کفسابی نیل

تلفن شرکت:  ۰۹۱۹۵۵۴۷۷۰۷             شنبه تا جمعه

آدرس: نسیم‌شهر-مجتمع سیتی‌سنتر‌-طبقه۳-کفسابی نیل

خدمات کفسابی چیست و شامل کدام بخش های ساختمان است

فهرست مطالب

خدمات کفسابی چیست؟

زمانی‌که سنگ‌های کوهی به وسیله ماشین‌های سنگین بصورت بارکشی در کارخانه‌ها تخلیه می‌شوند، ابتدا وارد بخش شستشو و سپس برش کاری در ابعاد مختلف می‌شوند، اینجا خدمات کف سابی وارد می‌شود، سنگ‌های خام که در ابعاد مختلفی روی دستگاه ساب می‌آیند طی چندین مرحله، باتوجه به جنس سنگ، زیردستگاه ساب سیقل داده می‌شود،  سنگ‌های که خلل و فورج دارند رزین کاری می‌شوند، ومراحل پایانی ساب روی آن‌ها اجرا می‌شود.

تبدیل سنگ‌های خام کوهی به سنگ‌های براق را خدمات کفسابی می‌گویند.

خدمات کفسابی چیست؟

خدمات کفسابی سنگ

در گذشته، انسان از سنگ برای ساختن وسایل زندگی و جان پناه استفاده می‌کرد. بعدها، سنگ‌ها به عنوان مصالح اصلی ساخت کاخ‌ها و ساختمان‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفتند.از زمانی‌که سنگ‌ها وارد کاخ‌ها شدند سابیدن آن‌ها نیز اهمیت پیدا کرد، سنگ از معدن استخراج می‌شد، به صورت خام و ناسابیده بود و شکل و ظاهر زیبایی نداشت، همچنین ابعاد و اندازه آن‌ها نیز شکل و شمایل ناپسندی داشت، به همین علت سنگ را ابتدا برش می‌دادند و سپس ساب می‌زدند، با ساب زدن سنگ پرتی‌های آن گرفته می‌شد، کدری آن از بین می‌رفت، وسنگ براق می شد.

خدمات سنگسابی از همان ابتدا برای همگان اهمیت زیادی داشت، چرا که سنگ‌ها نقش بسیار مهمی را در زندگی انسان ها در تمامی زمان ها ایفا کرده و می‌کنند.

فرق کفسابی در کارخانه و کفسابی در کفپوش‌ها چیست؟

دلیل کفسابی سنگ در کارخانه، ازبین بردن پرتی‌های آن، برش یکسان سنگ بایک‌دیگر، همچنین براقیت سطحی برای فروش بهتر آن است اما زمانی‌که سنگ را تهیه و نصب می‌کنید، چند نکته مهم وجود دارد:

 • سنگ ها بایک‌دیگر تراز نیستند
 • دوغابی که روی آن کشیده شده براقیت آن را کم کرده است

سنگسابی دستی با دستگاه در کفپوش دقیقا همان کاری را می‌کند که سابزن‌های کارخانه روی سنگ انجام می‌دهد، روش کار و ابزار‌ها یک‌سان می‌باشد اما تفاوت بزرگ این دو کار، ناخنک‌های سنگ خواهد بود.

چرا که سنگ  در کارخانه یک به یک و جدا از یک‌دیگر ساب می‌خورد، اما در کفپوش کنار یک‌دیگر همگی باهم در یک سطح تراشیده، و بندکشی می‌شود، و در آخر پرداخت و براق می‌شود.

مراحل کفسابی هر سنگی با سنگ دیگر متفاوت می‌باشد وتعداد ساب‌های هر سنگ و مراحل آن بسته به جنس و سختی سنگ‌ها و همچنین ابعاد آن متفاوت می‌باشد.

بسیاری بر این باورند که سنگ قبلا در کارخانه کفسابی شده است و نیازی به ساب دوباره در کفپوش ندارد، برای از بین بردن ناخنک‌ها و براق کردن دوباره آن نیاز به خدمات کفسابی در منازل خود خواهید داشت.

خدمات کف سابی چیست؟

خدمات کفسابی برای برش کاری سنگ چیست؟

زمانی‌که سنگ در کف خانه، محل کار، و یا هر فضای دیگری فرش می‌شود، بند‌های آن معمولا با یک دوغاب سیمانی پر می‌شود تا فضای بین بند سنگ‌ها پرشود.

اکثر سنگ‌هایی که وجود دارند کرم، مشکی و یا سفید هستند اما دوغاب سیمان، سیاه می‌باشد و شما اگر سنگ‌های مرمر سفید داشته باشید و بندهای آن‌هارا با دوغاب سیاه پرکنید جلوه زیبایی نخواهد داشت.

پرکردن سنگ با دوغاب مشکی، علاوه بر کم کردن عمر آن ظاهر آن را نیز زشت می‌کند، در بعضی از کفپوش‌ها برای کم کردن هزینه‌ها از این روش بندکشی استفاده می‌کنند.

بندکشی در خدمات کفسابی

پس از اجرای بندکشی، وخشک شدن بندها رنگ سیمان کم‌کم سیاه می‌شود، و پس از آن دنبال یک راه حل برای رفع آن می‌باشند.

اکثر افراد فکر می‌کنند چاره کار تعویض سنگ می‌باشد و باید تمامی کارها از اول تکرار شود، این کار بسیار زمان بر و پر هزینه خواهد بود و برای بندکشی باید یک موادی برای سنگ ها استفاده کنید، پس این روش صدرصد کارساز نخواهد بود.

اینجا برش کاری بندها به کمک شما خواهد آمد، نیازی به تعویض سنگ‌ها نیست، فرقی نمی‌کند سنگ‌های خود را یک هفته است فرش کرده‌اید یا ده سال پیش، شما می‌توانید با استفاده از خدمات کفسابی برش کاری بندها کاملا مشکل را بصورت ریشه‌ای حل کنید.

در کفسابی دهبید گفته شد که سنگ‌ها طی سه مرحله لایه برداری بتونه کاری و پرداخت می‌شوند اگر به این مرحله برگردیم یعنی مرحله دوم و بتونه کاری در اینجا بین بتونه کاری و ساب لایه‌برداری یک پارانتز باز می‌کنیم(خالی کردن بندها، و سپس بتونه کاری) پس از لایه برداری سنگ‌ها با استفاده از یک دستگاه برش سنگ و یا یک مینی فرز با لقمه مخصوص برش کاری برای سنگ تمامی بندها تا دومیل خالی می‌شوند.

سپس توسط فرچه شسته می‌شوند تا هیچ کثیفی بین بندها باقی نماند و در انتها بندها بصورت یک‌دست و یک‌رنگ کاملا پر شده و کف سابی می‌شود.

خدمات کفسابی چیست؟

برای خالی کردن بند سنگ‌ها به چه نکاتی باید توجه داشت؟

 • خالی کردن بند سنگ‌ها نیاز به مهارت بالایی دارد چرا که اگر فرد کفساب کار، از تجربه کافی برخورد نباشد، سنگ‌ها هنگام برش‌کاری با یک‌میل جابجایی اشتباه دستگاه برش، لب پر می‌شوند.
 • اگر سنگ‌ها لب پر شوند هیچ ماده و موادی قابلیت ترمیم و بازگرداندن سنگ‌ها به حالت اول را نخواهد داشت، انجام کار برش کاری صفر تا صد نیازمند آب‌ می‌باشد، حتی برای یک لحظه هم نباید آب از دستگاه جدا شود چرا که در اثر سایش و تولید گرمای بالا سنگ‌ها به‌سرعت رنگ می‌دهند و دیگر قابل جبران نخواهد بود.
 • برش کاری باید تا دومیل انجام شود تا بتونه به صورت کامل بین بند سنگ‌ها بشیند، و در دراز مدت خالی نکند.

خدمات کفسابی شامل چه بخش‌هایی ازیک ساختمان می‌شود؟

خدمات کفسابی شامل تمامی بخش‌های ساختمان که در آن‌ها از کفپوش‌های سنگی استفاده شده است، می‌باشد.

اگر سنگ تازه فرش شده است و نیاز به لایه برداری دارد باید از خدمات کفسابی استفاده شود.

 1. اگر سنگ‌ها پستی بلندی نداشته باشد و یک لایه قبلاً برداشته شده‌است اما دوباره سیاهی گرفته اند چکار باید کرد؟
 2. سنگ‌هایی که قبلاً کفسابی شده‌اند و طی نگه‌داری غلط سیاه شده است با کف سابی نو می‌شود؟

در سه حالت شما نیاز به لایه برداری سنگ‌هایی که از قبل ساب خورده‌است دارید.

 • سنگ‌ها با مواد شوینده دچار لک و سیاهی شده باشد
 • زمانی‌که سنگ بخاطر درجه دو یا سه بودن و یا رفت آمد بالا روی آن‌ٰها، بند خالی کرده و یا سنگ دچار شکستگی شده است.
 •  یک جسمی را روی سنگ‌های خود بکشید و پس از جابجایی متوجه افتادن خط و خش روی سنگ های خود شوید.
 1. سیاه شدن سنگ با اسیدها
 2. خالی شدن رزین سنگ
 3. خط افتادن روی سنگ

اگر بایکی از مشکلات بالا دست و پنجه نرم می‌کنید حتما باید از خدمات سنگسابی استفاده کنید.

اگر سنگ‌ها کفسابی شده‌اند و تنها یک لایه رویی کف‌پوش‌ها مات شده و نور را کامل انعکاس نمی‌دهد می‌توانید از کف شویی استفاده کنید.

قبل از انجام خدمات کفسابی طرفین باید به چه نکاتی توجه داشته باشند؟

حتما در ذهن شما سوالی‌های در مورد بایدها و نبایدهای خدمات کفسابی ایجاد شده است که برای انجام آن به چه نکاتی باید توجه داشته باشیم.

فرقی نمی‌کند یک مغازه بیست متری برای کف سابی داشته باشید یا یک سوله ۲هزار‌متری در هر دو حالت شما یک پیمانکار برای کفسابی کفپوش خود هستید و نیازمند دانستن چندین نکته  قبل کف سابی هستید.

 • زمانی‌که برای هماهنگی کار ساب خود با یک متخصص تماس می‌گیرید طی تماس اولیه باید جنس سنگ، متراژ آن، علتی که بخاطر آن می‌خواهید کفپوش‌ها را ساب بزنید، لوکیشن کار، نوع کفپوش که واحد، مغازه، سوله، و یا هر کفپوش دیگری می‌باشد را به متخصص اعلام کنید.
 •  اگر متراژ کارتان بالای صد متر بود از کفساب کار بخواهید که برای بازدید کارتان بصورت حضوری در محل شما حاضر شود، و سنگ‌ها را از نزدیک مشاهده کند.
 • پس از توافق قیمت و نوع ساب درخواستی قبل از کار بایدیک تفاهم نامه و یا قرارداد کاری‌ بین پیمانکار و کفساب کار(در متراژ‌های بالا) بسته شود و در آن نوع کار درخواستی، قیمت تمام شده، زمان تحویل کار، انجام کار همانند نمونه کار اولیه و تحویل کار مطابق آن، در این قرارداد ذکر شود.
 • پس از عقد قرارداد، قبل از حضور کفساب در محل کار شما باید محیطی که می‌خواهید‌ کف سابی کنید کاملا تمیز و عاری از هر گونه اشیا یا کالایی باشد.
 • کف باید جارو شود و هیچ گرد و خاک و ماسه و سیمانی روی آن وجود نداشته باشد.
 • دیوارها و کابینت‌ها اگر باتماس آب خراب می‌شوند، با نوارهای مخصوص پوشانده شود.
 • آب و برق در اختیار کف ساب کار قرار بگیرد برای راحتی کار کفساب یک شیلنگ برای آب تهیه کنید.
 • در مدت زمان انجام کار هیچ رفت و آمدی روی سنگ انجام نشود(اگر یک ماسه زیر پای یک نفر وارد فضای داخلی و سطح در حال کفسابی شود، و زیر صفحه دستگاه برود تمام زحمات یک یا چند روزه سنگ ساب را در چند لحظه با خط و خش‌ انداختن روی سنگ‌ها به هدر خواهد داد)از رفت و آمد مکرر در محیط کار امتناع کنید.
 • پرداخت دست‌مزد کف ساب در دو مرحله پرداخت شود، نصف مبلغ پس از اتمام بتونه کاری و تسویه کامل بعد از تحویل کار
مقاله کفسابی ایتالیایی را به شما پیشنهاد میکنیم.

دلیل استفاده کف ساب از چکمه پلاستیکی چیست؟

بسیاری از افراد پس از شروع به کار کردن کف ساب‌، راجب کفش‌های مخصوص که می‌پوشد کنجاو می‌شوند، از مامی‌پرسند دلیل استفاده از این کفش‌ها که شاید پا در آن راحت نباشد چیست؟

در کف سابی بخاطر استفاده هم‌زمان از آب و برق و جریانی که می‌تواند در آب و برق شکل بگیرد کفساب برای امنیت جانی خود و در امان ماندن از برق گرفتگی، کفش مخصوص می‌پوشد که از برق گرفتگی جلوگیری می‌کند.

خدمات کفسابی

قیمت خدمات کفسابی چگونه ارزیابی می‌شود؟

خدمات کفسابی و قیمت آن بستگی به متریال‌های زیادی دارد، شاید توضیحات ما کافی نباشد و قیمت دقیق تر کار خود را بهتر باشد از یک متخصص کفسابی استعلام بگیرید.

قیمت سنگ سابی بسته به نوع سنگ‌ها، ابعاد آن، ساب درخواستی، لوکیشن کار، همچنین شرایط کنونی سنگ متفاوت می‌باشد.

به عنوان مثال یک مغازه ۲۰متری که سنگ آن تازه فرش شده‌است و جنس آن دهبید ۴۰×۴۰ باشد،  نیاز به لایه برداری بتونه کاری و پرداخت داشته باشد، صفر تا صد کار با‌ ۴میلیون تومان جمع خواهد شد همچنین متراژ این کار اگر تا ۳۰متر باشد با همین هزینه انجام می‌شود.

در صورتی که کارهای شما متراژ بالای صد متر باشد، ارزیابی قیمت بصورت متری است، باتوجه به جنس سنگ ازر ۳۰ تا ۱۵۰ هزارتومان.

در خدمات کفسابی دو مدل سنگ داریم:
سنگ آهکی
سنگ استخوانی
برای قیمت گذاری سنگ‌ها در این مرحله دیگر نمی‌گوییم که سنگ شما دهبید است یا گوهره
در ابتدا باید بدانید که خانواده و معدن سنگ کجاست، سنگ‌های آهکی جزو سنگ‌هایی می‌باشند که به راحتی با الماس نرم پستی بلندی آن‌ها گرفته می‌شود.
پس اگر سنگ شما اهکی باشد در مرحله اول قیمت ساب زدن و خدمات کفسابی آن کمی پایین تر از سنگ استخوانی است.

سنگ‌های استخوانی مرمریت، آباده، چینی، و صلصالیت است، جزو سخت‌ترین سنگ‌های معدن می‌باشند.
این سنگ‌ها سورت بالایی دارند و تنها دلیل این موضوع جنس سخت‌آن ها می‌باشد، قیمت ساب سنگ‌های استخوانی از آهکی بالاتر است.

چرا ابعاد سنگ در قیمت کفسابی آن تاثیر بسزایی دارد؟
شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که با یک متخصص کفسابی تماس گرفته و قیمت بپرسید، در سوال‌هایی که از شما می‌پرسد ابعاد سنگ‌ها نیز پرسیده می‌شود.
فرض کنید شما یک کف پوش صد متری دارید که در آن سنگ‌هایی در ابعاد یک در یک فرش شده است، پس در اینجا سنگساب باید بندهای(پستی بلندی) صد عدد سنگ را از بین ببرد، این موضوع کار را بسیار تسریع می‌بخشد، همچنین لقمه کمی مصرف خواهد کرد.

با وجود همه این‌ها تصور کنید، کفپوش صد متری شما سنگ هایی در ابعاد ۴۰در ۴۰ است، خب این به چه معناست؟ شما دونیم برابر بند بیشتری نسبت به یک در یک دارید.

هرچه ابعاد سنگ کوچک تر باشد، قیمت کفسابی آن بیشتر خواهد بود، مسئله سوم در قیمت گذاری سنگ، نوع ساب درخواستی می‌باشد.

در کفسابی ساب‌های متعددی وجود دارد.

۱-ساب کامل(لایه برداری، ترمیم، بازسازی و پرداخت)
۲-ساب زبر(از بین بردن بند ها، برای اجرای انواع کفپوش‌های پارکت، لمینت…)
۳-ساب پرداخت (از بین بردن جرم و کثیفی‌ها)
۴-ساب پولیشر (براق کردن سنگ)
۵-ساب فرچه (از بین بردن کثیفی‌ بین بندها)
۶-ساب اپوکسی (براق کردن بندها)
۷-ساب رزین مات کردن سنگ‌ها

در تمامی این ساب‌ها قیمت کار متفاوت خواهد بود، همچنین برق سه‌ و تک‌فاز در قیمت کفسابی تأثیر خواهد داشت.

دلیل ارزان بودن قیمت بعضی از خدمات کفسابی در شرکت‌های دیگر چیست؟

تصور کنید که در یک بازار پارچه دنبال یک مدل از پارچه خاصی می‌گردید، از ورود شما به بازار تا انتهای آن در تمامی مغازه‌ها، پارچه مورد نظر شما وجود دارد، به محض ورود و سوال از اولین فروشنده، قیمت را به شما ۱۰۰هزارتومان اعلام می‌کند.

شما به گشت و گذار و پرس و جو ادامه می‌دهید هر مغازه‌ای که می‌روید همان قیمت را به شما می‌دهند حالا یکی هزار تومان پایین تر و دیگری هزار تومان بالاتر، در آن وسط‌ها وارد مغازه ای می‌شوید که قیمت آن پارچه را به شما ۵۰هزار تومان اعلام میکند، این موضوع با هیچ عقل سالمی جور در نمی‌آید مگر آنکه یک رازی در پشت پرده این داستان خوابیده باشد.

شما اگر پارچه شناس خوبی باشید، متوجه خواهید شد آن پارچه از نظر کیفیتی و جنسی متفاوت با اصل خود می‌باشد، و تنها از نظر ظاهری مشابه آن می‌باشد، بعضی از ارزان بودن ها چنین دلیلی دارند.

اگر از ده نفر پرسیدید و یک قیمت نزدیک به هم گرفتید و باکسی برخورد کردید که نصف قیمت اصلی می‌خواهد کار شما را انجام دهد باید مراقب تمامی عواقب آن باشید، چرا که این روزها در هر مسئله ای باید دقت کافی را داشته باشید، کفسابی هم از این قایله مستثنا نیست و  یکی از مهم ترین کارهای ساختمانی می‌باشد.

خدمات کفسابی در حال حاضر با تقاضای زیادی در تهران و سراسر شهرهای ایران مواجه شده است، با زیاد تر شدن تقاضا، تعداد متخصصین هم بیشتر می‌شود و نحوه انتخاب بهترین متخصص در کف سابی کمی برای کارفرمایان سخت می‌شود به همین دلیل باید تمامی نکات کفسابی را با سنگ ساب کار خود، در میان بگذارید و با آزمون و خطا از صحت کیفیت کار متخصص مطمعن شوید.

بهترین روش تشخیص یک استاد کار درخواست نمونه کار و سپس انجام کل کارمی‌باشد.
کف سابی در یک جمله خلاصه می‌شود: سابیدن هر آن چیزی که روی سطح سنگ‌ها در چشم ما به عنوان کثیفی دیده می‌شود، و در مرحله بعدی، لایه برداری، از یک تا پنج میل بسته به نیازسنگ می‌باشد.

خدمات سنگسابی چیست و چه تفاوتی با خدمات کفسابی دارد؟

احتمالا زمانی که اسم سنگ سابی را می‌شنوید، تنها چیزی که به ذهنتان می‌رسد، لایه برداری از روی سنگ‌ها است.

خدمات سنگسابی شامل بخش‌های زیادی از سنگ‌ها و لایه برداری یکی از آن‌ها است.
کفسابی برای تمامی کفپوش‌های سنگی و غیرسنگی کاربرد دارد، اما سنگ سابی تنها برای سنگ است.

خدمات کف سابی چیست؟

خدمات کفسابی برای لاشه سنگ

اگر جزو افرادی باشید که علاقه مند به پازل‌ها باشید حتما با لاشه سنگ‌ها نیز آشنایی دارید.
این سنگ‌ که از پسماندهای سنگ‌های دیگر در برش کارخانه‌ها به وجود می‌آیند گاهی آنقدر زیبا و دل نشین هستند که جایگاه ویژه‌ای در کفپوش‌های ساختمان‌ها پیدا می‌کنند.
لاشه سنگ‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند بطور مثال معروف ترین این لاشه‌ها گرانیت و سپس سنگ دهبید و مرمر می‌باشد.

لاشه سنگ‌ها چگونه فرش می‌شوند؟

برای فرش کردن آن‌ها ابتدا باید یک فرد مجرب را  انتخاب کنید چرا که نحوه کار نسبت به دیگر سنگ‌ها کمی متفاوت است.
به همین خاطر استاد کار باید کمی مهارت بالاتری داشته باشد چرا که این سنگ‌ها در کنار یک دیگر قرار نمی‌گیرند و فاصله بین آن‌ها با ملات پر می‌شود.
لاشه‌ها در هر جنس و رنگ و اندازه‌ای تولید می‌شود، و دست کارفرما را بسیار باز گذاشته‌است می‌توانید هر جنس سنگی را در کنار یک‌دیگر با هر ابعادی فرش کنید، لاشه سنگ هرچقدر بهم ریخته‌تر قشنگ‌تر.

باید به این نکته توجه داشته باشید، شما می‌توانید گرانیت را در هر رنگ و ابعادی کنار هم فرش کنید، اما نمی‌توانید گرانیت و دهبید را باهم میکس و لاشه کنید.
دلیل این موضوع عدم هم خوانی این دو سنگ در خدمات کفسابی آن‌ها می‌باشد، چرا که ساب گرانیت در کفسابی از لقمه دوصفر الماس و دهبید از لقمه زانتیا ۴۶شروع می‌شود.

کفسابی لاشه سنگ چگونه انجام می‌شود؟

هرچه راجب کفسابی سنگ‌های همسطح خوانده‌اید را کنار بگذارید چرا که سنگسابی لاشه‌ها کاملا متفاوت از تمام آن‌ها خواهد بود.
در کفسابی لاشه سنگ‌ها بخاطر پوشش بتنی بین آن‌ها زمان انجام کار کمی طولانی تر خواهد شد و در حالت عادی نوع ساب‌ها نیز متفاوت خواهد بود.
همچنین مهم است که هنگام فرش کردن لاشه‌ها فاصله بین آن‌ها را بیشتر از پنج سانت قرار ندهید، تا پس از کفسابی یک سطح کاملا صاف و زیبا را در اختیار داشته باشید.
همان‌طور که گفته شد لقمه‌های کفسابی لاشه سنگ در کفسابی متفاوت می‌باشد و لاشه‌ها با لقمه‌های الماسی البرز لایه برداری و زیر سازی می‌شوند، لاشه سنگ‌ها قابلیت پرداخت و براق شدن را دارند.

قیمت کفسابی لاشه سنگ‌ها

این سنگ جزو کف پوش‌های پرطرفدار در بین کارفرماها می‌باشد، هزینه کفسابی معقولی نیز دارد.
اگر شما هزینه گزافی برای این سنگ‌ها و اجرای آن‌ها در کفپوش‌هارا داده باشید.
تنها پنجاه درصد کار را انجام دادید، چرا که اصل ماجرا در لاشه سنگ کفسابی‌ آن‌ها می‌باشد.
قیمت کفسابی لاشه سنگ‌ها بسته به نوع سنگ‌های آن، فاصله بین سنگ‌ها و همچنین نوع ملات ریخته شده بین آن‌ها متفاوت خواهد بود.
برای اینکه قیمت دقیق کفسابی لاشه سنگ‌ها را بدانید، کافیست متراژ و جنس آن و فاصله بین این سنگ‌ها را با ارسال یک عکس در واتساپ از ما استعلام کنید.
اما در حالت عادی قیمت کفسابی‌ لاشه سنگ از ۲۵تا ۸۰هزار تومان است.

سنگسابی برای پشت بام

در بسیاری از پشت بام ها که به عنوان حیاط مورد استفاده قرار می‌گیرد معمولا سنگ‌های با درجه بالا و کیفیت خوب فرش می‌شود، از آنجایی که این قسمت از حیاط که بخشی از پنت هاوس ساختمان است، جزو قسمت های مهم طبقه آخر هر ساختمانی است.

برای سنگ سابی در این بخش از خانه باید ابتدا چند نکته مهم راجب ساب زدن این بخش را بدانید.
در سنگسابی پشت بام علاوه بر اینکه پستی بلندی سنگ گرفته می‌شود، بندها ترمیم و سنگ براق می‌شود، یک اتفاق مهم تر می‌افتد آن هم نانو کردن بندها برای آب گریز شدن است.

در پشت بام بخاطر آخرین طبقه از ساختمان معمولا یک‌سری تمیهدات امنیتی برای جلوگیری از نفوظ آب همانند اجرای ایزوگام زیر سنگ یا پلاستیک و قیرگونی استفاده می‌شود اما این مواد میز ممکن است پس از مدتی آب را از خود رد کرده و باعث از بین رفتن سقف طبقات پایین تر شود.

از این رو برای حفظ تعادل و جلوگیر‌ی از نفوظ آب ابتدا باید یک لایه بندکشی با نانو در حیاط پشت بام اجرا شود.
در شروع سنگسابی پشت بام ابتدا یک لایه کامل از روی سنگ تراش داده می‌شود، برای اینکه قرار بر بندکشی با نانو است، بعد از لایه‌برداری باید یک سانت کامل بند سنگ خالی شود، این کار توسط دستگاه برش بند انجام می‌شود.
پس از خالی کردن بند باید آن را دو یا سه بار با فرچه های سیمی کفشویی کنیم، تا کامل تمام کثیفی و جرم و ماسه ها از داخل آن بیرون بیاید.
بعد از آن باید نانو را بصورت کامل داخل بندهای سنگ اجرا کنیم.

بعد از اتمام بندکشی بانانو ابتدا دوساعت اجازه می‌دهیم تا کمی خشک شود، سپس برای انقباض و نفوظ بهتر آن داخل عمق بند، رویه آن را بصورت کامل با نوار چسب پوشش می‌دهیم، نوار چسب را کامل بر روی بندها می‌زنیم و اجازه می‌دهیم تا یک روز کامل روی آن بماند.
بعد از یک روز چسب ها را از روی سنگ برداشته و داخل بند را دوباره با مواد اپوکسی مخصوص پر‌ می‌کنیم.

خدمات کفسابی برای بندکشی و ترمیم

سوال؟ آیا بندکشی با نانو برای سنگ کافی نیست؟

نانو یک مایع بی رنگ و جذب شونده است، بخاطر اینکه سنگ تا عمق یک سانتی خالی می‌شود تا از زیر کار کامل پرشود، پوشش نانو در داخل بند حدود نیم سانت است و مابقی آن خالی می‌ماند، برای پرکردن خلل و فورج باقی مانده سنگ و دوام بیشتر آن روی آن را بصورت دو مرحله‌ای با اپوکسی همرنگ سنگ پوشش می‌دهیم.

اپوکسی نیز باید یک روز کامل بماند تا خشک شود، پس از آن شروع به انجام سنگسابی می‌کنیم.
در اجرای اپوکسی سنگ باید کامل خشک بوده و رویه آن بدون هیچ کثیفی باشد به دلیل جنس‌ رزینی که اپوکسی دارد حساس به آغشته شدن به هرگونه کثیفی است، در صورت برخورد آن با هرگونه آلودگی خاصیت خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نیست، پس مهم است در زمان انجام سنگسابی پشت رفت و آمدی روی آن انجام نشود.

بعد از اپوکسی سنگ از 8 مرحله ساب عبور می.کند تا براق و سیقلی‌ شود، در کفپوش‌های موزاییکی مراحل کار همین است با تفاوت تعداد ساب کمتر.

خدمات کفسابی برای صیقل کردن سنگ با ساینده 800 تیناکس

در خدمات کفسابی یکی از لقمه‌های تاثیر گذار برای براقیت سنگ ساینده تیناکس یا ثیناکس است، که در زبان انگلیسی آن را (Tenax) نیز می‌گویند اصطلاح فینگلیش آن نیز (Tinax) است.
این ساینده شماره 800 توی خدمات کفسابی هستش و بعد مرحله 600 زیر دستگاه بسته می‌‌شود.
کارایی این ساینده یک پیش پرداخت برای شروع اسفنجی در انواع سنگ هست.

لقمه تیناکس چیست؟

اینکه در کدام سنگ آن را استفاده کنیم رابطه مستقیم با کیفیت ارائه شده آن دارد.

ساینده تیناکس یک پیش پرداخت در سنگ استخوانی و یک ساب خوب برای سنگ‌های آهکی و موزاییک در مرحله پرداخت است.

ساینده تیناکس از قدیمی ترین‌ها در این مرحله کفسابی است، و برای برگرداندن رنگ سنگ همانند بابلیکس در گرانیت استفاده می‌شود.

ساینده تیناکس 800 قیمت معقولی دارد و برای استفاده از آن قرار نیست اتفاق خاصی را رقم بزنیم همین امر باعث شده تا این ساینده در رتبه یک این مرحله خدمات کفسابی قرار بگیرد.

در شروع کار سنگسابی با این لقمه ابتدا باید یک مرتبه سنگ را کامل شستشو دهیم این شستشو با کفشویی قابل انجام است.
سپس سطح کفپوش را خشک کرده آب دستگاه را پر می‌کنیم و شروع ساب این ساینده می‌کنیم.
بخاطر جنس اسیدی که دارد از هم خانواده ایتالیایی است، باید بصورت منظم آب دستگاه جمع شود، تا هیچ هاله‌ای روی سنگ نیفتد.

در صورت بروز چنین مشکلی لعاب سنگ سوخته و باید از ابتدا کفسابی انجام شود.

بعد از کفسابی تیناکس یا Tenax چه اقدامی لازم است؟

به محض تمام شدن این ساب باید سریعا رویه سنگ را با ساب بعدی صیقل دهیم، این صیقل باید با ساینده های اسفنجی انجام شود.

البته در سنگ‌های آهکی که قرار نیست تعداد مراحل ساب زیادی اجرا شود انجام کار با یک کفشویی نیز امکان پذیر است.

در سنگ‌های استخوانی و گرانیت بعد از ساینده تیناکس یا Tenax بهتر است مراحل ساب اسفنجی به ترتیب روی سنگ اجرا شود و بعد از اتمام آن بهتر است چند مرحله کفسابی ایتالیایی اجرا شود.

خدمات کفسابی با ساینده تیناکس قیمت زیادی دارد؟

قیمت هر لقمه از این ساینده اکنون ۱۵۰تومان است هر سه عدد از آن که یک دست است، ۴۵۰ تومان است، اما کیفیت کاری که ارائه می‌کند برابر است با چندین میلیون چرا که این محصول در طرف‌های مایع نیز موجود است که قیمت بسیار بالایی دارد و برای براق کردن و پررنگ کردن سنگ استفاده می‌شود.

همچنین اجرای آن روی سنگ بخاطر جنس مایعی که دارد کمی سخت است و ماندگاری بالایی ندارد، اما وقتی ساینده تیناکس بصورت عملی و سنتی روی سنگ تراش می‌خورد، سنگ را بصورت درست و اصولی براق و پر رنگ می‌کند.

قیمت محلول این محصول برای هر سه کیلو یک میلیون تومان است که هر سه کیلوی آن برای ۵۰متر است.

قیمت یک دست از ساینده سنگی ۴۵۰تومان است که برای کفسابی دویست متر فضا است.
از هر دری که نگاه کنیم ساینده آن بصرفه تر بوده و کیفیت بالاتری را ارائه می‌کند که کاملا منطقی است.

کفسابی با تیناکس ۸۰۰

خدمات کفسابی در پارکنیگ

پارکینگ مهم ترین بخش هر ساختمانی می‌باشد، شاید اگر در مرحله‌ای از خرید یا اجاره یک خانه باشید و یک وسیله نقلیه یا بیشتر داشته باشید.
تنها چیزی که برایتان اولویت خواهد داشت، پارکینگ ساختمان مورد نظر می‌باشد.
هنگامی که یک پارکنیگ برای ماشین خود دارید، حتما مهم است که سطح کفپوش‌ آن کاملا صاف، تمیز و براق باشد.

همچنین کف پوش پارکینگ بخاطر رفت و آمد مداوم ماشین‌ها، سورت سنگ‌های آن باید زیاد باشد تا از جذب سیاهی جلوگیری شود.

به همین خاطر پارکینگ و کف پوش آن در اولویت برای لایه‌برداری، ترمیم، بازسازی و پرداخت قرار دارد.

خدمات کفسابی در سریع‌ترین زمان ممکن سنگ‌های پارکینگ را با بالاترین کیفیت براق وسیقلی می‌کند.

ممنونیم که همواره همراه سایت کفسابی نیل هستید.

5 پاسخ

 1. وقت بخیر بنظرم بهترین و مفیدترین مطالبی بود که خوندم، با این که قیمت تعرفه هاتون یکم بالا بود اما ارزششو داشت خسته نباشید

 2. سلام آیا برای از بین بردن لکه سیمان از روی سنگ بصورت دستی اقدامی میشه انجام داد یا حتما باید کفسابی انجام بدیم.
  سیما حداقل یک میل روی کل سطح ریخته پنجاه متر فضا

  1. سلام پاک کردن شیره سیمان بصورت دستی امکان پذیر است اما اگر ملات باشد و مقدار آن زیاد باشد باید لایه برداری انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *