کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

اپوکسی ساب در کفسابی برای کدام سنگ‌ها کاربرد دارد

فهرست مطالب

اپوکسی ساب چیست

کفسابی شکل‌های مختلفی دارد، اپوکسی ساب از جمله خدماتی در صنعت سنگسابی است که سال‌های اخیر به آن اضافه شده است، در پی دغدغه مصرف کننده‌های سنگ‌های لوکس، رزین و بتونه جواب‌گوی خوبی برای این قشر از جامعه نبوده، همین دلیل باعث بالارفتن انتظار کارفرماها در بخش صنعت ساختمانی شده است.

از زمانی که رزین ساب ارائه شده بخش‌های زیادی از این انتظارها براورده شده، چرا که ساب ارائه شده متناسب با سنگ فرش‌ها بود، با به وجود آمدن سنگ‌های لوکس اسلب که رنگ بندی بسیار گسترده‌ای داشتند، رزین نتوانست که به خوبی برای پوشش رنگ سنگ کارایی داشته باشد، در این میان ماده‌ای سخت با رنگ‌پذیری بسیار بالا در مصالح ساختمانی سنگ فرش معرفی شد، اپوکسی ساب، این مواد علاوه بر رنگ پذیری در بندها به خوبی براقیت را بر روی سنگ به ارمغان می‌آورد، ماده‌ای سخت با ساب پذیری ملایم اما معجزه آسا که بخش مهمی از اسلب‌ها در خدمات ساختمان را برعهده دارد.

در اپوکسی ساب تعداد مراحل کار کمی بیشتر می‌شود، چرا که اپوکسی ماده‌ای با سختی بالا است، البته درست است که این سختی بالا در کفسابی آن کمی تاثیر گذار است و مدت زمان کار را افزایش داده، اما مزایای آن بسیار بیشتر و ارزنده تر از این سختی است، زمانی که سنگ‌های لوکس در خانه‌ها فرش می‌شود بهتر است که برای مرمت و کفساب آن‌ها اپوکسی ساب اجرا شود، دلیل آن نیز رنگ پذیری و کیفیت بالای اجرای کار است.

کفسابی اپوکسی

معرفی اپوکسی سنگ در کفسابی

اپوکسی از مواد رزین و هاردنر(سفت کننده) تشکیل شده است، از اپوکسی سنگ در قسمت‌های مختلف کارخانه سنگ و کفپوش‌ها می‌توان استفاده کرد، حتما صفحه‌های سنگی کابینت با اره‌های سنگی را در آشپزخانه یا قسمت‌های مختلف خانه را مشاهده کرده‌اید، این ساختار های زیبا با اپوکسی فرآوری و ساخته می‌شود، اپوکسی برای سنگ‌های تزیینی نیز کاربرد فراوانی دارد، در واقع اپوکسی ساب از کارخانه شروع می‌شود، سنگ‌های که شکستگی یا خلل فورج دارد با اپوکسی پوشش داده می‌شود، تا بعداً خالی یا سوراخ نشود، از اپوکسی می‌توان برای پنهان کردن نقص و ترمیم سنگ در کفپوش استفاده کرد.

اپوکسی یک ماده پلاستیکی است که از آن می‌توان برای مقاوم سازی سنگ‌های مرمر و دهبید استفاده کرد قبلا این کار با رزین انجام می‌شد اما مقاومت اپوکسی بالاتر است و نتیجه بخشی بهتری دارد.

مراحل اجرای اپوکسی ساب

اپوکسی ساب به منظور بالابردن دوام و ارزش سنگ‌های لوکس خانگی انجام می‌شود، برای اینکه بتوانیم بهترین نتیجه را از این کار در کفسابی سنگ بگیریم، بهتر است که مراحل کار آن بصورت کامل و درست انجام شود.

 • در ابتدا پس از اجرای ساب زبر(لقمه‌های کفسابی از نرم تا زبر در کارخانه‌های مختلف طبقه بندی می‌شود) باید سطحی که نیاز به اپوکسی ساب دارد را بصورت کامل با مواد تمیز کننده مخصوص سنگ، بشوییم، سطح مورد نظر را با سشوارهای صنعتی (یکی از ابزارهای کار سنگسابی است) خشک کنیم.
 • بندهای سنگ که در ادامه باید با اپوکسی پرشود را یک به یک بازدید کرده و از خالی بودن درز آن‌ها اطمینان حاصل کنیم.
 • بخاطر قیمت بالایی که مواد اپوکسی دارد، باید با کاردک و ابزار مخصوص خود تنها بر روی درزها کشیده شود، در صورت لزوم تنها قسمت‌های مورد نیاز بر روی سنگ ترمیم شود.
 • در فاصله یک ساعت پس از اجرای اولین مرحله، یک بار دیگر بندها بازدید شود، اپوکسی یک ماده با سختی بالا است و در سریعترین زمان خشک می‌شود، در همان بازدید اولیه اگر بندی فرو رفتگی داشته باشد مشخص است، در صورت وجود آن بهتر است دوباره قسمت‌های مورد نظر پرشود.
 • در اپوکسی ساب صبور بودن حرف اول را می‌زند، مواد پس از تخلیه در بندسنگ، باید 24 ساعت بماند، تا کاملا خشک شود.
 • در اولین مرحله اجرای ساب پس از اپوکسی بهترین لقمه 46 زانتیا است، این ابزار تراش پسماندهای خشک شده اپوکسی را به خوبی انجام می‌دهد.
 • پس از اجرای لایه‌برداری اول و کامل پسماند اپوکسی از روی سنگ، مراحل کار همانند روند اصولی کفسابی انجام می‌شود.

اپوکسی ساب

کفسابی اپوکسی برای کدام سنگ‌ها کاربرد دارد

در بخش‌های قبل به اینک باید اندازه قیمت یک سنگ، روی آن خدمات انجام داد اشاره شد، اپوکسی ساب هیچ محدودیتی برای انجام در هیچ سنگی ندارد(اپوکسی برای سرامیک، و موزاییک غیرقابل انجام است)
زمانی که سنگ شما قیمت بالایی دارد، مطمعنأ رنگ و لعاب آن بسیار خاص و شکیل است، از آن جایی که کفسابی یک امر الزامی پس از سنگ فرش است، شما نمی‌توانید برای بنز خود از لاستیک پراید استفاده کنید!

بهترین ساب برای سنگ‌های درجه یک که ابعاد آن 80*80 و بزرگ تر است اپوکسی ساب است، همچنین اگر سنگ‌های شما درجه یک است و شکستی و ترک آن بیشتر از حد معمول است بهتر است برای اینک یک‌باره این مشکل را ریشه‌ای حل کنید از اپوکسی ساب برای ترمیم و براقیت دوباره سطح سنگ استفاده کنید‌.

مزایای اپوکسی ساب برای کفپوش

اگر قرار است مبلغ زیادی را برای یک بخش از ساختمان خود هزینه کنیم، دنبال دریافت خدمات بهتر نیز هستیم، در اپوکسی ساب بخش‌های زیادی مورد بحث از قیمت تا کیفیت آن در اجرا مطرح است، اما لا به لایه تمام این بحث‌ها نمی‌شود از مزایای این ساب در صنعت ساختمانی چشم پوشی کرد.

 • از بین بردن فاصله بین بندهای سنگ، با قدرت رنگ پذیری بالا، زمانی که اپوکسی ساب اجرا می‌شود، دیگر رنگ بند آن با قسمت دیگر سنگ تفاوتی ندارد، شاید قشنگ نباشد اما می‌گویم اپوکسی ساب در کفسابی همان آفتاب پرست در طبیعت است.
 • براق شدن همانند سطح سنگ، قسمت‌های که با اپوکسی پر می‌شود، بعد از اتمام ساب دست بکشید روی آن مثل سنگ صیقل است و تفاوتی بین براقیت سنگ و بند وجود ندارد.
 • بالا بردن قدرت سنگ، پوشاندن عیوب آن، جلوگیری از جذب آلودگی
 • ضد خش بودن، ما در رزین ساب سنگ‌های با براقیت بالا داشتیم، اما رزین آن به راحتی خش می‌افتاد، اپوکسی در هرکجا اجرا شود، با هیچ ابزاری نمی‌شود روی آن خط انداخت، هزاربار پیچ گوشتی روی آن بکشید اتفاقی نمی‌افتد.
 • مستحکم، با چکش هم نمی‌شکند، مناسب برای پارکینگ‌های که سنگ ضعیفی دارد.
 • براقیت سه بعدی، نور به صورت سه بعدی روی سنگ منعکس می‌شود.

کفسابی سنگ با اپوکسی

قیمت اپوکسی و ساب آن در کفسابی

قیمت اپوکسی جدا محاسبه می‌شود، این مواد در هر قسمتی از تهران یا ایران قابل دسترسی نیست، بهترین شکل آن برای این‌که هم از قیمت آن آگاه شوید و هم کیفیت درست را انتخاب کنید، خودتان بخرید!
در تهران با مراجعه به پل سیمان در فداییان اسلام می‌توانید به اپوکسی فروش‌ها دسترسی داشته باشید، متاسفانه در بازار مارک‌های فیک آن با قیمت بسیار پایین تر از اصل آن وجود دارد، بخاطر همین بهتر است که این مواد توسط کارفرما تهیه شود، کافیست تنها یک تکه از سنگ که نیاز به کفسابی اپوکسی دارد را به آن جا ببرید تا مواد مورد نیاز شما ساخته شود.

به این دلیل می‌گوییم خودتان بخرید، ممکن است شما قیمت یک ساب کامل را برای سنگ خود بپردازید، پس از مدت کوتاهی بندها خالی شود یا رویه آن پوسته بدهد، در آن زمان دیگر کاری از دست شما برنمی‌آید، اگر مواد توسط خودتان تهیه شود از قیمت و کیفیت آن اطمینان پیدا می‌کنید و درصورت تقلبی بودن می‌توانید به فروشنده مراجعه کنید.
قیمت این مواد برای هر کیلو 1200 یک میلیون و دویست هزارتومان است، پوشش آن نیز برای 20 متر خواهد بود.
یک محیط شصت متری نیاز به 3کیلو اپوکسی دارد که قیمت آن 3600 است، هزینه کفسابی اپوکسی برای هر متر مربع 150تا 180هزارتومان است.

تفاوت اپوکسی ساب و رزین ساب

اپوکسی موادی است که بامخلوط رزین‌ها ساخته شده است، و یک نمونه پیشرفته و مقاوم تر از رزین است، رزین نیز درجای که استفاده می‌شود بهترین کارایی را دارد.
از تفاوت‌های عمده این دو می‌توان به ضد خش بودن اپوکسی همچنین مقاومت بالای که دارد اشاره کرد.
اما قیمت رزین در مقابل اپوکسی اقتصادی تر است و پوشش زیادی را روی سنگ دارد.

نمونه کارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی

جهت ثبت درخواست خدمات و مشاوره رایگان تماس بگیرید