کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

کفسابی درکرج+ قیمت سابزنی+ تخفیفات ویژه 1403

در این مقاله می‌خوانید

کفسابی‌ در کرج چیست؟

کفسابی در کرج به عملیات لایه‌برداری و تراش دادن سنگ‌ها، سپس درز گیری و پرکردن بند‌های کاشی‌ها و درنهایت براق و سیقلی‌ کردن کفپوش‌ها گفته می‌شود.

با لقمه‌های زبر زانتیا یک لایه  ازسطح سنگ برداشته می‌شود در مرحله دوم بسته به نیاز سنگ از مواد چسب بتن یا رزین ماستیک برای  بندکشی و ترمیم  سنگ استفاده می‌شود، پس از گذشت یک روز و خشک شدن کامل مواد بر روی سنگ، در‌مرحله سوم به ترتیب با لقمه‌های ۱۰۰hp ۲۰۰hp ۵۰۰hp ۱۰۰۰hp ۳۰۰۰hp ۶۰۰۰hp و در  آخر با لقمه ایتالیایی فرانکفورت پرداخت و براق می‌شوند.

اگر سنگ  گوهره دارید جای نگرانی نیست در هر شکل و شمایل و اندازه‌ای در هر وضعیت خوب بد و متوسط با کفسابی در کرج تمام مشکلات سنگ مرتفع می‌شود، اما پس‌ از‌ کفسابی نیاز خواهید داشت تا روش‌های نگه‌داری از آن‌ها را نیز رعایت کنید، گوهره در لیست ضعیف ترین سنگ برای پارکینگ (همچنین راه پله‌ها)قراره گرفته است.

سنگسابی در کرج

پارکینگ‌ها انواع کفپوش‌ها را شامل می‌شوند، اگر جزو ساختمان‌های قدیمی در کرج باشید به احتمال زیاد سنگ کف پارکینگ‌های شما موزاییکی است.

موزاییک‌ها در رنگ و شکل‌های گوناگونی در پارکینگ فرش می‌شود، همچنین گرانیت بخاطر دوام و اصطکاک بالایی که در مقابل گرماو سرما دارد، بسیار پرطرفدار است.

پرطرفدار ترین سنگ‌ها برای پارکینگ: گرانیت و موزاییک است، اما هیچ قانونی برای اینکه حتما باید پارکینگ شما گرانیت یا موزاییک باشد نوشته نشده است.
کفپوش‌ پارکینگ کاملا سلیقه‌ای و نسبت به بودجه‌ای که دارید انتخاب می‌شود.
بعد از موزاییک‌ها و گرانیت‌ها سنگ‌هایی‌ همچون :
دهبید، سلسالیت، گوهره، آباده، هرسین، خوی، نجف‌ آباد نیز در پارکینگ‌ها فرش می‌شوند.

کفسابی در کرج

چرا سنگ گوهره  سریع کثیف‌ می‌شود؟

سنگ گوهره بخاطر آهکی بودن خیلی سریع هرچیزی را جذب می‌کندو در خود فرو می‌برد، به همین علت در حالت عادی‌هم اگر فقط با آب‌ سنگ‌ها را نظافت کنید به مرور زمان لک و مات خواهد شد، اگر سنگ خود را با مواد شوینده تمیز‌ کرده‌اید، دیگر کار از کار گذشته رد لاستیک روی سطح سنگ می‌ماند.
اگر سنگ گوهره دارید و با نظافت اشتباه لعاب آن‌ها کاملا ازبین رفته است نگران نباشید.

سنگ گوهره چه مزیتی دارد؟

زخامت این سنگ برای کفسابی در کرج این امکان را می‌دهد، تا سه میل از ان را لایه برداری کرد، هنگامی که سنگ سیاه و لک شده یا بامواد شوینده لعاب آن‌ها رفته است و رد لاستیک روی سنگ گوهره می‌ماند نیاز به انجام کفسابی گوهره خواهید داشت.

چرا باید برای کفسابی در کرج از برق‌ سه فاز استفاده کرد ؟

دستگاه سه‌فاز بخاطر قدرت و دور بالایی که دارد می‌تواند تا سه میل را از روی سنگ تراش دهد، دستگاه تک فاز این امکان را ندارد، پس‌از‌ وصل کردن برق سه‌فاز درمرحله اول فرد متخصص برای لایه‌برداری گوهره  با استفاده از یک دست الماس سه‌تایی شروع به تراش از روی سنگ می‌کند.

کفسابی در کرج

از کجا بفهمیم ساختمان برق سه‌فاز دارد؟

ساده ترین روش تشخیص برق 3فاز آسانسور است، اگرساختمان مجهز به آسانسور باشد برق سه فاز دارید، اگر آسانسور ندارید و ساختمان قدیمی است، می‌توانید از سازنده سوال کنید که برق سه فاز از شهرداری گرفته است یا خیر.

 در مرحله سوم می‌توانید از کنتور خود متوجه شوید، اگر یک مینیاتوری سه‌تایی باهم وجود داشت شما برق‌ سه‌فاز دارید، همچنین اگر ساختمان خیلی‌ قدیمی تر باشد می‌توانید از برق‌های سه‌فاز که جلوی در هر خانه‌ای وجود داشت یک خبر بگیرید. کفسابی در کرج

وصل برق سه‌فاز بر عهده کار فرما است و متخصص کفسابی در کرج هیچ وظیفه‌ای در قبال ان ندارد، به همین خاطر شما باید روزی که برای شروع کفسابی فیکس کرده‌اید با یک مهندس و متخصص برق هم برای وصل کردن برق سه‌فاز هماهنگ کنید.

سنگسابی در کرج

کفساب از کجا می‌فهمد که باید چند میل از روی سنگ گوهره برای  بردارد؟

فرد متخصص کفساب در همان بازدید اول از سنگ متوجه این موضوع می‌شود وباید به شما اعلام کند که سنگ تاچه حد نیاز به لایه برداری و زبر کردن دارد، چرا که هزینه کفسابی سنگ با اندازه لایه‌برداری آن متفاوت است، در مرحله دوم بخاطر اینکه دستگاه کفسابی درهر بارکشیدن ساب‌ برروی‌ سنگ یک میل را می‌تراشد، پس‌ از هر بار ساب می‌داند که سنگ را باید چندبار ساب الماسی کشیده و تراش دهد.کفسابی‌ در کرج
پس از انجام عملیات لایه برداری و رساندن سنگ به قسمت سالم، بند‌ها درز‌ها و سوراخ‌هایی روی سنگ خود خواهید دید که نیاز به ترمیم و دوغاب خواهد داشت، بهتر است مارک خوب چسب بتن برای ترمیم سنگ‌های خود تهیه کنید.کفسابی در کرج

پس‌از‌ بندکشی‌ کامل سنگ باید یک یا دو روز بسته به نیاز ان که فرد متخصص تشخیص می‌دهد، بدون رفت و آمد باشد تا به خوبی بتنه داخل بندها و شکستگی‌ها خشک شود، در‌بسیاری‌ از موارد شاید لازم باشد که دو یا سه مرحله بندکشی روی سنگ انجام شود.

صیقلی‌ کردن سنگ  چیست؟

پس‌از‌بندکشی شفاف و سیقلی‌ کردن سنگ شروع می‌شود.
یک ساب برای برداشتن پسماند دوغاب روی سنگ زیر دستگاه بسته می‌شود، بعد از این مرحله متخصص کفسابی شروع به بستن لقمه خط جمع کن، و براق کردن سنگ می‌کند، سنگ گوهره طی ۸مرحله لایه برداری ترمیم و بازسازی می‌شود.

علت سیاه شدن سنگ پس‌از کفسابی‌ در کرج چیست ؟

سوال:

سنگ گوهره پارکینگ خود را کفسابی کرده‌ایم، اما بعد از گذشت چند ماه و رفت و آمد ماشین، کاشی‌ها دوباره لک افتاده و سیاه شده‌اند و براقیت آن ازبین رفته است، دلیل آن چیست؟

امروزه برای خرید یک وسیله بسیارکوچک هم باید تحقیق زیادی انجام داد، چه برسد به یک عملیات مهمی همانند کفسابی در کرج که چشم بسته بخواهیم کار خود را به یک شرکت یا فرد بی تجربه بسپاریم.

اگر سنگ‌های گوهره خود را در کفسابی کرده‌اید و پس ازگذشت چند ماه دوباره سنگ سیاه و مات شده.
سه علت می‌تواند داشته باشد:

دلایل سیاه شدن سنگ پس از کفسابی در کرج

 • لایه‌برداری نامناسب و نرساندن سنگ به لایه سالم
 • لایه برداری باید درست انجام شود، اما خط و خش(موج‌های)حاصل از آن درست از روی سنگ جمع نشده‌ باشد
 • هر دو حالت درست انجام شده‌باشد، اما لقمه  ایتالیایی نانو برای پرداخت سنگ استفاده نشود
 • همه‌ کارها درست انجام شده باشد، اما پس‌از‌‌ کفسابی  سنگ‌های خود را با مواد شوینده نظافت کرده باشید.

کفسابی در کرج با لقمه‌های شاین ایتالیایی

پس از انجام سنگساب در کرج و ترمیم دوباره سنگ‌ها چه کاری باید انجام‌داد ؟

 • هرهفته سنگ با آب و ریکا و طی‌ نخی نظافت شود پس از آن یک بار با آب کامل شسته شود و تا زمان خشک شدن کامل سنگ از آوردن ماشین و یا موتور به پارکینگ خودداری نمایید
 • اگر ماشین یا موتوری در پارکینگ ساختمان وجود دارد که دچار روغن ریزی شده است، حتما باید در سریع ترین زمان ممکن مشکل حل شود و یا قسمت روغن ریخته شده سریع تمیز و روی آن یک پارچه ضخیم بیاندازید تا روغن روی سنگ نماند و داخل سنگ نفوظ نکند
 • هنگام بیرون بردن آشغال‌های خانه باید حواستان باشد تا هیچ آب و لکی از داخل کیسه‌ها (سوراخ نباشد) روی سنگ‌ها نریزد چرا که دیگر به این راحتی‌ها پاک نخواهد شد
 • از درست کردن ترشیجات روی سنگ‌ها خودداری کنید مایع وایتکس، رختشور، من، روی‌ سنگ‌ها به هیچ عنوان نریزید.

کفسابی در کرج سنگ گرانیت

از دیگر سنگ‌هایی که محبوبیت بالایی در پارکینگ‌ها دارند، سنگ گرانیت است، گرانیت در چندین مدل مختلف در پارکینگ فرش‌ می‌شود، معمولا گرانیت با هیچ مواد شوینده‌ای دچار سوختگی نمی‌شود، تنها روغن ماشین و موتور باعث لک شدن گرانیت مرواریدی می‌شود.
اما هر از چند گاهی نیاز دارید تا سنگ‌های گرانیتی خود را یک بار با کفسابی پرداخت کنید تا لعاب رویی‌ آن‌ها آسیب‌ نبیند همچنان براق‌و تمیز بمانند.

چه مواقعی نیاز به کفسابی گرانیت در کرج داریم؟

در دو حالت شما نیاز به کفسابی گرانیت خود خواهید داشت، هنگامی که سنگ تازه فرش شده و ناخنک دارد و یا روی آن دوغ آب داده باشید، از ساخت سنگ‌ها چندین سال می‌گذرد و دیگر مثل روز اول برق نمیزد در این مواقع شما نیاز به کفسابی گرانیت‌های خود خواهید داشت.

گرانیت بخاطر‌ دارا بودن ۷۰درصد آهن در خود جزو مقاوم ترین سنگ‌ها است، اگر یک پارکینگ صدمتری که کفپوش آن گوهره باشد با برق سه‌فاز درسه روز کفسابی شود یک پارکینگ صد متری سنگ گرانیت ۶ روز طول خواهد کشید.

 چرا که لایه برداری و ترمیم این سنگ‌ها در مرحله زیرسازی ۴دست است، سپس بتنه  کاری و در آخر طی ۱۵دست ساب پرداخت و براق می‌شوند، به همین علت قیمت کفسابی گرانیت‌ها کمی بالاتر از دیگرکاشی‌ها است.

آیا گرانیت نیاز به مراقبت ویژه هماننده گوهره دارد؟

سنگ گرانیت بخاطر ۷۰ درصد آهن جزو مقاوم ترین سنگ در برابر هر مواد و ماده‌ای است 
و هیچ موادی نمی‌تواند سنگ  شما را خراب یا لک کند، تنها باید از روغن ریزی روی سنگ خودداری کنید، از دیگر سنگ‌هایی که برای کفسابی در کرج کاربرد دارد:

 1. دهبید خوی
 2. مرمریت آباده
 3. هرسین نجف آباد
 4. سلسالیت
 5. سنگ چینی

در کفپوش پارکینگ استفاده می‌شود همگی این سنگ‌ها با یک مدل ساب و دستگاه کف ساب می‌شود.

سنگسابی در کرج با دستگاه سه‌فاز ایتالیایی

کفسابی راه‌پله در کرج

راه‌پله ها هم همانند پارکینگ اکثرا از کفپوش‌های سنگی پوشانده شده‌اندك،ك این سنگ‌ها اگر ساختمان‌های قدیمی باشد، گوهره و یا سنگ‌های سفید مرمر حرم است.
گرانیت‌ها معمولا بخاطر دوام بالا در پارکینگ‌ها نصب می‌شوند اما چون از لحاظ ظاهری کمی در رده پایین تر هستند بسیارکمتردیده می‌شود که در راه پله ها مورد استفاده قرار بگیرند.

در چه مواقعی نیاز به کفسابی راه‌پله در کرج داریم ؟

کفسابی در کرج و یا سنگسابی راه‌پله ها میتواند دلایل مختلف و متعددی داشته باشد، از دلایل عمده آن‌ها می‌توان به لک‌شدن، سیاه‌شدن مات‌شدن سنگ‌ها اشاره کرد.

راه‌پله  بخاطر رفت و آمد زیادی که دارد بیش‌ترین استفاده در ساختمان از این قسمت می‌باشد، مداوم و هر هفته در حال نظافت می‌باشد.
اگر شما یک سنگ مشابه در راه‌پله و داخل واحد فرش‌کنید در حالت عادی سنگ واحد ده سال طول می‌کشد تا کثیفی را به خود جذب کند، سنگ راه‌پله در عرض دو یا سه‌سال استفاده کم‌کم شروع به زبر شدن و جذب سیاهی خواهد کرد.

دلیل سیاه شدن سنگ راه‌پله چیست؟

دلیل ان کاملا واضح است استفاده بالا، نظافت زیاد، البته شستشوی غلط هم می‌تواند باعث سیاه و لک شدن این سنگ‌ها شود.

حال اگر سنگ شما (سیاه، لک، مات)شده باشد و با روش‌های دستی از بین نمی‌رود، نیاز به کفسابی‌ در کرج  خواهد داشت.
زمانی‌که سنگ‌ها تازه در راه پله‌ها فرش می‌شوند و بخاطردوغابی که داده می‌شود باعث مات شدن لایه‌رویی سنگ‌ها می‌شود و با نظافت معمولی تمیز‌ نمی‌شود.
بااستفاده از کفسابی می‌توانید گرده سیمان و دوغاب را از روی‌ سنگ‌ها بردارید و کاشی را مثل روز اول براق و شفاف کنید.

اگر سنگ شما بایک دیگر تراز نباشد و شما به این مسئله حساس باشید کفسابی در کرج با لایه‌برداری کاشی‌ها این مشکل را نیز حل خواهد کرد.

دستگاه‌های مخصوص کفسابی راه‌پله عبارتند: دستگاه مینی فرز دینر دارکه برای لایه‌برداری و مرمت پله ها استفاده می‌شود، دستگاه کفسابی تک فاز صنعتی که برای لایه‌برداری و پرداخت سنگ‌های پایگرد استفاده می‌شود.

مزیت کفسابی راه‌پله در کرج چیست؟

۱- از‌بین رفتن تمامی لک‌ها و سیاهی روی سنگ
۲- بیشرشدن طول عمر سنگ 
۳- لک نشدن دوباره سنگ
۴- بسته شدن منافذ رویی‌سنگ با لقمه‌های شاین
۵- ترمیم تمامی شکستگی‌ها و سوختگی سنگ
۶- نظافت آسان تنها بایک طی نخی‌ و حرکت راحت طی‌روی سنگ‌ها.

اگر راه‌پله شما در کرج سیاه مات لک کدر یا سوخته است و نیاز به مشاوره رایگان دارید با تیم کفسابی نیل در ارتباط باشید.

سه ابزار مهم در کفسابی چیست

کف سابی ابزارهای زیادی دارد، اما مانند تمام شغل‌های دیگر خدمات و ابزارهای آن در چند درجه دسته بندی می‌شود.
کفسابی نیز به همین شکل است ابزارهای کف سابی در کرج ساینده های هستند که برای براق کردن سنگ استفاده می‌شود.

همچنین مواد بتونه که شامل سه نوع رزین، اپوکسی و چسب بتن است، که جزو ابزارهای مهم در کفسابی هستند.

اما در میان تمامی ابزارهای که در تمام مراحل کفسابی استفاده می‌شود سه نوع از آن‌ها وجود دارد که در تمام مراحل کار و در تمام کفپوش‌ها بسیار مهم هستند.

منظور از مهم بودن این ابزارها قیمت آن‌ها نیست، یا کم‌یاب بودنشان، به عنوان مثال تمامی ماشین‌ها با روغن موتور سرپا هستند.

پس روغن یک ابزار مهم در صنعت ماشین سازی و ماشین رانی هست، چراکه بدون هیچ تفاوتی در تمام وسایل نقلیه استفاده می‌شود.

برای کفسابی نیز از این نوع ابزار سه عدد وجود دارد که بلا مانع برای تمام کفپوش‌ها استفاده می‌شود.

فرچه در کفسابی چیست و چه کاربردی دارد؟

اولین ابزار مهم در کفسابی فرچه است، شاید آن قدرها که به نظر می‌رسد مهم نباشد.

اما فرچه در تمام کفپوش‌ها قابل استفاده است، مرحله‌ای در کفسابی تخت عنوان فرچه شویی وجود دارد که به خوبی معرفی نشده است به همین خاطر آن چنان که باید به آن پرداخته نمی‌شود.

فرچه در هر سنگ یا سرامیکی که استفاده می‌شود یک کارایی مهم دارد اما باید در جای درست استفاده شود.

برخی افراد فرچه شویی را یک ساب مستقل می‌دانند و در بیشتر مواقع از آن به عنوان یک کفسابی کامل استفاده می‌کنند، اما در واقع فرچه شویی یک مرحله از ساب‌های کفسابی در کرج است.

فرچه شویی

کاربرد فرچه شویی در سنگ: فرچه شویی در سنگ برای تمیز کردن بندها و کثیفی‌ها داخل شکستگی و خط‌وخش های روی آن است.

به منظور استفاده درست از این فرچه‌ها باید در کفسابی کاملی که قرار است انجام شود، قبل از بتونه کاری روی آن اجرا شود.
بتونه‌ها، فرقی ندارد رزین، اپوکسی یا چسب بتن در کوچک‌ترین تماس با آلودگی و کثیفی‌ها سریعا خاصیت خود را از دست داده و خراب ‌می‌شود.

فرچه شویی قبل از بتونه کاری روی سنگ باعث می‌شود تا آلودگی‌ها از خورد آن بیرون بی‌آیند تا بتونه به خوبی در خورد سنگ بنشیند.

از دیگر مزایای فرچه شویی در سنگ‌ها تمیز کردن رویه سنگ و نمایان شدن خط‌وخش های هست که با پر شدن کثیفی روی آن‌ها قابل مشاهده نیستند.

درصورتی که این خط‌وخش ها بعد از فرچه شویی نمایان شود، کفساب در کرج به راحتی می‌تواند آن را با استفاده از لقمه‌های ساینده زبر از روی سنگ جمع کند.

کاربرد فرچه شویی در گرانیت: گرانیت یکی دیگر از سنگ‌های معروفی هست که در اکثر مواقع آن را در پارکینگ فرش می‌کنند.

فرچه در گرانیت نیز کاربرد دارد، در گرانیت با ترکیب جوهرنمک و فرچه در گرانیت یک ترکیب برنده است.

گرانیت بخاطر سختی بالای که دارد با شستشوی مواد شوینده سیاه نمی‌شود چرا که جوهر نمک نمی‌تواند به بافت‌های گرانیت نفوذ کند.

همچنین بعد از ساب اولیه و کاملی که روی گرانیت انجام می‌شود، در مراحل بعدی حتما نیاز نیست که پرداخت‌های کاملی اجرا شود.

چرا که هم هزینه بر بوده و هم اندازه این ترکیب براقیت را به سنگ برنمی‌گرداند.

ابتدا کمی از مواد را داخل دستگاه ریخته و آن را با آب ترکیب می‌کنیم، در ادامه با دستگاه شروع به شسشتوی گرانیت با ترکیب این دو می‌کنیم.

کاربرد فرچه شویی در موزاییک: در موزاییک نیز همانند سنگ برای قبل از بندکشی قابل استفاده است، اما مهم‌تر از آن برای موزاییک‌های که شیار دار است و ساینده های دستگاه در آن نمی‌رود، فرچه شویی یک انتخاب مناسب خواهد بود.

فرچه با سیم‌های آهنی که دارد به خوبی در خورد موزاییک نفوذ کرده و سیاهی‌ها را از داخل آن بیرون می‌کشد.

کاربرد فرچه شویی در سرامیک: بارها راجب اینکه سرامیک قابلیت لایه‌برداری ندارد صبحت کردیم، و از لایه‌برداری تعداد انگشت شماری سرامیک سخن گفتم.

80٪ سرامیک‌ها قابلیت تراش ندارد، ساب کمکی برای انجام آن را نیز نمد و فرچه عنوان کرده‌ایم، بیشترین استفاده در شستشوی سرامیک فرچه است که بعضا با ترکیب جوهر نمک همراه است.

ساینده الماس 00 در کفسابی چیست و در کجا استفاده می‌شود؟

دومین ابزار مهم و معروف برای کفسابی در کرج ساینده الماس 00 است، الماس‌ها تعداد انگشت شماری دارند که بیشتر در گرانیت و اپوکسی و بتن‌های سخت استفاده می‌شود.

ساینده الماس 00 یکی از لقمه‌های است که جزو شاخه مهم ساب‌ها که برای بیشتر کفپوش‌ها قابل استفاده است قراره گرفته است.

از این ساب هم برای گرانیت، که در لایه‌‌برداری آن بسیار کارآمد است، هم برای سنگ‌های که سیاهی آن بیش از دو میل است که برای در آوردن هرچه بهتر این کثیفی کار را آسان ‌می‌کند.
و هم برای موزاییک که برای جنس سنگی آن همانند یک برش دهنده عمل می‌کند استفاده می‌شود.

همچنین برای بتن‌های که ماسه‌ آن درشت است و شن‌های آن می‌تواند سنگ زیر دستگاه را از بین برد ضروری است.

ساینده 200 پد در کفسابی چیست

ساینده ۲۰۰ پد

ساینده 200 پد از دیگر لقمه‌های است که برای کفسابی در کرج مهم است، این ساینده نیز مانند دیگر لقمه‌های که بالا نام برده شد، برای تمام سنگ و سرامیک و گرانیت و موزاییک و بتن استفاده می‌شود.

ساینده 200 از خانواده‌ ساب‌های چینی است که قیمت معقولی دارد بسیار دیر تمام می‌شود و کیفیت کار بالای را ارائه می‌کند.

لقمه 24 زانتیا چیست و درکجا استفاده می‌شود؟

ساینده 24زانتیا: یکی دیگر از ساینده های که کارخانه زانتیا طی چند سال اخیر تولید ومعرفی کرده است، این لقمه بجای الماس‌های آهنی استفاده می‌شود و چنین کارایی را برای موزاییک و بتن اجرایی می‌کند.

دلیل استفاده از این ساینده بجای الماس انجام کار با همان کیفیت اما قیمت پایین‌تر است.

در گذشته استفاده از الماس‌ها برای تراش دادن موزاییک و بتن و گرانیت بسیار رواج داشت و کم‌تر کسی بجای استفاده از الماس به فکر استفاده از ساینده دیگری بود، چرا که هم قیمت مناسبی داشت و هم کیفیت اجرایی بالای داشت.

اما رفته رفته قیمت الماس افزایش پیدا کرد، بطوری که اگر یک فرد نیاز به تراش صد متر موزاییک داشت باید حداقل دومیلیون تومان برای الماس آن هزینه می‌کرد، هزینه برای الماس شاید چیز عجیبی نباشد خب کسی که کار می‌کند باید ابزار کار را نیز داشته باشد.

در واقع این ابزارها هستند که کار را انجام می‌دهند، اما وقتی قیمت صد متر موزاییک برای ساب کامل پنج میلیون تومان باشد.

چطور ممکن است یک کفساب دومیلیون برای الماس آن یک میلیون برای مابقی ساب‌ها و بتونه آن و همچنین دو روز پول یک کارگر را پرداخت کند برای چنین مبلغی.

بایک حساب کتاب سر انگشتی واقعا دیگر هیچ سودی برای فرد متخصص نخواهد داشت و باید چیزی هم از جیب خودش هزینه کند.

2میلیون پول الماس+ 1میلیون پول مابقی ساینده‌ها و بتونه کاری+1میلیون تومان پول دو روز کارگر+ پانصد تومان استعلاک و رفت و آمد ماشین= مجموع 4500 پس با پانصد هزارتومان منطقی نیست که یک فرد دو روز از وقت خود و تخصص خود را صرف چنین کاری بکند.

ساینده 24 زانتیا

در چنین شرایطی در صورت چنین پروژه‌ای نیز مجبور هست که کار را رد کرده یا سعی کند که بدون الماس آن را انجام دهد.

کفسابی در کرج بدون الماس برای موزاییک نیز بسیار سخت است، نکه غیر ممکن باشد با ساینده‌ای همچون 46 زانتیا چنین امکانی فراهم است.

اما سابیدن صدمتر موزاییک با این ساینده دو روز زمان می‌برد و باید یک روز اضافه برای آن صرف کند که بازهم سودی نخواهد داشت.
پس گران شدن الماس یک هزینه بسیار زیادی بر دست کفساب خواهد گذاشت که شاید پیامدهای خوبی نیز نداشته باشد.

البته الماس‌های سیصدهزارتومنی نیز وجود دارد اما در واقع کاری را از پیش نمی‌برد و تنها یک ساینده معمولی در قالب الماس است.

دقیقا همین جا است که ساینده 24 زانتیا وارد می‌شود یک ساینده یا همان برش و همان قالب اما با قیمت یک بیستم الماس.

24 زانتیا برای کفسابی در کرج سنگ‌های موزاییک، گرانیت، بتن و حتی سنگ بسیار مناسب است.

ویژگی‌های ساینده 24 الماس

 • هیچ خط‌وخش درشتی را روی سطح سنگ ایجاد نمی‌کند
 • خراش‌های آن به راحتی با ساینده 50پد از روی سطح جمع می‌شود
 • قیمت بسیار مناسب
 • بسیار فراوان است و در همه جا یافت می‌شود
 • سطح کفپوش را یکدست و صاف می‌کند

از جمله ویژگی‌های بخصوص ساینده 24 زانتیا است.

نحوه استفاده از ساینده24 زانتیا

ابتدا سه عدد از آن زیر دستگاه ساب بسته شده، آب دستگاه را برای کارای بهتر آن پر کرده و شروع به سابیدن سطوح می‌کنیم.

لایه‌برداری با این لقمه برای هر ده متر که بیش از یک میل ناخنک داد نیم ساعت است.
کم‌تر از یک میل را در بیست دقیقه از بین می‌برد.

برای اینکه به یک سطح خوب برسیم بهتر است این ساینده‌ها را بصورت دوباره روی سنگ چپ و راست اجرا کنیم.

قیمت این ساینده برای هر سه عدد 80 هزارتومان است، البته شاید اندازه الماس دوام نداشته باشد اما برای هر صد متر موزاییک یک دست از آن کافی است.
در مقابل قیمت و کارایی که دارد استفاده از آن برای هر کفپوشی بصرفه و بجا است.

8 پاسخ

 1. سلام سایتتون عالیه من دوست داشتم
  لطفا راجب کفسابی سنگ‌های قیمتی داخل خونه هم مطلب بزارید که چطوری می‌تونیم اونو به صورت دستی تمیز کنیم یا اگر دستگاهی داره راجب اون بهمون بگید ممنونم

 2. اینکه راجب سابزنی صحبت کردید واقعا جای تحصین داره، خیلیا ساب زدن و با سنگسابی یه خدمت جدا می‌دونن و قیمت زیادی براش دریافت می‌کنند

 3. ایکاش درباره اسید خوردگی و مواد شیمیایی در تخریب سنگ هم یه پاراگراف مینوشتید چون مهم هست.

  عمده ترین مشکلات سنگ ها بعد از نصب و استفاده ریزش مواد اسیدی و شیمیایی است که به سطح سنگ آسیب وارد می کند. مستخدم یا اهالی ساختمان به طور ناخواسته از مواد اسیدی برای شستشوی و نظافت سنگ استفاده می کنند. توجه داشته باشید تنها راه حل رفع لکه های اسیدی مانند جرمگیر، من ، وایتکس و غیره.. از روی سنگ ، کفسابی لایه برداری است که مواد اسیدی لعاب سنگ را از بین میبرد شاید در چند روز اول سطح سنگ تمیز به نظر برسد و بعداً لکه ایجاد میکند.
  ممنون از مطلبی که در سایتتون قرار دادید

 4. سلام وقت بخیر من رفتم از فروشگاه کفسابی دو دست الماس زبر خریدم تا پله‌های خونه رو خودم بسابم، اولش یکم آب رو روی پله‌ها ریختم و شروع کردم به سابیدن، بدون اینکه ذره‌ای وایسم کل یه پله رو سابیدم و اونو چند بار با آب شستم حالا که پله خشک شده، روش یه سری خط و خش افتاده و کلا مات شده هرکاری هم میکنم درست نمیشه هرچقدر که بیشتر میسابم بیشتر زبر میشه بنظرتون مشکل کار من کجاست

 5. سلام برای کفسابی یه پایگرد ده متری که روشو جوهرنمک زدن سیاه شده چقدر میگیرید و ایا درست میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *