیز یک تا دومیل است به احتمال زیاد سیاهی و جرم آن از بین رفته و لایه و بافت‌های سوخته ترمیم می‌شود.

در نتیجه این امر پس از سنگ سابی نیز تا مقدار زیادی از جذب سیاهی در خورد آن جلوگیری می‌شود.

ساب زنی

کفسابی نیل همیشه سعی کرده تا با واقعیت‌ها کار را پیش ببرد و از رویاپردازی و فریب کاری دوری کند، در سنگ سابی برای هر سنگی، اگر لعاب آن توسط هرمواد شوینده‌ای سیاه شده باشد و تا هرمقدار که در خورد سنگ نفوظ کرده باشد احتمال تمیز نشدن آن بصورت کامل آن هم اگر درصد اسید استفاده شده خیلی بالا باشد 5٪ است.

اما در ساب زنی سرامیک که لعاب آن بخاطر مواد شوینده آسیب دیده است، احتمال پرداخت شدن و رسیدن به بافت سالم آن تنها 40٪ است.

در سنگ سابی سنگ دست سنگساب تا حدود زیادی باز است، اگر شما ارزان ترین سنگ را داشته باشید حداقل دو سانتی متر زخامت دارد، یعنی 20 مرحله می‌شود آن با لایه‌برداری کرد.

اما لعاب انواع سرامیک در بهترین حالت یک تا دومیل است که اگر یک میل از آن نیز سیاه شود ساب زنی ممکن است نتواند آن را بصورت کامل درمان کند چرا که است سنگ ساب تاحد زیادی بسته است، چرا که در صورت استفاده از ساینده زبر تر ممکن است ناگهان لعاب سرامیک کامل از بین رفته و دیگر بلااستفاده شود.

از همین رو باید در حفظ و نگه‌داری نه تنها سرامیک بلکه سنگ‌های خود در برابر مواد شوینده کوشا باشید.
دلیل این موضوع تنها از بابت هزینه نیست.

سنگ سابی تنها برای از بین بردن جای سیاهی و جرم ازروی سنگ نیست و کارایی اصلی آن که در بالا گفته شد، افزودن زیبایی بیشتر به ظاهر کفپوش است.

شما در هر شرایطی می‌توانید از ساب زنی سنگ استفاده کنید و سطوح خود را براق و شیشه‌ای کنید.

در اینجا اصلا بحث هزینه زیاد مطرح نیست، شاید بعضی از افراد انگشت شمار با خود بگویند که در صورت خراب شدن کفپوش آن با عوض می‌کنیم مگر چقدر هزینه دارد؟

اگر یک کفپوش صد متری سرامیک داشته باشید، حداقل هزینه مورد نیاز برای هر متر سرامیک درجه 1 جنس خوب حدود پانصد هزارتومان است.

اما فقط بحث هزینه مطرح نیست، برای تعویض این سرامیک‌ها حداقل باید چهار الی پنج روز زمان نیز هدر دهید که به تنهای ارزش این همه دردسر را ندارد.

سرو صداهایی که برای تعویض کفپوش نه تنها خودتان بلکه باید ساکنین دیگر نیز تحمل کنند، آزار دهنده خواهد بود.

پس فقط بحث هزینه مطرح نیست و زمان و سختی انجام آن نیز اهمیت دارد.

برای اینکه با چنین مشکلاتی روبرو نشویم کافیست که در نظافت آن‌ها دقت کافی را داشته باشیم، نظافت درست سنگ و سرامیک تا حد زیادی خطرات ناشی از بین رفتن لعاب سطح را کاهش می‌دهد.

در صورت درخواست ساب زنی برای سنگ سابی نیز حتما نیاز نیست سنگ‌ها سیاه شده باشد برای براق‌تر کردن و صیقلی‌تر کردن سنگ‌ها نیز می‌توانید درخواست سنگ‌سابی داشته باشید.

17 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر برای انجام سنگ سابی، سنگ‌های سیاه شده و هیچ جوره پاک نمیشه حدود 15 متر فضای حیاط که سنگ سفیده چقدر هزینه می‌خواد با کفسابی مثل روز اول می‌شن

  1. سلام وقت بخیر بله درست میشه فقط باید سابی که قراره اجرا بشه بعد از بازدید مشخص و قیمتش اعلام بشه

 2. ما توی رشت صد متر خونه داریم میخوایم سنگسابی بشه از طریق واتساپ براتون عکس هارو فرستادم لطفا یه قیمت بگید ممنون

  1. سلام قیمت کفسابی پارکینگ با توجه به جنس و مقدار سیاهی اون محاسبه میشه یه عکس از طریق واتساپ ارسال کنید

 3. بنظرم بهتر بود راجب شوینده ها و مضرات اون برای سنگ هم صحبت می‌کردین چون باید راجب این مسئله هم صحبت بشه

 4. سلام بنظرم بهتره راجب اسید دیسکیلر هم توضیح بدید، من روی سنگ‌ها اسید ریختم اولش خیلی تمیز بود سفید و زیبا اما چند روزه که رفت و آمد کردیم سیاه شده و ظاهرش خیلی زشت شده لطفا راهنمایی کنید.

 5. سلام خسته نباشید کفسابی نیل صدمتر سنگ که سیاه شده و اسید ریخته ساب بزنید چقدر هزینه میگیرید با ساب درست میشه

 6. سلام آیا سنگی که بخاطر اسید کاملا سوخته امکان ترمیم و بازگشت به حالت اول رو داره یا نه باید کلا عوض بشه ؟

 7. سلام خسته نباشید هزینه کفسابی 500 متر سنگی که پستی بلندی داره چقدر میشه.
  سنگارو تازه فرش کردیم یکم ناخنک دارن

  1. سلام لطفاً از طریق شماره های داخل سایت عکس یا آدرس پروژه روی ارسال کنید برای بازدید ممنون

 8. سلام من میخوام حیاط خونمو سنگ کنم بعد ساب بزنم بنظرتون کدوم سنگ و بخرم بهتره کدوم سنگ سابش خیلی براق در میاد ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *